Hamile Anneye Hediye Edilebilecek En Güzel 10 Ürün

Eşinin ya da çok sevdiğin bir yakının hamilelik haberini aldın ve için sevinç dolu! Mutluluğunu güzel ve anlamlı bir hediyeyle taçlandırmaktan daha sevindirici ne olabilir ki? Gel gelelim bu hamile anneye hediye olarak ne alabileceğin konusunda kafan karışık. İşte bu yazıyı tam da bu yüzden hazırladık. Hadi birlikte hamilelik hediyesi olarak alabileceğin ürünlere bakalım!

1. Fotoğraf çerçevesi

fotoğraf çerçevesi

Baba olduğunu öğrendin ve bebeğinin varlığının ispatı olan ultrason görüntüsü gözlerinin önünden gitmiyor. O kadar mutlusun ki, hamile olduğunu öğrendiğim eşime hediye olarak ne alsam, diye dört dönüyorsun. Eşinin bu anlamlı fotoğraf çerçevesine bayılacağını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Evinizin en güzel köşesi için yapılmış bir hamilelik hediyesi adeta.

2. Hamilelik günlüğü

Hamilelik günlüğü

Hamile anneye hediye olarak alınabilecek en güzel seçeneklerden biri, kuşkusuz ki hamile günlüğü. 40 haftalık maceranın acı tatlı her anının not edildiği bir günlük, yalnızca anne adayı için değil doğacak çocuk için de harika bir hediye!

Böyle de bir şey yazdık: Hamileyken Defter Tutman İçin 5 Sebep

3. Hamile yastığı

Hamile yastığı

Bir anne adayının gebelik sürecindeyken önceki hayatına göre aradığı en büyük şey, konforu oluyor. Şöyle rahat bir uyku için büyük fedakarlıklarda bulunmayı reddedecek çok az anne adayı çıkar! E durum böyle olunca da hamile kadına alınacak hediyeler arasında mutlaka bir hamile yastığı olması gerek. Gebelik sırasında konforlu uyku, doğumdan sonra ise huzurlu bir emzirme deneyimi sunan bu yastıklar yeni hamile anneye hediye edilebilecek en ideal seçeneklerden.

Bunlar da fikir verebilir: Hangi Hamile Yastığı Daha İyi?

4. Esprili hamile tişörtleri

esprili hamile tişörtleri

Üzerinde taşıdığı mesajlarla doğmamış bebekten anneye hediye tadında olan bu tişörtler anne adayları tarafından çok seviliyor. Özellikle de karın büyüdükçe daha da eğlenceli hale gelen bu esprili hamile tişörtleri yaz anneleri için çok cici bir seçenek.

5. Fotoğraf yazıcısı

fotoğraf yazıcısı

Hayattaki en değerli şey, güzel anılar biriktirebilmek. E bu anıları biriktirecek pratik bir fotoğraf yazıcısı harika bir hamilelik haberi hediyesi olmaz mı? Fiyatı listedeki ürünlerin geneline göre yüksek olsa da annelik buna değer, diyoruz.

6. Su matarası

Su matarası

Hamile anneye hediye fikirleri ararken biraz daha ince düşünülmüş detaylar peşindeysen su matarası senin için şahane bir seçenek olabilir. Biliyorsun ki hem gebelik hem de emzirme sürecinde anne adaylarının bol bol su tüketmeleri gerekiyor. Bu yüzden kaliteli bir su matarası çok şık ve ince düşünülmüş bir hediye olacaktır.

7. Ayak banyosu ve masajı

Ayak banyosu ve masajı

Şişen ayaklar, ödem toplayan vücut... Gebelikte bir kadının yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri, bu tarz problemler. Öyle ki eski ayakkabılar giyilmez olur ve ayaklar normal bedenine göre 1-2 numara büyür. Tüm bu sıkıntıları göz önünde bulundurunca hamile kadına hediye edilebilecek en fonksiyonel ve güzel hediyelerden birinin ayak banyosu ve masaj aleti olduğunu düşünüyoruz.

8. Masaj yastığı

Masaj yastığı

E ayakları bu kadar düşünmüşken bir de şöyle tüm vücudu rahat ettirecek daha ekonomik bir seçenek ararsan masaj yastığını da tercih edebilirsin. Hamilelik hediyelerinde fonksiyonellik arayanlardansan tam sana göre.

9. Gümüş göğüs ucu koruyucu

Göğüs ucu koruyucu

Bebek bekleyene hediye edeceğin şeyin illa ki hamilelik döneminde kullanılması gerekmiyor. Doğum sonrası için de hediye edebileceğin çok güzel fikirler var. Silverette'in gümüş göğüs ucu koruyucuları her iki dönem de kullanılabilecek süper bir hediye. Yalnızca göğüs ucunu korumakla kalmıyor, oluşan yaraları da gümüş tasarımı sayesinde çok kısa sürede iyileştiriyor.

10. Kolye

hamile kolye

Gelelim listemizin son seçeneğine. Kolyeler en sembolik hamilelik müjdesi hediyelerinden. "Gaia Toprak Ana" temalı bu kolye, dünyaya yeni bir canlı doğuracak olan anne adayımız için pek anlamlı bir hediye olacaktır.

Sırada bu da var: Yeni Doğan Bebeğe Ne Hediye Alınır? 5 Süper Koleksiyon!