Doğumdan Sonra Kendini Şımart: 12 Lohusa Ürünü

Çok yakında bebeğine kavuşacaksın, ne kadar heyecanlı olduğunu tahmin ediyoruz! Hamileliğin boyunca gerek bebeğin gerekse kendin için birçok ürün edindin ve sıra, lohusalık dönemin için alışveriş yapmaya geldi! Lohusa da olsan, güzel görünmek ve rahat etmek senin de hakkın! Doğumundan önce satın alabileceğin, kısa dinlenme süreni konforlu ve keyifli geçirebileceğin lohusa ürünlerini bu yazıda topladık! Okuduktan sonra, alışverişini yapman daha da kolaylaşacak!

Önce bu konuyu etraflıca öğrenelim mi?: A’dan Z’ye Hafta Hafta Lohusalık Rehberi

1- En önemlisi rahatlığın: Lohusa pijaması

Doğum yapmak heyecanlı olduğu kadar, yorucu bir mesele! Bebeğinle kavuştuktan sonra yatağında biraz dinlenirken, rahat pijamalar giymek istemen gayet doğal! Çeşitli modellerde bulabileceğin lohusa pijamaları sana bu rahatlığı sağlayacak!

Tabii, lohusa pijaması dediğin illa pamuklu, süsten uzak ve hayvan desenleri ile dolu modellerden oluşmuyor. "Dinlenirken bile şık olmalıyım, ziyaretime gelenlere iyi görünmeliyim!" diyorsan, bu pijamaların dantelli, işlemeli, saten kumaştan üretilmiş modelleri de var!

Daha fazlası burada: Marka Marka, Model Model 10 Lohusa Pijaması

2- Hem rahat hem şık: Lohusa geceliği

Kadınlarımızın büyük bir kısmı uyurken veya dinlenirken pijama giymeyi tercih ediyor ama azımsanmayacak bir kısmı ise gecelik ile rahat ediyor. Sen de bu kadınlardansan, lohusalığında da tercihinin gecelikten yana olacağına eminiz. Ama nasıl olmasın, bu lohusa gecelikleri çok şık ve rahat!

 

3- Pijama ve geceliğin en büyük destekçisi: Lohusa sabahlığı

Sabahlık, fuzuli gibi görünse de aslında oldukça kullanışlı bir ürün. Üzerine hemencecik giyebileceğin birçok lohusa sabahlığı modeli var. İstersen saten, istersen polar, istersen yün... Seçim yapmak senin zevkine kalmış!

Bu yazı ilgini çekecek: 40 Kere Maşallah: Hem Rahat Hem Şık Lohusa Gecelik ve Sabahlık Önerileri

4- Sabahlığın en büyük rakibi: Lohusa yeleği

Sabahlıktan çok yelek giymeye alışkın olabilirsin, merak etme yalnız değilsin! Sabahlığa tepkili olan lohusalar için özenle örülen lohusa yelekleri sana hitap edecek. Özellikle emzirme kolaylığı sağlayan lohusa lizöz modelleri, yeni annelerin en çok tercih ettiği yelek modellerinden. Serin havalarda doğum yaptıysan, bu ürünler senin için vazgeçilmezlerden olacak!

5- Biraz süslenmeye ne dersin?: Lohusa tacı

Önceleri her yeni anne kırmızı kurdele takardı, bunlar adeta lohusalığın nişanesiydi. Şimdi bu kırmızı kurdeleler yerini lohusa taçlarına bıraktı. Bu taçların birçok modeli var ama en çok tercih edilenleri, fiyonklu ve çiçekli modeller! Tacı olmayan lohusa olmaz, bu yüzden senin de bir tane edinmen şart!

En güzel taç örnekleri burada: Doğumdan Sonra Kendini Kraliçe Gibi Hissetmeni Sağlayacak 16 Lohusa Tacı

6- Taçlarla takım olsun: Lohusa terliği

Son dönemin lohusa modasında en göze çarpan detay, terlik ve tacı takım halinde kullanmak! Genellikle içinde ayaklarının rahat edeceği şekilde üretilen pofuduk terliklerin üzerindeki süsler, tacınla uyum halinde olursa lohusa şıklığını yakalamışsın demektir!

