Bebek Uyutan Ninniler: 5 Dakikada Uyutan Ninniler!

Bebek Uyutan Ninniler: 5 Dakikada Uyutan Ninniler!

Bunlara boşuna bebek uyutan ninniler denmiyor, artık bebeğini uyutma saatleri kabus olmaktan çıkacak. 5 dakikada uyutan ninnilerle tanış ve miniğini kolaylıkla derin uykunun kollarına teslim et!

1. Dandini Dandini Dastana

Bebek uyutan ninnilerin 1 numarası şüphesiz ki ninni denince ilk akla gelen, Dandini Dandini Dastana! Bu sihirli Dandini Dastana ninnisinin sözlerini de aşağıya bırakalım, miniğini uyuturken videoya bol bol eşlik edersin.

Dandini dandini dastana

Danalar girmiş bostana

Kov bostancı danayı

Yemesin lahanayı nenni

E….. e…e…e…

Biner atın iyisine

Düşer yolun kıyısına

Haber verin dayısına

Şeker alsın kuzusuna nenni

E…e…e…e…

2. Uyusun Da Büyüsün

Bebek uyuturken söylenen ninnilerin bir diğer başkahramanı Uyusun Da Büyüsün ninnisi. Minikleri 5 dakikada uyutan ninni yalnızca uyutmakla kalmıyor aynı zamanda büyütüyor da! :)

Uyusun da büyüsün ninni

Tıpış tıpış yürüsün ninni

Dandini dandini danalı bebek

Elleri kolları kınalı bebek

Eee Eee Eee Eee

Uyu yavrum ninni

3. Uyu Yavrum

Uyu Yavrum sakinleştirici bebek ninnileri arasında bulunuyor. Dingin bir melodisi olan bu bebek uyutan müzik, sen sözlerine eşlik ettiğinde bebeğin için dünyanın en huzur verici uykuya geçiş anı olabilir.

Uyu yavrum yine sabah oluyor

Uyumazsan güzel rengin soluyor

Babacığın gelmiş bize bakıyor

Uyu yavrum yine sabah oluyor

Eee ee . pış pış.

4. Canım Çakılım Canım Bambamım

Canım Çakılım ve Canım Bambamım ise Taş Devri gibi keyifli bir çizgi filmin iki sevimli karakteri! Bebeğin henüz Çakıl ve Bambam ile tanışmıyor olabilir. Ancak onların bu güzel mi güzel bebek uyutma şarkılarıyla artık tanışma vakti! Bu iki karakter için ayrı ayrı bestelenmiş iki ninni var. Kız bebek ninnileri ve erkek bebek ninnilerinin gözdesi bu iki besteyi de seninle paylaşalım.

Güzel yavrum, tatlı kızım

Sen benim her şeyimsin

Uyu yavrum, göz bebeğim

Kalbimin içindesin

Ya sen olmasaydın? Hayatımın ne anlamı olurdu?

Ya sen olmasaydın? Nasıl tadı olurdu günlerimin gecelerimin?

Canım Çakıl'ım benim, her şeyim, Canım Çakıl'ım.

Güzel yavrum, tatlı oğlum

Sen benim her şeyimsin

Uyu yavrum, göz bebeğim

Kalbimin içindesin

Ya sen olmasaydın? Hayatımın ne anlamı olurdu?

Ya sen olmasaydın? Nasıl tadı olurdu günlerimin gecelerimin?

Canım Bambam'ım benim, her şeyim, Canım Bambam'ım.

5. Twinkle Twinkle Little Star

Bebeğinin yabancı dil eğitimi için de faydalı olması için listemizde İngilizce bebek uyutma ninnisine de yer verdik. Bu sayede İngilizce kelimelere kulak aşinalığı kazanabilir.

Bazı bebek uyutma müziklerinin sakinleştirici bir etkisi oluyor, Twinkle Twinkle Little Star da öyle bir ninni. En çok dinlenen ninnilerden biri olduğunu hemen belirtelim ve sözlerini de paylaşalım!

