Bebeğinin 1 Yaş Doğum Günü için İstanbul'da 10 Doğum Günü Fotoğrafçısı!

Hayal ettiğin 1 yaş bebek fotoğraf çekimi için bebeğinin sevdiği objelerin yer aldığı tematik bir konsept oluşturabilir ya da tüm işi fotoğrafçının hayal gücüne bırakabilirsin. Peki, hangi fotoğrafçıyla tanışacaksın? Aklında bulunmasını istediğimiz bir öneri listesi hazırladık. İşte 1 yaşına henüz basacak olan bebeğinin eşsiz anlarını ölümsüzleştirecek, İstanbul'da yer alan 10 doğum günü fotoğrafçısı!

1. Başak Başol Photography

1979 İstanbul doğumlu olan Başak Başol, 40 Haramiler ile tanışarak fotoğrafçılık ile ilgili eğitimler almış ve kendisini bu alanda geliştirmiş. Şu an İstanbul ilinin Beykoz semtinde doğum, düğün ve özel gün fotoğraf çekimleri üzerine çalışmalarını sürdüren fotoğrafçının özellikle 1 yaş doğum günü fotoğrafları üzerine oldukça başarılı işler ortaya koyduğunu belirtelim.

Eğer sen de 1 yaşına basacak olan bebeğinin doğum günü fotoğrafçısı Başak Başol Photography olsun diyorsan Başak Başol'un profilini ziyaret edebilirsin. Ayrıca özel fiyat bilgisi ve çekim ile ilgili sormak istediğin herhangi bir şey varsa, profil sayfasında yer alan iletişim bilgileri üzerinden iletişime de geçebilirsin.

2. Vega Photo Art

2012 yılında fotoğrafçılığı profesyonel olarak olarak yapmaya başlayan Aylin Çağlı, aynı yıl Vega Photo Art'ın kuruluşunda yer almış. Karelerini tutkuyla yakalayan deneyimli fotoğrafçı; gebelik, baby shower, doğum, bebek, yenidoğan ve doğum günü alanlarında hizmet veriyor. Fotoğraf çekiminde farklı aksesuarlar kullanıyor.

Bebeğini bu özel gününde Vega Photo Art'ın yaratıcılığına emanet etmek için profil sayfasına bakman yeterli.

3. Neş'e Kübra Photography

14 yıl boyunca finans alanında çalışma yapan ve 2012 yılında, bu alandaki kariyerini sonlandırarak özel gün fotoğrafçılığına adım atan Neşe Kübra Yüksel'in fotoğrafçılığa girişi, 2005 yılı itibariyle üyesi olduğu İstanbul Fotoğraf & Sinema Amatörleri Derneği'nde aldığı dersler ile başlamış. Bu dersler ve yaptığı çalışmaların ardından, fotoğrafçılığın en büyük tutkusu olduğunu farketmiş ve 2012 yılında kendi fotoğrafçılık firmasını faaliyete sokmuş.

Neşe Kübra Yüksel'in çalışma alanını anne, bebek, doğum, doğum günü, aile, vaftiz günü gibi özel anlar oluşturuyor. Ayrıca video çekimi hizmeti de olan Neş'e Kübra Photography'nin iletişim bilgilerine ulaşmak için profil sayfasını incelemelisin.

4. Şeyda Odabaş Photography

Şeyda Odabaş, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’ndan mezun olduktan sonra farklı firmalarda reklam yazarlığı yapmış. Ancak ruhunu besleyen bir iş yapma isteği daha baskın çıkınca fotoğrafa yönelmiş.

Muammer Yanmaz ve Ayça Oğuş gibi değerli fotoğrafçıların doğum fotoğrafçılığı atölyelerine katılmış. Yaptığı işlerden heyecan duyması ne kadar doğru bir karar verdiğinin kanıtı niteliğinde. Çektiği doğum & yenidoğan fotoğraflarıyla insanın başına gelen en büyük mucizeyi karelerine yansıtmanın hazzını yaşayan Şeyda Odabaş Photography İstanbul Suadiye Kadıköy'de freelance olarak hizmet veriyor.

5. Neslihan Çapkın Photography

1986 doğumlu, Dokuz Eylül Üniversitesi'ndeki İşletme eğitiminin ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim ve Halkla İlişkiler'de yüksek lisans yapan Neslihan Çapkın, 8 sene iletişim, pazarlama ve dijital pazarlama yöneticisi olarak çalışmış. Fotoğraf ise onun için tamamen bir tutku!

