Çocuk Bale Eğitimi İçin Ankara'da 10 Çocuk Bale Kursu!

Çocuğunun sanatsal bir alanda kendini geliştirmesini ve enerjisini, ilgisi olabileceği bir alana yoğunlaştırmasını isteyebilirsin. Bu yüzden çocuğunun vücut esnekliğini geliştirmesini ve sanatsal bir beceri kazanmasını sağlayacak bale için, Ankara bale kursu seçeneklerinden 10 öneriyi senin için bir araya getirdik.

1. Antares Sanat Merkezi

2014 yılından itibaren Ankara'nın Etlik semtinde bulunan Antares Alışveriş Merkezi içerisinde eğitimlerini ve gösterilerini sürdürmekte olan Antares Sanat Merkezi, uzman bir kadro ile sanat meraklılarına eğitim veriyor. Sahne sanatları üzerine ağırlık veren merkez, küçük yaştan itibaren çocuklara bale eğitimi veriyor.

Çocukların kendilerini daha iyi tanımaları ve toplum önünde ifade kabiliyetlerinin daha iyi olması için uğraşan sanat merkezi, bale kursu Ankara seçenekleri arasında yer alıyor. Çocuğum bu alanda uzman olan kişilerden eğitim alsın diyorsan, firma ile irtibata geçebilirsin.

2. Odeon Sanat Akademisi

Ankara'nın Çankaya semtinde bulunan Odeon Sanat Akademisi, sanat alanında donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir kurum olarak öne çıkıyor. Gelişim takibi programı ile çocuğunun aldığı bale eğitimini, kademe kademe takip ediyor.

Çocuğunun sanatsal gelişimi kadar duygusal, kişisel ve sosyal gelişimine de önem veren kurum, 3 ile 5 yaş çocuk için ayrı bir sanat kulübü seçeneği bulunduruyor. Çocuğun profesyonel bir bale eğitimi alsın istiyorsan, 3 yaş bale kursu Ankara seçenekleri ile arasında burayı düşünebilirsin.

3. Broadway Bale Dans Kursu

2014 yılında Devlet Opera Balesi ve Kültür Bakanlığı sanatçıları tarafından kurulan Broadway Bale Dans Kursu, Ankara'nın Batıkent ve Yenimahalle bölgesinde hizmetlerini sürdürüyor. Kurs, her biri kendi alanında uzman olan kadrosu ile 4 yaş üzeri tüm bireylere eğitim veriyor. Haftanın her günü açık olan kurs, 4 yaş bale kursu Ankara seçenekleri arasında yer alıyor.

Sanatı, hobi olmasının yanı sıra profesyonel bir boyuta taşımak isteyen Broadway, grup derslerinin dışında bireysel eğitim olanağı da sunuyor. 4 yaş için bale kursu Ankara seçeneklerine bakıyorsan, burayı düşünebilirsin.

4. Okyanus & Gülüm Pekcan Dans Okulu

2002 yılında kurulmuş olan Okyanus & Gülüm Pekcan Dans Okulu, Ankara'nın Kavaklıdere semtinde hizmet veriyor. Eylül ve Haziran ayları arasında, 4 yaş üzeri tüm bireylere eğitim olanağı sunan dans okulu, bale kurslarını yaş gruplarına ve seviyelerine göre düzenliyor. Milli Eğitime bağlı olan okul, 8 yıllık bale eğitimini tamamlayanlara, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma veriyor.

4 yaş gruplarına haftalık 1 saat eğitim verirken, yetişkin olanlara haftalık 2 saat eğitim veriyor. Kurs ücretleri de bu gruplandırmaya göre değişiyor. Ankara bale kursu fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsan irtibat bilgilerinden firma ile iletişime geçebilirsin.

5. Crypto Dans Akademi

"Hayata dansla, dansa bizimle başlayın…" sloganıyla çocukları dans eğitimine teşvik eden Crypto Dans Akademi, profesyonel eğitmen kadrosuyla çocuğun için en doğru başlangıçlardan biri olabilir. 15 yılı aşkın bir süredir çocuklarla çalışan uzman eğitmenlerle hizmet veren Crypto Dans Akademi, minikleri yeteneklerine göre en doğru alana yönlendirmeyi de ihmal etmiyor.

