Hamile Olmaları Spor Yapmalarına Engel Olmadı: 10 Ünlü Hamileyken Hangi Sporları Yaptı?

Karınları burunlarına gelse de vazgeçmediler! Hem fit bir hamile olmak hem de sağlıklarını kaybetmemek için hamilelikte spor yapan 11 ünlü anne bu yazıda!

1- Hande Ataizi

41 yaşında hamile kalmasına rağmen sporunu hiç aksatmayan Hande Ataizi, bu süreçte aletli spor yapmaya ve kontrollü bir şekilde ağırlık kaldırmaya devam etmiş. Bu sayede fit bir hamile olabilmiş ve doğum sonrası kilolarını kolayca vermiş.

Detayına girelim: Hamilelikte Spor Yapmak Hakkında Bilmek İstediğin Her Şey!

2- Gülben Ergen

Gülben Ergen ilk hamileliğinde yogayı tercih etmiş. Uzman bir eğitmen eşliğinde doğumuna 2 hafta kalana kadar hamile yogası yapan Ergen, bu sayede çok daha dinç kalmış ve kilolarını da çok çabuk vermiş.

Bakalım neymiş bu: Tüm Yönleriyle 6 Maddede Hamile Yogası

3- Ebru Şallı

Hamilelik ve spor dendiğinde akla gelen ilk isim Ebru Şallı! Hamileliğinde sadece 6 kilo alan ve bu süre boyunca bol bol pilates yapan Şallı, hamile pilatesi üzerine bir de DVD çıkarmış. Doğum sonrasındaki fit görüntüsünü zaten biliyorsun.

Ne işe yarar, neden yapmalısın: Hamile Pilatesi Hakkında Her Şey

4- Ece Erken

Ece Erken de hamilelikte pilatesi tercih eden ünlülerden. Erken'in aletli pilates yaparken görüntülendiği fotoğraflar tartışma konusu olsa da sporu bırakmamış ve fit bir hamile olmanın avantajlarını sonuna kadar değerlendirmiş.

Mekan arayışısındaysan, yardımımız olsun: Hamile Pilatesi ve Yogası İçin İstanbul Avrupa Yakası'nda Gidebileceğin 10 Yer

5- Bade İşçil

Hamileliği boyunca hem organik beslenen hem de aletli pilates yapmayı sürdüren Bade İşçil, 9. ayına kadar spor salonundan çıkmamış. O da Ece Erken gibi spor yaptığı için tepki toplasa da sporunu aksatmamaya özen göstermiş.

Doğru sporu seçtiğinden emin ol: Hamilelikte Hangi Sporlar Yapılır?

6- Tanem Sivar

Ünlü sunucu Tanem Sivar, hamileliğinde fit kalmak ve doğumunu kolaylaştırmak için yogayı tercih etmiş. Yaptığı hamile yogası sayesinde çok kilo almamış ve doğumdan sonra hemen toparlanmış.

7- Eda Özerkan

Düzenli bir şekilde pilates yapan oyuncu Eda Özerkan, hamile kaldığında da pilatese devam etmiş. Tabii ki önceki kadar ağır ve sık antrenmanlar yapmamış ama yine de fiziğini korumaya yetmiş.

Bakalım neler yapmışlar: Emzirirken Kilo Vermek Bu Ünlü Anneler İçin Nasıl Bu Kadar Kolay Oldu?

8- Özgü Namal

Yoga eğitmeni eşinin de desteğiyle hamileliği boyunca yoga ve nefes ezgersizleri yapan Özgü Namal, çok kolay bir doğum gerçekleştirmiş. Zaten evde doğum yapan oyuncu, çok az ağrı çekmiş ve hemen toparlanmış.

Merak ettiysen: Rahat Bir Hamilelik ve Doğum Geçirmenin En Doğal Yolu: Nefes Egzersizleri!

9- Adriana Lima

Fiziği ve güzelliği dillere destan manken Adriana Lima da hamileliğinde pilates yapmış. Hamileliğinden önce de boks ve pilates yapan Lima, zaten az kilo almış ama doğumdan sonra da tüm kilolarını hızlıca vermiş.

Başka neler var neler: Nefesten Kegele En Çok İşine Yarayacak Hamile Egzersizleri

10- Bar Rafaeli

Ünlü manken Bar Rafaeli, hamileliğinde bol bol fitness ve pilates yapmış. Bu sayede hiç ağrı çekmediğini ve çok az kilo aldığını söyleyen manken, spor yapmaya doğuma kadar devam etmiş.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: