Anneysen Alışverişte: Ünlü Bebek Giyim Markalarını Senin İçin Gezdik!

Bebeğine seçeceğin kıyafetler konusundaki hassasiyetini biliyoruz. Satın almadan önce her ürünün kumaşı, çeşitleri, fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak istemen de çok doğal.

Bu yüzden kendimizi bir AVM'ye attık ve senin için ünlü markaların bebek giyim koleksiyonlarında ne var, hangi ürünler popüler, hangi fiyata nasıl bir ürün bulabilirsin, hangi ürünü nasıl seçmelisin gibi ve buna benzer daha birçok soruyu yanıtlayacak bir gezi yaptık.

Aralarda küçük kombin önerilerimiz de var! Biz gezip öğrenirken çok keyif aldık, sen de gözlemlerimizden faydalanmak ister misin?

Sezon değişti, bebek montları bitti

Sezon sonu olması sebebiyle mağazalardaki bebek montu stokları da tükenmiş durumda. Satış görevlileriyle yaptığımız sohbetlerde de artık mevsimin değişmesiyle bebek montu talebinin azaldığını öğrenmiştik.

Ancak bazı mağazalar son ürünlerini indirime almışlar, özellikle H&M markasının mont indirimi görülmeye değer! Biz de senin için 100 TL’nin altında 3 montu bir araya getirdik. Bizce gelecek senenin kışı için hazırlık yapmanın tam zamanı!

Marka Fiyat
H&M (Sağ) 40 TL
Zara (Sol) 89.90 TL
ebebek (Orta) 49.90 TL

Fazlası burada: Pofuduktan Kürklüsüne Anneysen’den 20 Bebek Montu Önerisi

Cıvıl cıvıl doğum günleri için en cici bebek abiyeleri

Bebek abiyeleri ve bebek doğum günü elbiseleri, aldığımız bilgilere göre kız bebek kıyafetleri içerisinde en çok talep gören ürün çeşidi ve bunun farkında varan çocuk giyim mağazaları, bu elbiselerin ürün yelpazesini oldukça geniş tutmuş.

Eğer bebeğin için şık, sevimli ve uygun fiyatlı bebek abiye elbiseleri arıyorsan sana LCW markasını önerebiliriz. LCW, bebek kıyafetleri açısından çok çeşitliliğe sahip ve ucuz bebek giyim denince akla ilk gelen markalardan birisi!

Marka Fiyat
LCW (Orta-Sağ) 29.90 TL-89.90 TL
ebebek (Sol) 64.90 TL

Çok tatlılar: Her Biri 50 TL’nin Altındaki Şirin Kız Bebek Kıyafetleri

Yaz gelirken kızını neden rengarenk ve rahat elbiselerle birer prensese dönüştürmeyesin? Bu yüzden mağaza gezintimizde beğenebileceğini düşündüğümüz birkaç kız bebek elbisesine de yer verdik. Bizce bebeğine çok yakışacaklar! Özellikle bahar mevsiminde kızına giydirmekten zevk alacağın, H&M’nin çorap-elbise ikili takımına göz atmalısın!

Marka Fiyat
LCW (Sol-Orta) 30-40 TL
H&M (Sağ) 30 TL-60 TL

Bunlara da bakmalısın: Ünlü Mağazalardan En Beğendiğimiz Bebek Elbiseleri

Tek parça kolaylık, bebek tulumlarında!

Bebek tulumları, annelerin en gözde bebek kıyafeti ürünlerinden. Özellikle kış aylarında daha çok tercih edilen bebek tulum ürünlerinin uyku tulumu ve mont versiyonlarını bulmak mümkün.

Bebek tulumu modellerinin en çeşitli olduğu iki mağaza LCW ve ebebek. Bu mağazalarda biz bol bol uyku tulumu ve mont tulum modelleri ile karşılaştık. Senin için de birkaç örneği bir araya getirdik!

Marka Fiyat
LCW (Sol) 22.90-29.90 TL
ebebek (Sağ) 34.90 TL

Cicili bicililer: Anneysen Alışverişte: Ünlü Markaların Farklı Modellerdeki 15 Bebek Tulumu Mercek Altında!

Bebişin ilk adımlarını sağlam atsın!

Geldik bebek ayakkabısına! Özellikle bebeğin yürümeye başladığı andan itibaren gelişimine uygun, ayağının yapısını bozmayacak, onu yormayacak ve kullanışlı bir ilk adım ayakkabısına ihtiyacın olacak.

  • İlk adım ayakkabılarının en güzel ve kullanışlı modellerini Adidas, Puma, Nike ve Reebok gibi markalarda bulabilmen mümkün. Bu markaların ürettiği ayakkabıların çoğu, bebeğinin gelişmekte olan kas ve iskelet sistemine uygun, ayağının yapısına herhangi bir zarar vermeyecek türden.
  • İlk adım ayakkabıları ile ilgili mağaza görevlileri ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik. Aldığımız bilgilere göre anneler bebek ayakkabısı seçerken en çok, ayakkabının tabanı ve ergonomik özellikleri ile ilgili bilgi edinmek istiyorlar.
  • Annelerin bir bebek ayakkabısında aradığı özellikler; tabanının esneyebilir olması, ayakkabının hava alması, dikişlerinin az veya hiç olmaması.
  • Bebekleri 1 yaşını geçip kemik yapıları daha da oturduktan sonra da sert tabanlı ayakkabılar gündeme geliyor.

Buyursun, gelsin: Anneysen Seçti: 10 Markanın En Uygun 20 İlk Adım Ayakkabısı

Bebek giyim markalarından en şık 2 örneği seçtik

Bu kadar gezdik madem, markaların kendi oluşturduğu ve reyonlarında sergiledikleri hazır kombinleri de sana gösterelim. Bebeğini birbirinden sevimli kıyafetlerle donatmak istersen, markaların oluşturduğu bu kombinler sana fikir verebilir.

Soldaki kombinle başlayalım! Zara’nın bu şort salopet ve kot gömlek ikilisine bayıldık! Açıkçası erkek bebek kıyafetleri kombinleri arasında en çok dikkatimizi çeken bu oldu.

Markalar Fiyatlar
Zara şort salopet 79.95 TL
Zara kot gömlek 79.95 TL

LCW bebek kıyafetleri bölümü de kız bebekler için bir salopet-gömlek kombini örneği sergilemiş. Sağdaki kombindeki pembe şort salopet ve rengarenk gömlek, bizim gördüğümüz en renkli kombin oldu.

Markalar Fiyatlar
LCW şort salopet 44.95 TL
LCW gömlek 26.95 TL

Miniğin üşümesin diye: Anneysen Alışverişte: 5 Markadan Seçtiğimiz Minicik, Sıcacık Bebek Hırkaları

Yenidoğan bebek kıyafetlerini de unutmadık

Yenidoğan bebek kıyafetlerinden bahsetmemek olmaz. Annelerin kumaş konusunda en çok dikkat ettiği yaş aralığı olan 0-6 ay, özellikle bebek zıbın modellerinin en çok satın alındığı dönem. Tabii anneler de bu süreçte narin bebekleri için en doğru ürünleri almak istiyorlar.

Sen de bir yenidoğan bebek annesiysen H&M ve ebebek markasının ürünlerine mutlaka bak. H&M, özellikle organik pamuklu yenidoğan ürünleri ile dikkat çekiyor. ebebek ise yenidoğan bebek giyiminde ürün çeşitliliği ile fark yaratıyor.

Markalar Fiyatlar
H&M 25-49.90 TL
ebebek 25.95-49.90 TL

Neler var neler: Zıbından Tuluma, Markaların Yenidoğan Bebek Kıyafetlerini Senin İçin İnceledik!

Peki, bebek kıyafetlerinde dikkat etmen gereken kumaş özellikleri ve uyman gereken yıkama talimatları neler?

Kumaş kalitesi ve özellikleri, bebek alışverişindeki en hassas noktalardan biri. Markalar bu özel ilgi nedeniyle giysilerin üzerine kumaş bilgilendirmesi için etiket basmaya başlamışlar. Mesela Koton bebek giyimdeki kıyafetler %100 pamuktan üretiliyormuş. Ürünler kimyasallara karşı çeşitli testlerden geçirilerek satışa sunuluyormuş. Aynı şekilde LC Waikiki bebek giyimde de kıyafetlerin üzerinde bilgilendirme etiketleri var.

Bilmen gerek daha çok şey var: Bebek Alışverişine Çıkmadan Önce Atman Gereken 10 Tik

H&M bebek giyimde bu konuya ayrı bir hassasiyet gösterilmiş durumda. H&M mağazalarında organik pamuklu bebek kıyafetleri için özel bir reyon var. Bu reyonda tüm kıyafetlerde şu anda 3 al 2 öde kampanyası var, fırsatı kaçırma.

Bu da dikkatini çekebilir: Ayşe Öner’den Akıllı Bebek Alışverişi Taktikleri

Gezimizde, çeşitli markalardan bebek ürünleri için yıkama talimatları hakkında da bilgilendirme aldık. Giysilerin yıkanma şekli, annelerin en çok merak ettiği konulardan biri olduğu için artık kıyafetlerin üzerinde de ayrı bir bilgilendirme etiketi basılıyor. Alışveriş yapacağın zaman bu etiketlerden bilgi alabilirsin.

Bebek kıyafetlerinin kalitesini uzun süre koruması ve giysilerin baskılarının parlak şekilde kalabilmesi için uyman gereken yıkama talimatları aşağıdaki tabloda.