40 Haramiler Fotoğraf Atölyesi'nde Muammer Yanmaz'dan fotoğraf eğitimi ve doğum fotoğrafçısı eğitmenlerinden çeşitli dersler almış. Kendini geliştirmenin sonu olmadığına inanıyor ve sürekli araştırıp kendimi geliştirmeye çalışıyor.

Doğum mucizesini yaşayan bir anne olarak, ölümsüzleştirilmesi gereken en önemli anın "doğum" olduğuna inanan ve bu en özel anın tanıklığını yapmaktan büyük mutluluk duyan Neslihan Çapkın Photography, doğum, bebek, aile ve özel gün fotoğrafçılığı hizmeti veriyor.

6. Stüdyo Çınar

İstanbul Göztepe'nin ilk fotoğraf stüdyosu olarak 40 yıl önce faaliyete geçen ve hala aynı ailenin işlettiği Stüdyo Çınar, tecrübesi ile ön plana çıkıyor. Stüdyonun kurucusu Çınar Tan, iş yerine ismini vermiş ve günümüze kadar bu stüdyoyu Tan ailesi işletmiş.

Stüdyonun son işletmecisi Yalçın Tan, fotoğrafçılığı "zamana durdurma sanatı" olarak tanımlıyor ve stüdyo fotoğrafçılığı dışında, endüstriyel fotoğrafçılık, moda fotoğrafçılığı gibi alternatif alanlarda da sanatını icra ediyor. Eğer Stüdyo Çınar'ın tecrübelerinden faydalanmak ve ölümsüz kareler elde etmek istersen, iletişim bilgilerine mutlaka göz atmalısın.

7. Seda Erdoğan Photography

Seda Erdoğan, 2006 yılında bir fotoğraf makinesi alıp hobi olarak fotoğrafçılık yapmaya başlamış. İlerleyen zamanlarda sertifikalar ve eğitimler alarak bu hobiyi mesleğe çevirmiş.

Yaklaşık 5 yıldır, sayısız doğuma girerek bu büyüleyici anları ölümsüzleştiren Seda Erdoğan; bebeklerle çalışmaktan büyük keyif duymuş ve yenidoğan fotoğraf çekimi eğitimleri de almış.

Seda Erdoğan Photography; doğum, yenidoğan ve 1 yaş doğum günü çekimlerini hem freelance olarak hem de İkitelli'de bulunan stüdyosunda gerçekleştiriyor. Bilgilerine ulaşmak için profil sayfasını incelemeni öneririz.

8. Pemra Yüce Lifestyle

Mimar Sinan GSF, Fotoğraf bölümünden 1991 yılında mezun olan Pemra Yüce, işinde tam bir profesyonel. Mezuniyetinin ardından okulunda "Still Life Fotoğraf" üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlayarak yola koyuluyor. 1997 yılında evlilik portreleri, aile fotoğrafları, bebek, çocuk ve doğum alanında çekimler yapmaya başlıyor.

Pemra Yüce, aynı zamanda çeşitli eğitim kurumlarında fotoğraf kulüpleri kurarak miniklerin de bu işi sevip, öğrenmesine öncülük ediyor. “Küçük Fotoğrafçılar” adlı bir de kitabı var. Eğer bebeğinin 1 yaş fotoğraf çekimine ait kareler Pemra Yüce Lifestyle'ın deneyimli ellerinden çıksın istersen formu doldurarak kendisiyle iletişime geçebilirsin.

9. Little Posers

İstanbul’da serbest çalışan Little Posers, birbirinden farklı bebek fotoğraf aksesuarları kullanarak çeşitli tematik konseptler eşliğinde bebek fotoğrafları çekiyor. Eğer istersen, bebeğinin 1. yaş günü için hayal ettiğin tüm detayları Little Posers ile iletişime geçerek anlatabilir ve bebeğinin doğum gününü daha da güzelleştirebilirsin.

Fiyat bilgisini edinmek ve iletişime geçmek için, Little Posers'ın sayfasını ziyaret edebilir, profilinde yer alan iletişim formu üzerinden stüdyoya ulaşabilirsin.

10. Başak Tuncer Photography

İstanbul Şişli ilçesinde, freelance olarak hizmet veren Başak Tuncer Photography, fotoğrafçılığa 2012 yılında başlamış. Ünlü fotoğrafçılık eğitmenlerinden biri olan H. Yılmaz Ulus'tan dersler alan Başak Tuncer'in en sevdiği çalışma alanı ise bebekler ve onların özel günleri!

İç veya dış mekan fark etmeksizin, başarılı çekimlere imza atan Başak Tuncer Photography ile iletişime geçmek ve çalışmalarını görmek istersen profil sayfasına göz atabilirsin.