Çocuk Yapmadan Hayatına Devam Eden 10 Ünlü

Çocuk sahibi olmak çok eşsiz bir duygu, eminiz! Ama herkes böyle düşünmüyor olabilir. Evlenmelerine, ilerlemiş yaşlarına rağmen çocuk sahibi olmak istemeyen ve konuyla alakalı kendilerince geçerli sebepleri olan pek çok ünlümüz var.

Gel bakalım hayatına çocuk yapmadan devam eden ünlüler kimlermiş?

1- Şebnem Ferah

Şebnem Ferah 46 yaşında ve daha önce hiç evlenmemiş, çocuk sahibi olmayı da düşünmemiş. 2015 yılında bir magazin muhabirinin sorduğu "Çocuk özleminiz var mı?" sorusuna çok şaşıran ve bozulan Ferah'ın cevabı ise "Bu ne yani. Yok öyle bir şey. Ne diyeceğimi bilemedim." olmuş.

İlgini çekecek: Hangi Ünlü Kaç Yaşında Anne Oldu?

2- Özlem Tekin

2 kez evlilik yapan ama ikisini de sonlandıran Özlem Tekin, anne olmayı hiç tercih etmemiş. Böyle bir hayatı yaşayamayacağını düşünen Tekin, verdiği bir röportajda hala çocuk özlemi duymadığını ve yeğenlerinin kendisine yettiğini söylemiş.

Peki çocuk sahibi olanlar ne demiş: Ünlüler Anne Olmakla İlgili Neler Söylemiş?

3- Gülse Birsel

Gülse Birsel, gazeteci eşi Murat Birsel ile uzun yıllardır evli olmasına rağmen anne olma hevesine hiç girmemiş. Verdiği bir röportajda konuyla ilgili şunlar söylemiş:

"Kararım çocuk sahibi olmamak. Anne olmaya çok uygun biri değilim. Babam da karakterime uygun olmadığını, altından kalkamayacağımı söylüyor. Ona kulak veriyorum."

4- Ajda Pekkan

Ünlü sanatçımız Ajda Pekkan 72 yaşında ve hiç çocuk sahibi olmamış. 2 evlilik yapan ama anne olmayı geri plana atan Pekkan, 2017 yılında verdiği bir röportajda bu zaman kadar çocuk doğurmadığına ya da evlat edinmediğine pişman olduğunu söylemiş.

Anneliği doyasıya yaşayanlar da var: Hey Maşallah: En Az 3 Çocuk Yapmış 10 Ünlü

5- Meltem Cumbul

2 evlilik yapan 48 yaşındaki oyuncu Meltem Cumbul, hayatına çocuk sahibi olmaya değecek kadar bağlandığı kimsenin girmediğini söylemiş. Cumbul, bu zamana kadar çocuk istemediğini ama artık çocuk özlemi çektiğini de belirtmiş.

6- Demet Evgar

38 yaşındaki oyuncu Demet Evgar pek çok ilişkisi olmasına rağmen hiç evlenmemiş ve çocuk sahibi olmayı da düşünmemiş. Evgar'ın yakın zamandaki planları içerisinde de çocuk doğurmak yokmuş!

Kimisi de kendini tamamen buna adıyor: Anne Olduktan Sonra Evinin Hanımı Olmayı Seçen 10 Ünlü

7- Emel Sayın

72 yaşındaki sanatçı Emel Sayın, yaptığı 4 evliliğe rağmen hiç çocuk sahibi olmamış. Hem zamansızlık hem de kariyer hedefi yüzünden çocuk doğurmayı ikinci plana atan Sayın, şimdilerde en büyük pişmanlığının annelik duygusunu tatmamak olduğunu söylüyor.

8- Mine Tugay

Oyuncu Mine Tugay, hiç evlenmemiş ve çocuk sahibi olmamış ama anneliği iyi bildiğini söylemiş. Tugay'ın verdiği bir röportajdaki açıklamaları şöyle:

"Evli de değilim, anne de değilim. Ama oyunculuk yaparken bazı duygularınızı çağırıyorsunuz. Anneliği oynadığım dizilerde öğrendim diyebilirim. Günü gelince ben de anne olacağım."

Buna çok geç karar verenler de var: "Artık Çok Geç!" Deme: 35 Yaşından Sonra Anne Olan 12 Ünlü

9- Candan Erçetin

55 yaşındaki sanatçı Candan Erçetin, hayatının hiçbir döneminde anne olmak istememiş. Çocuk sahibi olmanın hayatı engellediğini söyleyen Erçetin, bu konu hakkında şunları söylemiş:

"Ben arkadaşlarımdan görüyorum, çocuğu olan anne-baba epeyce emek ve vakit harcıyorlar bu işe. Ben de o emeği ve vakti başka yerlere yönlendiriyorum."

Erkenden anneliği seçenlere bakalım: Gencecik Yaşında Bebeğini Kucağına Alan 12 Ünlü

10- Nehir Erdoğan

38 yaşındaki oyuncu Nehir Erdoğan'ın başından bir evlilik geçmiş ama çocuk yapmayı düşünmemiş. Bir röportajda kendisine sorulan "Yakın gelecekte anneliğe dair planlarınız var mı?" sorusuna da şöyle yanıt vermiş:

"Çocuklar benim için çok değerli. Neredeyse tutku gibi. Ama annelik, illa biyolojik olarak bir çocuğa sahip olmak demek değil benim için. Bütün çocuklar bizim. Doğurmadan anne olmaya dair öyle güzel örnekler var ki. Benim için de bu geçerli olabilir."