Twinkle, twinkle, little star

How I wonder what you are

Up above the world so high

Like a diamond in the sky

Twinkle, twinkle, little star

How I wonder what you are

When the blazing sun is gone

When he nothing shines upon

Then you show your little light

Twinkle, twinkle, all the night

Twinkle, twinkle, little star

How I wonder what you are

Good night, baby!

İngilizce ninniler ile ilgili daha çok örnek için, Bebeklerin Kolay Uyuması için İngilizce Bebek Ninnileri adlı yazımıza bakabilirsin.

6. Mozart' tan ninni

Bebekleri rahatlatan müziklerle devam edelim, sırada sözsüz ninnilerimiz var. Mozart’tan başlıyoruz. Yumuşak melodilerden oluşan bu ninni zeka geliştiren bir etkide bulunuyor. Bebeklerin müzik yeteneğini ve dil becerilerini arttırdığı düşünülen bu parçayı minik kuzuna mutlaka dinlet.

Bebekleri Uyutmak İçin Müzik Önerileri

7. Orman, kuş ve su sesleri

Bebekleri uyutan müzik denir de akla orman, kuş ve su sesleri gelmez olur mu? Bebeğine doğanın bu muhteşem seslerini dinleterek rahatlamasına ve mışıl mışıl uykuya dalmasına yardımcı olabilirsin. Doğadan daha iyi bir bebek uyutma sesi de olmazdı herhalde. Bu arada, bu sesleri sadece bebek sakinleştirici müzik olarak düşünme! Senin de rahatlamanı sağlayabilir, hatırlatalım.

8. Pan'ın Labirenti

Bebek uyku müzikleriyle miniğinin uyku sorunlarını azaltabilirsin.

Pan’ın Labirenti çok güzel bir film! Aşağıda paylaştığımız parçası da en az film kadar güzel! Bebekleri uyutmak için müzik arayışlarına iyi bir çözüm olabileceğini düşündüğümüz bu melodileri bebeğine dinlet, uyusun!

9. Pillow song

Bebeğinin uyuması için onu sürekli kucağına alıyor ve sallıyor musun? Uyumadığında anne sütü veya biberonla onu sakinleştirmeye mi çalışıyorsun? Sıkıntılı olduğunu düşündüğünde kendi yatağına alıyor musun? Bunlara cevabın evet ise, başının dertte olduğunu söyleyelim.

Bu şekilde davrandığında bebeğin uyumak için kucağına almanı, memeni emmeyi ve yanında yatmayı bekleyecektir. Onun yerine sana uyutucu ninnilere başvurmanı öneriyoruz. İşte, bebeğin için bir örnek!

10. Uyku zamanı müziği

Bebeğinin uykuyla ilgili sorunları, uykuya dalmayı istememesinden kaynaklanıyor olabilir. Uyuması gereken bir zamanda hala kucağından ya da yatağından çıkmaya uğraşan bir bebeğin varsa, bebeğini uykuya alıştırmanın yollarını düşünmelisin. Uyumamakta direnen bebeğini sakinleştirmek için ebeveynlerin sık sık başvurduğu müziklerden birini deneyebilirsin. İşte bebek uyutan müzik örneğimiz! Bakalım senin bebeğinin üzerinde de benzer bir etkisi olacak mı?

11. Fisher Price

“ Bebeğimi yatağına yatırırken sıkıntı çekiyorum.” “ Bebeğim gün içinde çok güzel uyuyor, ama gece olunca hareketleniyor ve huysuzlaşıyor.” Bu ifadeler senin için çok tanıdıksa, aşağıdaki ninni melodisi tam bebeğine göre! Bu melodi, bebek müzikleri arasında sakinleştirici yönüyle de öne çıkıyor.

12. Uyku müziği

Son olarak, aşağıdaki sakin melodi ile bebek müzikleri önerilerimizi bitiriyoruz.

Mışıl mışıl uyuyan bir bebeğinin olması senin de iyi uyumanı sağlayacak, biliyoruz. O yüzden hem bebeğine hem de sana iyi uykular diliyoruz!

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: