Çiçekli, Boncuklu ya da Sade 14 Lohusa Terliği ve Seti

Hayatındaki en özel ve güzel anlarından biri olarak hatırlayacağın bir doğum gerçekleştirerek dünyaya melekler gibi bir bebek getirdin. Anneliği tattığın bu özel zamanda güzelliğine güzellik katmak, biraz süslenmek hakkın. Seni en şık lohusa terliği ve setiyle süslemek de bizim vazifemiz. O zaman başlayalım!

ebebek lohusa seti

Lohusa setlerinin içeriği genel olarak taç ve terlikten oluşuyor. ebebek’teki setler de çoğunlukla bu şekilde. Sağdaki lohusa setinin içeriği biraz daha çeşitli. Diğer setlere ek olarak bebek patiği ve bebek bandı var. Hem çiçekli hem boncuklu hem de kurdeleli bu modellerle anne-kız şekerliğinize şekerlik katabilirsiniz. Ürünler ergonomik tasarımıyla oldukça da rahat bir kullanım sağlıyor.

Marka Paket içeriği Fiyat
Bebefox lohusa seti Lohusa terliği ve lohusa tacı 79,90 TL
Capps lohusa seti Lohusa terliği, lohusa tacı, bebek patiği ve bebek bandı 79,90 TL

Bunları da öğren, lohusa döneminin tadını çıkar: A’dan Z’ye Hafta Hafta Lohusalık Rehberi

Civil lohusa seti

Civil’deki lohusa terlik setlerinin içerisinde taçlar var. Bazılarında bebeğin için de ekstra ürünler var. İnceleyebilmen açısından ikisinden de örnekler aldık. Aşağıda gördüğün setlerin pembe, mavi, bej ve yavruağzı renklerinde pek çok çeşidi var. Terliklerin ölçüsü 25 cm ve fiyatla içerik tüm modellerinde aynı.

Marka Paket içeriği Fiyat
Çatapat lohusa seti Lohusa terliği ve lohusa tacı 36,75 TL

Bunlar da içerisinde bebeğin için bant ve bere bulunan lohusa setleri. Soldaki pembeli ve kelebekli setle kızınla kendine pek cici bir konsept yapabilirsin. Sağdaki füme rengi setse adeta oğlunla şıklığını konuşturman için yapılmış.

Marka Paket içeriği Fiyat
Babymol lohusa terlik seti Lohusa terliği, lohusa tacı ve bebek bantı 39,90 TL
Babymol lohusa terlik seti Lohusa terliği, lohusa tacı ve bebek beresi 39,90 TL

Set haricinde yalnızca taçları da burada topladık: Doğumdan Sonra Kendini Kraliçe Gibi Hissetmeni Sağlayacak 16 Lohusa Tacı

Eda Baby lohusa seti

Setlerin içerisinde genellikle lohusa tacı ve terliğinin birlikte satıldığını söyledik ama daha kapsamlı olan setler de var. Mesela, bu görmüş olduğun setlerin içerisinde diğerlerinden farklı olarak zıbın da yer alıyor. Böylece bebeğinle tam takım olabilirsin.

Erkek ve kız bebek setlerinin her ikisinin de fiyatları aynı. İçerik olarak erkek bebek lohusa setinde bant yerine bere bulunuyor.

Marka Paket içeriği Fiyat
Eda Baby lohusa seti Lohusa terliği, lohusa tacı, bebek zıbını, bebek bandı ve bebek patiği 67,50 TL

Tam bebeğine göre pek cicili bicili modeller bulduk: Seç, Beğen, Al: Fiyat Aralıkları ve Özellikleriyle Piyasadaki Bebek Zıbınlarını İnceledik

Bu da Eda Baby’den zıbınsız bir lohusa seti. Biliyorsun, kırmızı renkli bantlar lohusalarda çok kullanılıyor. Kırmızılı bir şeyler arıyorsan fiyonklu köpekli set pek tatlı. Daha şıkır şıkır bir şeyler için de sağdaki taşlı kelebekleri ve dantelleri seçebilirsin. İki setin de fiyatları aynı, yalnızca bant ve bere olarak içerikleri farklı.

Marka Paket içeriği Fiyat
Eda Baby 4’lü lohusa seti Lohusa terliği, lohusa tacı, bebek bandı ve bebek patiği 69,83 TL

Sade lohusa terliği

Eğer ki terliğini kendin süslemek istersen, sade lohusa terliklerini tercih etmen gerekiyor. Lohusa terliği süslemesinde genellikle karlı tüller, danteller, lateks güller ve çiçekler kullanılıyor. Yazlık lohusa terliğinde orkidelerin ayrı bir zarif durduğunu söyleyelim.

Burada iki püf nokta var. Biri, süslemeleri aralarda boşluk bırakmadan sıkı bir şekilde dizmek. Diğeriyse, tülün altına silikonla bir keçe sabitlemek. Böylece süslemen bittiğinde terliğin üzerine kolaylıkla yapıştırabilirsin. Aynı uygulama, taç için de geçerli.

Yumuşak polar havlu kumaştan yapılan bu sade terliklerin genel olarak mavi, pembe, beyaz ve krem renkleri kullanılıyor. Sen de renk seçimini lohusa pijama takımına göre yapabilirsin. Süslenmemiş lohusa terliğini 7-20 TL fiyat aralıklarında internette bulabilirsin.

Hem şık hem de çok rahatlar: Marka Marka, Model Model 10 Lohusa Pijaması

Bonus

Bunlar da internette özel siparişle yaptırabileceğin bir diğer lohusa setleri. Soldaki kadife lohusa terliği, havlu kumaşlı olanlardan farklı bir model. Rafyanın doğal dokusuyla işlenmiş ve çiçeklerle süslenmiş lohusa tacıyla birlikte sence de göz kamaştırıcı görünmüyor mu?

Sağdaki havlu terlikli model ise tam prenses annelerine layık.

Lohusalar sabah akşam nasıl süslü oluyorlar? İşte bunlarla: 40 Kere Maşallah: Hem Rahat Hem Şık Lohusa Gecelik ve Sabahlık Önerileri