Crypto Dans Akademi verdiği dans eğitimiyle; çocukların kişisel gelişimlerine, toplum içinde kendilerini ifade etmelerine, özgüvenlerine, esnekliklerine, el-kol ve kas koordinasyonlarına büyük fayda sağlıyor. Akademide balenin yanı sıra; hip hop, zumba, modern dans, caz dans ve latin darsları gibi pek çok branşta da eğitim veriliyor. Dersler;

  • 2,5-4,5 yaş grubuna her cumartesi 10:00-11:00 arası,
  • 5-7 yaş grubuna her cumartesi 11:00-12:00 arası,
  • 8-12 yaş grubuna her cumartesi 12:00-13:00 ya da pazar 12:00-13:00 saatlerinde veriliyor. 3-5 yaş arasındaki minik dansçılar için temel ritim eğitimi de var.

Yıl sonu gösterileri, temsilleri, sahne showları ve en önemlisi yine okulun her yıl düzenlediği Uluslararası Ankara Dans Festivali'nde sahne alma şansı ile Crypto Dans Akademi, sunduğu sosyal imkanlarla çocuğun için en iyi seçeneklerden biri olabilir.

6. Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi

Kurulduğu günden beri, alanında uzman kadrosu ile çeşitli müzik ve dans eğitimleri veren bale kursu Ankara Keçiören ilçesinde bulunuyor. 4 yaşından büyük olan tüm bireylere eğitim olanağı sunan Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarda vererek, kişilere kariyer yapma firsatı tanıyor. Bale kursu fiyatları Ankara içerisinde farklılık gösterebiliyor. Çocuğunun yaş grubu ve alacağı ders saatlerine göre tercih senin. Keçiören'de bir kurs düşünüyorsan, buraya bakabilirsin.

7. Rüya Sanat Akademisi

Küçük yaştan itibaren, çocuklara yaratıcı drama teknikleri ile müzik ve dans eğitimi veren bale kursu Ankara Çankaya ilçesinde bulunuyor. Çocuğunun motor gelişiminin yanı sıra, kişisel ve sanatsal gelişimine de önem veren Rüya Sanat Akademisi, bünyesinde dinamik ve uzman bir kadro bulunduruyor. Çocuğunun arkadaş ortamında kendisini keşfederek, daha sağlam bir birey olmasını destekleyen bale kursu ile iletişime geçebilirsin.

8. Nesibe Aydın Sanat Akademisi

"Yaşayamadığımız ama içimize attığımız hayatı gün ışığı ile buluşturmak için ve zihnimize, bedenimize, duygularımıza güzel bir ödül vermek için kendimizi kültür ve sanatla buluşturmalıyız." diyerek yola çıkan Hüsamettin Aydın, Nesibe Aydın Sanat Akademisi'ni kurarak sanatın önemini herkesle paylaşmaya karar vermiş.

Müzik, dans, tiyatro, drama, jimnastik, judo, eskrim, satranç, go, görsel sanatlar ve dijital sanatlar alanlarında eğitimler veren Nesibe Aydın Sanat Akademisi, akustik sistemleri, özel tasarlanmış atölyeleri ve sanat materyalleri ile Avrupa standartlarında eğitim veren bir kurum. Eğitmen kadrosu da alanında uzman, güzel sanatlar mezunu ve tecrübeli kişilerden oluşuyor.

Oran Ankara'da hizmet veren Nesibe Aydın Sanat Akademisi'nin iletişim bilgilerine profil sayfasından ulaşabilirsin.

9. Tab Sanat Akademi

1995 yılında kurulan Tab Sanat Akademi, Ankara'nın Çankaya semtinde bulunan Kent Park AVM içerisinde eğitim olanağı sunuyor. Her yaştan çocuğun gidebileceği kurs, Ankara bale okulları içerisinde müzik eğitimi vermesi ile de biliniyor. Sene sonlarında yapılan gösteriler ile çocuğunun aldığı eğitimin pekişmesini ve topluluk önünde ifade gücü yüksek bir birey olmasını sağlıyor. Ankara'da bale kursları ve fiyatları bölgeye, alınacak eğitimin saatlerine ve çocuğunun yaşına göre farklılık gösteriyor. Firmanın sunduğu fiyat seçenekleri için irtibat numaralarından iletişime geçebilirsin.

10. DaVinci Sanat Akademisi

2014 yılından bu yana eğitim olanağı sunan DaVinci Sanat Akademisi, Ankara'nın Kavaklıdere semtinde bulunuyor. Her yaştan çocuğa, sanatın her dalında eğitim veren kurumun, uzman bir kadrosu bulunuyor. Akademik eğitim amaçlayan kurum, sanatı bir hobi olmaktan çıkarıyor. Ankara dans bale kursu seçenekleri arasında olan bu yeri düşünebilirsin.