Bebek giysileri için yıkama talimatları
Giysileri soğuk suda ve ayrı ayrı yıka.
Kıyafetleri dışarıda kurut ve güneş ışığına maruz bırakma.
Yeni ve yıkanmamış giysileri, renk transferinden korumak için diğer kıyafetlerle birlikte yıkama.

Bu yazıyı muhakkak oku: İdeal Bebek Deterjanı Nasıl Olmalı? Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanır?

Mağaza yetkililerine sorduk: Bebek kıyafetlerinde anneler nelere dikkat ediyor?

  • Annelerin kıyafet tercihinde en çok dikkat ettiği şey az önce de bahsettiğimiz gibi tabii ki giysi kumaşlarıymış. Mağaza yetkililerine en çok sorulan şeylerden biri, “Giysiler tamamen pamuklu mu?” sorusuymuş. Bu talep nedeniyle de ürünlerin üzerine etiketler basılmaya başlandığını zaten söylemiştik değil mi?
  • Mağazalarda en çok satılan ürünlerin posterlerdeki ve vitrinlerdeki ürünler olduğunu söylesek bize şaşırır mıydın? Mağaza çalışanları böyle olduğunu söylüyor. Bir düşün bakalım bu durum senin için de geçerli mi?
  • Kız bebek kıyafetlerinde en çok satılan ürünler bebek abiyeleriymiş. Doğum günleri, özel davetler derken cicili bicili bebek abiyeleri her anne için vazgeçilmez oluyor.

Haydi bak: 1 Yaş Doğum Günü Kıyafetleri için 22 Tavsiye!

Çeşitli markalardan sana özel kombin önerilerimiz

Şimdi sıra, dolaştığımız mağazalardan minişin için seçtiğimiz kombinlere geldi. İlk kombinimiz LC Waikiki bebek mağazasından. LCW mağazalarındaki bebek kıyafetlerinde dikkatimizi çeken en belirgin özellikler, ekonomik fiyatlar ve ürün çeşitliliği oldu. Bu kombindeki ürün fiyatları şu şekilde:

Markalar Fiyatlar
LC Waikiki gömlek 29,95 TL
LC Waikiki pantolon 29,95 TL

Bu kombine yakışır: Şapkasız Çıkmaz Annesi: Çocuğunun Kombinini Tamamlayacak Bebek Şapkaları

İkinci kombinimizdeki ürünler farklı mağazalardan. Papyon, gömlek ve süveterden oluşan bu bebek takımını biz çok beğendik. Bu takımı H&M mağazalarında bulabilirsin. Yandaki kot bebek pantolonu da Zara bebek giyimden.

Markalar Fiyatlar
H&M takım 69,99 TL
Zara pantolon 89,95 TL

Bebeğin için spor kombin fikirleri arıyorsan bu tam senlik. Mavi çapalı gömlek ve kahverengi pantolon H&M bebek giyimden.

Markalar Fiyatlar
H&M gömlek 39,99 TL
H&M pantolon 39,99 TL

Sıradaki kombinimiz kamuflaj seven annelerimiz için gelsin. Kamuflaj pantolonla birlikte kombinlediğimiz kapüşonlu şişme yelek Zara bebek giyimden. Yeleğin içine giydireceğin ürünü senin zevkine bıraktık.

Markalar Fiyatlar
Zara pantolon 49,95 TL
Zara kapüşonlu şişme yelek 79,95 TL

Bu modellere de bir bak: Örmekle Kim Uğraşacak! Markaların Koleksiyonlarından Seçtiğimiz En Tatlış Bebek Yelekleri

Ve mağazalardaki son kombinimizi de farklı mağazalardaki ürünlerden yaptık. Fermuarlı sweatshirt, halihazırda gömlekle kombinlenmişti. İstersen sen başka bir şeyler de deneyebilirsin ama biz bu kombini sevdiğimiz için farklı bir arayışa girmedik. Bu tatlışları LC Waikiki mağazalarından, yandaki kot pantolonu da H&M bebek giyim reyonundan satın alabilirsin.

Markalar Fiyatlar
Lc Waikiki gömlek 29,95 TL
Lc Waikiki fermuarlı sweatshirt 49,95 TL
H&M pantolon 49,99 TL

Toplu olarak bebek giyim markalarındaki pantolonların fiyat karşılaştırmasını aşağıda görebilirsin.

Markalar Fiyatlar
LC Waikiki pantolon 29,95 TL
H&M kahverengi pantolon 39,99 TL
Zara kamuflaj pantolon 49,95 TL
H&M kot pantolon 49,99 TL
Zara kot pantolon 89,95 TL

Ucuzluk ve kalite bir arada, aman kaçırma: Anneysen Alışverişte: Farklı Konseptleriyle Dikkatimizi Çeken Bebek Takımları Hangi Mağazada, Ne Kadara?