Başkentli Çocuklar İçin 10 Ankara Futbol Okulu Önerisi!

Çocuğunun enerjisini en doğru şekilde kullanabilmesini, sosyalleşmesini, takım çalışmasını öğrenmesini ve spor hayatına küçük yaşlarda başlamasını mı istiyorsun? Ankara'da yaşıyorsan ve futbol kursları da çocuğunun ilgisini çekiyorsa, bu yazıdaki önerileri okumalısın! Futbol kursları Ankara şehrinde oldukça yaygın, bu seçeneklerin arasından çocuğun için seçtiklerimiz ise aşağıda!

Bu arada Ankara'da diğer spor dalları konusunda hizmet veren başka merkezlerimiz de var. İncelemek istersen bir göz at: Ankara Çocuk Spor Merkezleri

1. Galatasaray Spor Kulübü

2006 yılından beri Ankara Gaziosmanpaşa'da faaliyet gösteren Galatasaray Spor Kulübü, 6 yaş ve üstü çocukları kursa alıyor. Böylece 6 yaşındaki çocuğun futbol yeteneği geç olmadan ortaya çıkıyor. Kulüp, küçük futbolcuları profesyonel antrenörler ile futbol hayatına hazırlıyor. Galatasaray'ın futbol okulu Ankara Çankaya, Sincan, Balgat ve Batıkent gibi ilçelerde de şube olarak yer alıyor.

Çocuğunun futbol eğitimi için, Galatasaray Spor Kulübü'nün takımlarından birinde eğitim almasını sağlayabilirsin. Takımın yalnızca yaz aylarında çocuğuna futbol dersi aldırmak isteyen aileler için de futbol yaz okulu opsiyonu bulunuyor, hatırlatalım.

2. Beşiktaş Çukurambar Futbol Okulu

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün minikler için açtığı Ankara futbol okullarından biri olan Beşiktaş Çukurambar Futbol Okulu, Çukurambar çevresinde yaşayan aileler için ideal. Pedagojik formasyona sahip spor antrenörleri ile çalışan spor okulu, çocuklara en iyi eğitimi verebilmeyi amaçlıyor. Bazı futbol okulları yaş sınırı koysa da, çocukların en küçük yaşta spora başlamasını destekleyen bu kurum hem Beşiktaş Kulübü için hem de Türkiye futbolu için en iyi futbolcuları yetiştirmek için çabalıyor.

Böylece yetenekli çocuklar ileride Beşiktaş gibi bir takımda futbol oynayabilme şansına sahip oluyor. Beşiktaş futbol okulu Ankara Mamak, Öveçler, Batıkent gibi farklı semtlerde de bulunuyor.

3. Fenerbahçe Spor Okulları Ankara

Ankara Etlik'de yer alan Fenerbahçe Spor Okulları, 5-17 yaş aralığında bulunan çocuklara futbol eğitimini en profesyonel şekilde veriyor. Bu kurs aynı zamanda 5 yaşındaki çocuğun futbolu sevmesini ve daha o yaşta futbol becerilerini kazanmasını da sağlıyor.

Yetenekli çocukları tespit ederek yarışmalara ve takımlara dahil eden futbol okulu Ankara Fenerbahçe Etlik ana şubesi ile hafta sonları olmak üzere haftada iki gün kurs veriyor. Çocukların kendilerine örnek aldığı futbolcuların bulunduğu takımlardan biri olan Fenerbahçe'nin alt yapısına girebilme şansını veren 5 yaş futbol kursu, bu açıdan da çocuklar için oldukça heyecan verici oluyor.

4. Trabzonspor Çankaya Futbol Okulu

Trabzonspor'un eğitimli kadrosu ile miniklere futbol eğitimi verdiği Ankara futbol okullarından biri olan Trabzonspor Çankaya Futbol Okulu faal bir şekilde işliyor. Çocuğunun yeteneğini değerlendirmek ve fiziksel-sosyal gelişimini desteklemek için tercih edebileceğin bu çocuklar için futbol kursu, en profesyonel seçeneklerden biri olarak dikkat çekiyor. Trabzonspor takımından küçük yaşta eğitim alan 3 yaşındaki çocuğun futbol yeteneği ileride çok daha iyi noktalara vararak futbol hayatının temelleri atılıyor.

