Güvenlik Önemli: Evde Kullanabileceğin Çocuk Kilidi Ürünleri

Çocuk güvenliği söz konusu olduğunda akan sular durur. Evi onun için tehlikesiz hale getirmen önemli biliyoruz. Bu güvenli ortamı sağlayabilmen için ev içerisinde ihtiyacın olabilecek çocuk kilidi ürünlerini bu yazıda sana sunuyoruz.

Çocuk dolap kilidi

Çocuğun yürümeye başladığı andan itibaren kapalı dolaplar onun için adeta keşfedilecek yeni bir dünya haline gelecek. İçlerinde onun için zararlı eşyalar barındırabilecek olan bu dolapların açılmasını engellemen gerekiyor. Bu yüzden çocuklar için dolap kilidi ürünlerinden edinebilirsin.

Sana IKEA’nın UNDVIKA çocuk kilidini önerelim. Düz yüzeylere yapışkan bandı, pürüzlü yüzeylere ise vidası ile sabitlenebilen bu dolap kilitlerini şifonyer, buzdolabı, fırın, çekmece gibi eşyalarda kullanabilirsin. Fiyatı 35 TL.

Bunlara ihtiyacın olabilir: Her Bebekli Evde Olması Gereken 8 Güvenlik Ürünü

Pencere çocuk kilidi

Çocuklu bir evde en tehlikeli alanlar pencereler ve balkonlar. Bu yüzden buraları da kilit altında tutman, çocuğunun güvenliği açısından faydalı olacak. Bu kilitler bebeğinin açamayacağı şekilde tasarlanmıştır. Pencerelerin iç kısmına yerleştirilir ve gözle de görülmez.

Ebebek’de bulabileceğin Homepuzzle markasının pencere çocuk kilitleri bu konuda işe yarayabilir. İçinde 2 adet kilit bulunan bu ürünün fiyatı 17 TL.

Buzdolabı çocuk kilidi

Buzdolapları herkesi içine çekse de çocuklar için risk oluşturuyor. Bu yüzden buzdolabı kapılarında da kilit kullanmak gerekebilir. Mini Baby’nin kayışlı buzdolabı kilidi bu konuda sana yardımcı olacak. 15 cm kısaltılabilir kayışı ve çift taraflı emniyet kilidi ile ekstra güvenli bu ürün 40 TL.

Hadi bak: Bebek Ev Güvenlik Ürünleri Markaları için 10 Öneri!

Çocuk klozet kilidi

Çocukların klozet merakı malum. Bir de ellerine geçen bir şeyi klozete atma riskleri de var. Hem mal hem de sağlık açısından sıkıntı yaratabilecek bu durumları engellemek için bir klozet kilidi kullanabilirsin. BabyJem markasının klozet kilidini sana önerebiliriz. Bir tarafı klozet kenarına bir tarafı da kapağa takılan bu kilitler çocuğunun açamayacağı kadar güçlüdür. Bu ürünün fiyatı 17 TL.

Priz çocuk kilidi

Prizler de evdeki en büyük risk unsurlarından birisi. Çocuğunun ellerini ya da sivri bir cisim sokması durumunda elektrik çarpması gibi olumsuz durumlar yaşanabilir. Bu yüzden evdeki prizleri de bir kilitle korumaya almak gerekebilir. Ely Baby’nin priz kilidini sana önerebiliriz. İçinde 12 adet kilit bulunan bu ürünün fiyatı 8,50 TL.

İçin rahat olsun: 7 Bebek Güvenlik Kapısı