Doğadan İlham Alınan 10 Bebek Odası Dekorasyon Fikri

Doğanın bir parçası olduğunu derinlerinde hisseden bir anneysen, bebeğinin özene bezene hazırladığın odasının da doğadan esintiler taşımasını ve bu oda içerisinde huzurla varlığını sürdürmesini isteyebilirsin. Öyleyse sen ve bebeğin için hazırladığımız, doğadan ilham alınarak tasarlanmış 10 bebek odası dekorasyon fikrine bayılacaksın.

1- Bıcır bıcır, aşırı renkli bebek odalarından sıkılanlar için huzur ve doğa dolu bebek odası

Bebek odası düzenliyorsun diye sürekli pastel renkler kullanmak, her yeri peluş oyuncaklarla doldurmak zorunda değilsin. Bu doğa dostu bebek odasında oldukça basit, ahşap bebek beşikleri kullanılmış. Dekorasyon ise yeşil yapraklı birkaç bitki, tablo ve klasik halılarla tamamlanmış.

Doğal ve Sağlıklı: Ahşap Beşiklerle Döşenmiş Bebek Odaları yazımızda, bu beşikler için çok daha fazla örnek görebilirsin.

2- Ağaçlar bebek odalarına taşınsın

Doğanın en güzel ve çalışkan parçalarından biri olan ağaçlar, bebek odalarına teşrif ediyor. Özellikle duvarlarda kullanabileceğin ağaç figürlerini bebek odası sticker modelleri arasından seçebileceğin gibi, ahşap duvar paneli şeklinde de kullanabilirsin.

Odaları çok daha eğlenceli hale getiren modelleri ile tanıştıralım: Son Yılların Trendi: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları

3- Bebeğin hayvanlar alemi ile tanışsın

Hayvan temalı bebek odaları her zaman en beğenilen temalardan birisidir. Sen de bebeğin tüm hayvanlara saygı ve sevgi ile büyüsün istiyorsan odasını bu tema ile düzenleyebilirsin. Bu dekorasyon fikri için bebek odası duvar kağıdı modellerini kullanabilirsin. Bebek odası süslemesi içinse peluş hayvanlar ve küçük tablolar tercih edebilirsin.

Bu yazı da ilham verebilir: 12 Bebek Odası Halısı ile Hayvanlar Alemini Bebeğinin Dünyasına Taşı

4- Çiçeklerle bezeli bir kız bebek odası fikrine ne dersin?

Doğanın renkli yüzleri çiçekler,kız bebek odası için iyi bir fikir olabilir. Mobilyalarında mümkün olduğunca açık renk kullanarak, renkli ve birbirinden güzel çiçeklerin bulunduğu bebek odası duvar kağıtlarını tercih edebilirsin. Böylece odayı karmaşadan kurtarmış olursun.

Burada güzel örnekler var: Yüzünü Güldürecek Çocuk Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

5- Doğanın soğuk renkleri de bebek odalarında!

Doğa denince aklına her zaman bol yeşillikli, ışıklı, tropik hayvanların olduğu ortamlar gelmesin. Karın hüküm sürdüğü, geyiklerin fink attığı, koca koca dağların heybetini gösterdiği birçok doğa harikası da mevcut. Bu temayı bebek odasına taşımak ister misin? Bizce korkmana gerek yok, örneklerini görünce sen de seveceksin.

6- Ağaç dalları, bebek odası aksesuarları olsun

Bebeğinin odasında doğadan esintiler sağlamak istiyorsan, bu aksesuarlar harika! Bu ağaç dallarını duvar aksesuarı olarak kullanmak çok moda! Ayrıca bu dallardan sallanan küçük objeler de odaya farklı bir hava katacaktır.

Bebek beşiklerinin üzerinden sarkıtılan ağaç dalları da farklı bir dönence fikri için sana ilham verebilir.

Daha farklı modelleri görmek istersen: Barış Manço Yaşasaydı Şöyle Derdi: Her Bebeğin Bir Dönencesi Olmalı

7- Raflar bu bebek odası dekorasyon fikrinin tamamlayıcıları!

Bu kütük rafları ve karlı bir dağ şeklinde boyanmış ahşap askıları evinin diğer odalarında bile kullanabilirsin.

Başka raf örneklerimiz de var: 10+6 Miniş Öneri ile Çocuk Odası Raf Modelleri

8- Halılar bu odaları tamamlıyor!

Doğadan ilham alan bebek odası halısı seçiminde diğer eşyaları da göz önünde bulundur. Eğer hayvanları kullandığın, koyu renkli eşyaların bulunduğu bir oda tasarladıysan, yine hayvan figürlü halıları kullanabilirsin. Ahşap bebek beşiklerini gerçek bitkilerle birlikte tercih edeceksen dümdüz, açık renkli odayı kullandığın sade bir odada ise dümdüz, açık renk halılar odayı daha da ferahlatacaktır.

Detayları öğrenmeden olmaz: Bebek Odası Halısını Seçmenin İncelikleri

9- Bebek odası perdesini unutmayalım!

Bir odanın tamamlayıcı hiç şüphesiz perdeler! Bebeğinin doğa temalı odasında kullanacağın perdelerde eğlenceli hayvan figürlerini, korniş kısmında ise ahşap, ağaç dalı görünümlü dekoratif ürünleri seçebilirsin.

Seçtiğimiz diğer örnekler burada: Birbirinden Şirin 8 Bebek Odası Perdesi ile Odalara Güneş Doğuyor

10- Doğadan ışıklar bebek odasını aydınlatacak!

Bebek odası avize seçiminde hasır modelleri kullanarak doğa konseptini çok kolay bir şekilde oluşturabilirsin. Ayrıca yıldızlı bir gökyüzünü bebeğinin tavanına taşıyacak aydınlatmalar da güzel birer seçenek.

Bu yazı seçiminde sana yardımcı olacak: Bebek Odası Aydınlatmasında Fark Yaratacak 6 Işıltılı Fikir