Bebeğinin 1 Yaş Doğum Gününe İlham Olacak Öneriler!

Bebeğinin 1 yaş doğum günü geldi çattı. Bu özel günde aklında birçok fikir var. Bu fikirlere yenilerini eklemek için, Organizasyon ve Süsleme sayfamızdaki firmalardan yardım alabilirsin. Ancak ondan önce; konuklar, süslemeler, fotoğraflar, pasta, kıyafet ve en önemlisi bebeğinin mutlu olacağı bir gün organize etmen için neler yapabileceğine dair önerilerimize bak diyoruz. İşte, işini kolaylaştıracak 1 yaş doğum günü fikirleri!

1. İkramların olduğu masanın arkasını süsle!

1 yaş doğum günü fikirleri

Bebeğinin 1 yaş doğum günü organizasyonu için hazırlıklara, parti masasından başlamanı öneriyoruz. Konukların için yiyecek ve içeceklerin olduğu masanın arkasını 1 yaş konseptine uygun olarak süsleyebilirsin. Örneğin, duvara asacağın bir ağ üzerine bebeğinin 1 sene içindeki değişimini, büyümesini gösteren fotoğraflar asabilir, seninle birlikte olan fotoğraflarına yer verebilirsin. Masa arkası süslemeleri için yapabileceğin bir diğer şey ise, bebeğinin sevdiği bir oyuncağından, masal kitabından, çizgi filmden yararlanmak! Masanın arkasına seçtiğin karakterlerin büyük bir posterini asabilirsin.

2. Harika bir parti için balonların gücünden faydalan!

1 yaş doğum günü için fikirler

1 yaş doğum günü fikirleri olarak her türlü konsepte uygun olanını kolayca belirleyip, seçebileceğin balonların partini güzelleştireceğinden emin olabilirsin. Bunun yanı sıra parti balonlarının bebeğin ve partiye katılan diğer bebekler için çok güzel bir eğlence kaynağına dönüşeceğini de belirtelim. Ayrıca 1 yaş doğum günü konsepti evde planlanacaksa balonlar süsleme en iyi fikirlerden biri.

Balonların renk seçiminde, açık renkleri bir araya getirerek hareketli bir uyum yakalamanı öneririz. Ayrıca, parti balonlarını hazırladığın masanın dekorasyonunda kullanabileceğin gibi parti mekanının her yerine bırakabilirsin. 1 yaş doğumgünü süslemelerinin vazgeçilmezi, balonlar, unutma!

3. Masa süslemelerinde püskülleri, fiyonkları, balonları kullan!

1 yaş doğum günü konsept fikirleri

Eğer konuklarını masada ağırlamayı düşünüyorsan, hazırladığın masanın arkasına dair fikirlerimizi bir kenara bırak! Yeni önerilerimiz var. Doğumgünü masasında kullanacağın balonları, masanın arkası yerine, masanın üzerinde ya da köşelerinde kullanabilirsin. Bunun için helyum balonlarını kullanmanın şart olduğunu söyleyelim. Helyum gazıyla şişirilmiş 1 yaş doğumgünü balonları, masanın örtüsü, tabakları gibi detaylarla uyum içinde seçildiğinde uygun bir bütçeyle güzel bir masa hazırlamanın en kestirme yolu! Sadece bu da değil, balonların iplerini fiyonklarla, püsküllerle süsleyerek daha da hareketli bir görünüm elde etmek çok kolay!

Süsleme malzemesine dair fikir almak için, Parti ve Süsleme Malzemeleri sayfamıza bakmanı öneririz.

4. Pastan için göz yormayan renkler ve modeller seç!

1 yaş doğum günü konsept fikirleri

Doğum günü denildiğinde akla ilk gelenlerden birinde sıra: 1 yaş doğum günü pastası! Bebeğinin sevdiği ya da ilgisini çeken ve partinin temasına uyan 1 yaş pasta modellerini tercih edebilirsin. Bizim önerimiz ise, bu seçimi yaparken, birbirinden bağımsız birçok rengin iç içe girdiği, bir çok figürün olduğu pasta modelleri yerine, sade bir şıklıkta ısrarcı olman! Bebeğinin pastasını yaptırmayı düşünüyorsan, Butik Pasta kategorimizi inceleyebilirsin.

5. Pasta yerine cupcake seçimini de düşün!

bebek doğum günü fikirleri

Artık 1 yaş doğum günü cupcake seçimleriyle dolu! Farklı renklerde yapılmış, üzerine çeşitli figürlerle süslenmiş cupcakeler, ikram sırasında da kolaylık sağladığından anneler tarafından sıkça tercih ediliyor. Ayrıca, hem meyveli hem çikolatalı olabilecek olan, bu anlamda da pasta gibi tek bir tür sınırlaması bulunmayan cupcakeleri, 1 yaş doğum günü ikramlıklarının arasına yerleştirebilirsin.

6. İkramların için eğlenceli sunumlar hazırla!

1 yaş doğum günü menüsü

Sıra geldi ikramlarına! 1 yaş doğum günü organizasyonu düzenleyen bir anne olarak, olabildiğince eğlenceli sunumları seçmeni öneriyoruz. İkramlarını ağaç, ev, kaplumbağa, timsah gibi şekillerde servis tabağına yerleştirmen bunun bir yöntemi olabilir.

7. Bebeğinle benzer kıyafetler giy!

1 yaş doğum günü için evde neler yapabilirim

Yeni modalardan biri! Bebeğinin 1 yaş doğumgünü kıyafetleri ile senin kıyafetlerinin birbiriyle uyum içinde olması! "Aman ne gerek var!" diyebilirsin. Eğer demiyorsan, bebeğinle birbirinize benzer kıyafetler giydiğiniz bu özel günün fotoğraflarını da çektir, diyoruz. 1 yaş doğum günü fotoğraf çekimi ile bebeğinle uyumunuz sonraki yıllara kalsın, hep hatırlansın.

Bebeğinle çektireceğin fotoğraflar için, profesyonel birinin yardımını istersen, Fotoğrafçılar sayfamızı inceleyebilirsin.

8. Bebeğinin fotoğraflarını çekmeyi/ çektirmeyi unutma!

1 yaş doğum günü partisi fikirleri

Bebeğinin en tatlı, en güzel zamanlarındasın. Bu özel günde de bebeğinin güzel pozlarını yakalamalı, 1 yaş doğum günü fotoğraflarını unutmayacağınız görüntüler arasına eklemelisin.

Bu arada, Bebeğinin 1 Yaş Doğum Günü için İstanbul'da 10 Doğum Günü Fotoğrafçısı! adlı yazımızdan, fotoğrafçı önerilerimizi okuyabilirsin.