"Takım halinde terlik ve tacı nereden bulacağım?" diyorsan, sana bunu kolayca sağlayacak olan lohusa setlerine bakmanı tavsiye ederiz. Bu setler içerisinde taç, terlik, bazen de bu ürünlerle uyumlu bebek bandanası, patiği ve zıbını bulunuyor! Yani bu uyumu bebeğinle birlikte de yakalayabilirsin!

Bu kadar bahsettik, bir de önerilerimize bak: Çiçekli, Boncuklu ya da Sade 14 Lohusa Terliği ve Seti

7- İçin de rahat etmeli: Lohusa iç çamaşırı

Bir lohusa için pijama ne kadar önemliyse, iç çamaşırı da o kadar önemli! Özellikle lohusa külodu, bir süre senin en yakın arkadaşlarından birisi olacak! Doğumun ardından bir süre kanaman ve akıntın olabilir, bu nedenle seni hem çamaşır yıkama hem de ekstra ped kullanma derdinden kurtaracak, kullan-at şeklindeki tek kullanımlık lohusa külotları en çok işine yarayacak ürünlerden birisi! Bunu kullanmak istemezsen, belini güzelce saran ve sıkmayan normal külot modelleri de var!

Lohusa kadınlar sütyen seçimlerini ise sıklıkla hamile ve emzirme sütyenleri içerisinden yapıyorlar. Bu sütyenler, hem bebeğini kolayca emzirebilmeni hem de göğüslerinin rahat etmesini sağlayacak.

Öyleyse seçim önerilerine bakalım: Bebeğini Beslemeni Kolaylaştıracak 10 Emzirme Sütyeni

8- En büyük destekçin: Lohusa korsesi

Bebeğin dünyaya geldikten sonra, bir miktar bozulan vücuduna destek sağlayacak ürünlerden birisi de lohusa korsesi. Doğum sonrasında karnını toparlamak, daha kısa sürede daha kolay şekilde incelmek için lohusa korsesi kullanmayı deneyebilirsin. Ama seçtiğin ürünün seni çok sıkıp, rahatsız etmediğine emin olmalısın!

9- Yatağın da senin gibi süslü olsun: Lohusa nevresimi ve pike takımları

Lohusa nevresiminin ya da pike takımlarının diğerlerinden çok büyük bir farkı yok! Bu takımları diğerlerinden ayıran en önemli nokta, süslü, işlemeli, dantelli detaylara sahip olması! Bunun dışında ise terleme yapmaması için pamuktan üretiliyor olmaları tercih sebebi!

10- Biraz da ağzımız tatlansın: Lohusa şerbet takımı

Yeni bir bebeğin girdiği evlerde gelenek haline gelen, hem anne sütünü arttıran hem de ziyaretçilere ikram edilen lohusa şerbetini, ona yakışır bir takım ile sunmak istemez misin? İçinde çeşit çeşit baharat bulunan lohusa şekerinin kaynatılıp şerbet haline getirilmesiyle yapılan bu faydalı içeceği konuklarına sunabileceğin, içerisinde bardak, sürahi ve tepsi gibi ürünlerin bulunduğu birbirinden güzel takımlar mevcut!

11- Taçla biter mi sandın?: Lohusa süsleri

Tacın var, terliğin var, şık mı şık nevresin takımın da var ama lohusa süsleri bununla bitmiyor! Bebeğini ziyarete gelenlerin hediyelerini bırakacakları takı yastığı, yatak başı süsleri, kapı süsleri de bu kategori içine giriyor. Tarzına uygun süslerle odanı süsleyip, ziyaretine gelenleri şık mı şık bir ortamda karşılayabilirsin!

Bunlara da iihtyiacın olacak: Emziren Annelerin En Çok Kullandığı 11 Emzirme Dönemi Ürünü!

12- Bonus: İşlevsel emzirme kıyafetleri

Bu süreçte emzirme hem sen hem de bebeğin için büyük önem taşıyor. Bu yüzden rahat olman ve kıyafetlerinle boğuşmadan kolayca bebeğini emzirebilir hale gelmen önemli. Bu işi kolayca yapabilmen için sana bir önerimiz var. Accouchée markası, tek hareketle bebeğini emzirir duruma gelebileceğin hem şık hem rahat hem de işlevsel kıyafetler tasarlıyor. İster iş, ister günlük hayatında kullanabileceğin oldukça farklı ürünleri olan Accouchée'nin tasarımlarına bakmanı öneririz.