5. Sivasspor Futbol Okulları Batıkent

Ankara'da yer alan bir diğer futbol okulu olan Sivasspor Futbol Okulları Batıkent mevkinde konumlanıyor ve futbolu küçük yaşlardan beri seven çocuklara hitap ediyor. Sivasspor'un eğitimli kadrosu ile çalışan Sivasspor Futbol Okulları, 9 yaş futbol kursları arayan ebeveynler için ideal bir alternatif sunuyor. Sivasspor'un futbol okulu Ankara Batıkent şubesi olarak faaliyet gösteren okulun Altınpark, Sincan gibi şubeleri de bulunuyor.

6. Volkan Yıldırım Futbol Okulu

2009 yılından beri spor eğitimleri veren Volkan Yıldırım Futbol Okulu, 6-19 yaş aralığındaki çocuklara kurs veriyor. Çocuklara sunduğu imkanlar ve deneyimli kadrosu sayesinde 8 yaşındaki çocuğun futbol yeteneği burada ortaya çıkabiliyor. Volkan Yıldırım Futbol Okulları, sporcu çocukların sadece spor hayatı ile değil, psikolojik ve fizyolojik gelişimleri ile de yakından ilgileniyor. Ankara Öveçler'de bulunan bu kurs, aynı zamanda futbol yaz okulları arayan ebeveynler için de imkanlar sağlıyor.

7. Bursaspor Keçiören Futbol Okulu

Bursaspor takımının profesyonelliği ile çalışan Bursaspor Keçiören Futbol Okulu, çocukları küçük yaştan itibaren spor hayatına hazırlıyor. Çocukların yeteneklerini erken yaşta keşfetmesine ve geliştirmesine yardımcı olan futbol kursu Ankara Keçiören bölgesinde yer alıyor. Futbol okulu çocuklara hem sosyal anlamda hem de fiziksel anlamda faydalı oluyor ve 2 yaşındaki çocuğun futbol yeteneği dahi burada ortaya çıkabiliyor.

8. Osmanlıspor Etimesgut Futbol Okulu

Ankara'nın sembol takımlarından biri olan Osmanlıspor futbol takımının kursuna Ankara'da yaşayan çocukların ilgisi oldukça fazla oluyor. Çocuklar Osmanlıspor Etimesgut Futbol Okulu sayesinde hem Ankara'yı temsil etme şansını yakalıyor hem de kendilerini futbolda geliştirebiliyor. Etimesgut'da yer alan futbol kursu Ankara Sincan ve Eryaman bölgelerine de oldukça yakın konumda bulunuyor.

9. Başkentgücü Yenimalle-Demetevler Futbol Okulu

Ankara'da yaşıyorsan Başkentgücü takımının sana en yakın olan futbol okulunu tercih edebilirsin, çünkü hemen hemen her semtte şubesi yer alıyor. Çocukların, semtlerinde yakın sahalarda çalışabilmesi ve tüm yetenekli çocuklara eğitim verebilmek adına kurulan Başkentgücü Yenimahalle-Demetevler Futbol Okulu şubesi bu seçeneklerden biri. Başkentgücü futbol okulu Ankara Eryaman, Elvankent, Etimesgut, Sincan, Çayyolu, Konutkent, Keçiören, Çankaya ve Mamak gibi birçok semtte yer alıyor.

10. Anadolubeyi Spor Kulübü

Eğitimli uzman kadrosu ile hizmet veren Anadolubeyi Spor Kulübü, yetenekli çocukların futbol eğitimine destek sağlıyor. Çocuklara disiplinli bir şekilde spor yapabilmeyi, takım ile çalışabilmeyi ve vücudunu doğru bir şekilde kullanabilmeyi öğretiyor. Futbolcu miniklerin ilerde daha iyi yerlere gelebilmesi için çalışan Anadolubeyi Kulübü, Ankara Keçiören bölgesinde yer alıyor.

Bu futbol okulu, 8 yaş futbol kursu arayan ebeveynler için güzel bir seçenekler arasında bulunuyor. Ankara'da, Keçiören semti dışında Etimesgut, Sincan ve Çankaya gibi birçok semtte de faaliyetlerini sürdüren futbol kursları Ankara Mamak mevkinde de yer alıyor.