Emzirirken Zayıflamak İçin İşi Uzmanına Bırak: İstanbul'daki 10 Diyetisyen

Doğumdan sonra vücudun tekrar eski günlerine dönsün istiyorsun ama nasıl yapacağını bilmiyor musun? Aslında emzirirken zayıflamak, bir uzman desteğiyle çok daha kolay!

Bu süreçte sana yardımcı olacak, doğru yönlendirecek ve bilgilendirecek, her biri alanının uzmanı, İstanbul’daki 10 diyetisyeni bu yazıda bir araya getirdik.

1- Uzman Diyetisyen Ceylan Akiş

Uzman Diyetisyen Ceylan Akiş ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Hem lisans hem de yüksek lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Beslenme Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda tamamlayarak “Uzman Diyetisyen” unvanını alan Ceylan Akiş’in uzmanlık alanları, hamilelik ve emzirme döneminde beslenme.

Uzman Diyetisyen Ceylan Akiş, emzirme döneminde anne sütünün kalitesinin arttırılması, kilo alımının sınırlandırılması ve emzirirken doğru kilo verme yöntemleri konusunda sana yardımcı olabilecek isimlerden. Hemen profilini inceleyip iletişime geçebilirsin.

Bu yazımıza da bakmak isteyebilirsin: 8 Adımda Anne Sütünü Arttırmanın Yolları

2- Uzman Diyetisyen Hande Seven Avuk

Nutrist Beslenme ve Diyet Merkezi Uzm. Dyt. Hande Seven Avuk ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

İstanbul’un Şişli ilçesinde hizmet veren ve Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu Uzman Diyetisyen Hande Seven Avuk, doğum sonrası kilo verme, doğru beslenme ve emzirme gibi konularda sana yardımcı olacak. Uzmanımız aynı zamanda bebek beslenmesi ve sağlığı konularında da danışmanlık hizmeti de veriyor.

Uzman Diyetisyen Hande Seven Avuk’tan, emzirme döneminde ihtiyacın olan her türlü yardımı alabilirsin. Profilini incelemeni öneririz.

3- Revita-Diyetisyen Müge Bozok

Diyetisyen Müge Bozok ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu ve Nişantaşı’nda hizmet veren Diyetisyen Müge Bozok, işe senin özelliklerine uygun bir beslenme programı hazırlamakla başlıyor. Bu programa göre gelişimini de düzenli kontrollerle takip ediyor.

Diyetisyen Müge Bozok’un hazırladığı program yalnız kilo verme üzerine değil! Anne sütünün ve emzirme performansının arttırılması, bebek beslenmesi gibi konularda da yardımcın olacak.

Bizim de bazı önerilerimiz var: Eğrisiyle Doğrusuyla 11 Maddede Emziren Anne Diyeti

4- Uzman Diyetisyen Işın Sayın

Uzman Diyetisyen Işın Sayın ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Uzman Diyetisyen Işın Sayın, hem senin doğum sonrasında kendini toparlaman hem de bebeğinin bu süreçte en iyi şekilde beslenebilmesi için yardım alabileceğin diyetisyenlerden birisi. Sayın, 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun olmuş.

Işın Sayın, sana ve bebeğine maksimum fayda sağlayacak bir program hazırlıyor ve kilo verirken bebeğinin aç kalmamasını, anne sütünün verimini arttırmayı hedefliyor. Uzmanımız Şişli’de hizmet veriyor, profilini inceleyebilirsin.

5- Diyetisyen Gülhan Koca

Diyetisyen Gülhan Koca ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu Klinik Diyetisyen Gülhan Koca, özellikle tüp bebek tedavisi sürecindeki kadınların zayıflama ve sağlıklı beslenmesi üzerine yaptığı çalışmalarla tanınıyor. Bunun dışında online diyetisyenlik, özel diyet koçluğu da yapan Koca’nın tecrübeli olduğu alanlardan bir diğeri ise doğum sonrası zayıflama.

Diyetisyen Gülhan Koca, Şişli’de hizmet veriyor. Eğer emzirme döneminde sağlıklı beslenme ve kilo verme desteği arıyorsan profil sayfasından uzmanımıza ulaşmanı tavsiye ederiz.

Bu yazı ilgini çekebilir: 27 Soruda Emzirme Hakkında En Çok Merak Edilenler

6- Diyetaktif

Diyetaktif ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Her biri uzman ve tecrübeli diyetisyenlerin kadrosunu oluşturduğu Diyetaktif, doğum sonrası dönemin için ihtiyaç duyduğun tüm desteği alabileceğin bir kurum.

Sağlıklı kilo verme, emzirmeyi düzenleme ve anne sütü verimini arttırma gibi konularda her türlü bilgilendirme ve yönlendirmeyi Diyetaktif uzmanlarından alabilirsin.

7- Diyetisyen Serap Orak

Diyetisyen Serap Orak ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Diyetisyen Serap Orak, çeşitli üniversite hastanelerinin üroloji, kalp ve damar cerrahisi, yenidoğan servisi gibi bölümlerinde çalışmış ama onu diğerlerinden farklı kılan şey, Nutrisyon Destek Üniteleri’ndeki tecrübesi.

Ataşehir’de, kendi danışmanlık ofisi bulunan Diyetisyen Serap Orak, emzirme dönemindeki annelere destek veriyor. Ayrıca beslenme, diyet, seyahat ve günlük hayat hakkında yazılarını paylaştığı popüler bir blogu da var!

8- Diyetisyen Serkan Tutar

Diyetisyen Serkan Tutar ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Diyetisyen Serkan Tutar, işini ayrıntılara önem vererek yapan diyetisyenlerden birisi. Başvuran danışanlarına yalnızca beslenme değil; egzersiz, psikolojik danışmanlık ve kilo verme destekleri de sunuyor. Danışanlarının her an ulaşabileceği bir diyetisyen olan Serkan Tutar, görüntülü görüşme, mesajla takip desteği, telefon görüşmesi gibi online hizmetler de veriyor.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu ve Beyoğlu’nda bir ofisi bulunan Diyetisyen Serkan Tutar’ın hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve iletişime geçmek için profil sayfasını incelemende yarar var.

Bunları biliyor muydun: Emzirme Döneminde Beslenme Nasıl Olmalı?

9- Diyetisyen Özlem Sert Aydın

Diyetisyen Özlem Sert Aydın ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Diyetisyen Özlem Sert Aydın, eğitimini Hacettepe Üniversitesi Beslenme-Diyetetik ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gıda Teknolojisi bölümlerinde tamamlamış. Doğum sonrası hizmetleri içerisinde kilo verme ve koruma desteklerinin yanı sıra, emzirme performansının arttırılması da var.

10- Diyata - Diyetisyen Ekin Çilingir

Diyata - Diyetisyen Ekin Çilingir ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Diyetisyen Ekin Çilingir, 2010 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuş, uzun süre çeşitli kurumlu ve hastanelerde görev yapmış.

Son zamanlarda özellikle hamilelik sonrası beslenme ve kilo verme konularında danışmanlık yapan Diyetisyen Ekin Çilingir’in ofisi Kavacık’ta bulunuyor.