Hiç Bu Kadar Empati Yapmamıştın: Hamilelik ve Bebek Temalı 11 Film

Önünde upuzun bir 9 ay var. Bu süreçte hem eğleneceğin hem biraz gözyaşı dökeceğin hem de kendinden bir şeyler bulacağın hamilelik ve bebek temalı filmler izlemek istemez misin?

Cevabın evetse senin için hazırladığımız bu film listesine bakmanı tavsiye ederiz.

1- Eyvah Anne Oluyorum/Telle Mère, Telle Fille (2018)

Avril; oldukça düzenli, çalışkan ve başarılı bir kadındır. Annesi Mado ise onun aksine eğlenmeyi ve dağıtmayı seven, vurdumduymaz birisidir. Bir gün Avril hamile olduğunu öğrenir. Buna herkes sevinirken yalnızca annesi Mado, kendini henüz büyükanne gibi hissetmediği için üzülür. Ancak kısa zaman sonra Mado’nun da hamile olduğu ortaya çıkar ve bu anne-kız birlikte yaşamaya başlarlar.

Bunlar dikkatini çekebilir: Hakları Ödenmez: Doğumda Kızlarının Yanında Olan Annelerin Duygusal Fotoğrafları

2- Bebek Geliyorum Demez (2018)

Beste, kocası Alper’le mutlu hayat süren bir kadındır. İyi bir yazar olmanın hayalini kuran Beste, bu hayali doğrultusunda ilk adımı atar ve kurumsal iş hayatından kurtulur. Tam bu esnada hamile olduğunu öğrenir ve sadece kendisinin değil, tüm ailesinin ve arkadaşlarının da hayatı değişir.

Mide bulantıları, hormonal değişiklikler ve hamileliğin getirdiği her şeyle savaşmaya çalışan Beste, bebeğiyle birlikte hayallerine kavuşacağı o anı beklemeye başlar.

Hazırlıksız yakalanmamak için: O Büyük Hayal ve Göbek Öncesi Hamilelik Hazırlıklarına Dair Bilmen Gereken Her Şey!

3- 40 Weeks/40 Hafta (2014)

Bu yapım; bir kadının hamileliğinin her haftasını, kendi kişisel deneyimleri ile kaydettiği ve dünyanın her köşesinden annelerle görüşerek birleştirdiği bir belgesel! Bu belgesel farklı yaş, medeni durum, etnik köken ve ekonomik duruma sahip hamile kadınların, hamileliklerinde yaşadıkları değişiklikleri gözler önüne seriyor.

Belgeselde her annenin farklı deneyimler yaşadığını, ancak ortak birkaç noktada toplandığını göreceksin: Sevgi, annelik ve fedakarlık!

Seni neler bekleyecek merak ediyorsan takip et: Hafta Hafta Hamilelik

4- Senin Hikayen (2013)

Hakan ve Esra, birbirini çok seven ve oldukça iyi kariyerlere sahip bir çifttir. 30’lu yaşlarına gelmiş çift, hala çocuk sahibi olmayı düşünmezler. Ancak bir gün Esra’nın annesi ciddi bir hastalığa yakalanır ve ölmeden önce torun sevmek istediğini dile getirir.

Hakan ve Esra, kariyerleri ve hayatları doğrultusunda çocuk fikrine çok uzaklarken hiç beklemedikleri anda bir sürprizle karşılaşırlar.

5- Dikkat Bebek Var!/What To Expect When You're Expecting (2012)

Doğumları birbirine çok yakın olan 5 çiftin yolları aynı yerde kesişir ve bebek beklemenin heyecanını birlikte yaşamaya başlarlar. Elbette paylaşacakları şey sadece heyecan değildir. Stres, hamilelik sürecinin sıkıntıları ve zorlukları da bu keyifli arkadaşlık sayesinde daha da kolaylaşır.

5 çift bu süreçte şunu da iyice öğrenir: Sen ne kadar plan yaparsan yap, hayat beklenmedik sürprizlerle doludur!

Bu yazı ilgini çekebilir: Hayallerimizdeki Gibi Bir Anne Olmanın 9 Yolu

6- Aramızda Bebek Var/Un Heureux Evenement (2011)

Bu film, hamilelik ve doğum tabularını tümüyle yıkıyor! Bir bebeğin hayatı ne kadar değiştirebileceğini anlatan bu filmde, Barbara ve Nicolas isimli mutlu çift, çocuk sahibi olmaya karar verirler. Ama bu karar Nicolas’ı çok daha fazla mutlu eder. Hamilelik süreci içerisinde hem fiziksel hem de duygusal olarak birçok değişime uğrayan Barbara’yı ise daha farklı bir tecrübe bekler.

Aşk, fedakarlık ve annelik konularını vurgulayan bu film, biraz gözyaşı dökmene neden olabilir. Mendilleri hazırla!

Bak neler olacak: Anne Olduktan Sonra Hayatında Değişen 8 Şey

7- Başımıza Gelenler/Life As We Know İt (2010)

Holly ve Eric, çok başarılı kariyerleri olan bir çifttir. Zamanla paylaşacakları hiçbir şey olmadığını fark edip ayrılmaya karar verirler. Ancak aslında bir ortak noktaları vardır, bu da koruyucu ailesi oldukları kızları Sophie’ye olan sevgileridir!

Çift, tüm nefretlerini bir kenara bırakarak kendilerinden başka kimsesi olmayan kızlarına ebeveynlik yapmak için aynı çatı altında yaşamaya çalışır.

8- Uzaklara Gidelim/Away We Go (2010)

Birbirini çok seven Burt ve Verona, ilk çocuklarını mutlulukla beklerler ama yaşam şartlarından pek memnun değillerdir. Bu yüzden, ölene kadar yaşayacakları ve ailelerinin köklerini salacakları ideal bir yer bulmak için Amerika’yı gezmeye başlarlar. Bu gezilerini birçok tesadüf ve macera süsleyecektir.

9- Doğum Sancıları/Labor Pains (2009)

Bu filmde seni sahte bir hamilelik bekliyor! Thea Dixon isimli kadın patronundan ölesiye nefret eder, ancak işten çıkarılacağını öğrenince patronunun ona acıması için hamile taklidi yapmaya karar verir. Başlarda bu fikir ona çok iyi gelse de zaman ilerleyince hem görüntüsü hem de hayatına karışan insanlar yüzünden, bu yalanı sürdürmesi zorlaşır.

Sen doğrusunu bil: Tüm Gerçekleri ve Yalancılarıyla Doğum Sancıları

10- Bebek Yolda/Baby On Board (2008)

Angelina ve Curtes, mutlu evlilikleri olan bir çifttir. Her şey yolunda giderken Angelina, bir arkadaşı tarafından kışkırtılır ve Curtes’ün onu aldattığını düşünmeye başlar. Bu korkunun üzerine bir de zamansız hamileliği eklenince, işler daha da karışık bir hale gelir.

11- Bebeğimiz Olacak/She’s Having A Baby (1988)

Jake ve Kristy, yeni evlenmiş genç bir çifttir. Henüz gerçekleştirecek hayalleri ve yaşayacakları bir hayatları varken yakın çevreleri sürekli onlardan bir çocuk yapmalarını isterler. Jake ve Kristy, bu süreç içerisinde kararsızlığa düşerken beklenmedik bir karar verirler.

İşler aceleye gelmesin: Hamile Kalmaya Karar Vermeden Önce Bu 6 Sorunun Cevabını Ver!