10 Adımda 1 Yaş Doğum Günü Partisi Hazırlama Rehberi!

İçine sinen bir doğum günü organizasyonu düzenlemek istiyorsan hazırlıklara vakitlice başlaman gerekecek. Neyi ne zaman yapacağını bilmezsen yapılacak işlerin altında bunalmış hissedebilirsin.

Ama doğru bir planlamayla, 1 yaş doğum günü hazırlıklarını kolayca uygulayabilirsin. Şimdi önüne bir takvim al ve çocuğunun doğum gününden 3 ay geriye giderek yapman gerekenleri takvimine işaretle.

1 yaş parti mekânının neresi olacağına karar ver!

İlk önce doğum gününü evde mi yoksa bir parti mekanında mı yapacağına karar vermelisin. Çünkü doğum günü için bir parti mekanı bakacaksan bunun için zaman kaybetöeden harekete geçmelisin. Özellikle bahar ve yaz aylarında talepler o kadar yoğun oluyor ki kimi mekanların rezervasyonları 6 ay öncesinden dolabiliyor. O yüzden işini garantiye al ve geç kalmadan mekân rezervasyonunu yaptır.

İstanbul’da oturuyorsan senin için işleri biraz daha kolaylaştırdık. Hadi göz at: İlk Heyecan İlk Yaş: 1 Yaş Doğum Günü Partisi Yapabileceğiniz 10 İstanbul Parti Evi!

1 yaş organizasyonu düzenleyen firmalarla görüş!

İkinci olarak bir organizasyon firmasıyla çalışmak isteyip istemediğine karar vermelisin. Çünkü eğer bir süsleme ve organizasyon firmasıyla çalışacaksan, bundan sonraki adımların çoğunda onlar yanında olacak. Ama eğer parti organizasyonunu sen ve arkadaşların üstlenecekseniz, takvimde gün işaretlemeye devam.

Mesela sana gönül rahatlığı ile önerebileceğimiz bir firma var: Lila Mimoza Özel Tasarım Süsler Atölyesi ve Organizasyon.

Kişiye özel süslemeleriyle doğum gününden baby shower'a, sünnetten diş buğdayı partilerine kadar farklı birçok parti konseptinde harikalar yaratan Lila Mimoza, İstanbul Pendik'te yer alıyor. Bırak, çocuğunun ilk doğum gününde omuzlarındaki tüm yükü alsınlar ve yıllar sonra unutamayacağın bir parti organize etsinler.

1 yaş doğum günü konseptine karar ver!

Üçüncü olarak doğum günü konseptini seçmelisin. Çünkü doğum günü pastandan doğum günü kıyafetlerine kadar her şey bu konsepte göre belirlenecek. Konsept seçimini kolaylaştırmak için kız ve erkek doğum günü temalarını ayrı ayrı inceledik. Okumak istersen aşağıdalar.

Kız Bebekler İçin 1 Yaş Doğum Günü Konsepti Fikirleri

Erkek Bebekler için 1 Yaş Doğum Günü Konsepti Fikirleri

1 yaş doğum günü davetiye listeni hazırla!

Sırada, davetiye listeni hazırlayıp gecikmeden insanlara haber vermek var. Doğum günü temana uygun bir davetiye modeli seçip, davetiyeye yazacağın yazıya karar ver ve bir an önce davetiyeleri gönder.

1 yaş doğum günü bütçesini oluştur!

Doğum günü hazırlıklarına başlamadan önce bir bütçe belirlemeni öneriyoruz. Çünkü parti süslemesinden çocuk kostümüne, piyasada o kadar çok çeşitte ve güzellikte ürün var ki ne olduğunu anlamadan aşırıya kaçan harcamalar yapmaya başlayabilirsin.

Zaten parti mekânı ve organizasyon firması en büyük harcama kalemlerin. Bu iki harcama belli olduktan sonra kalan harcamalar için kendine bir sınır koy. Böylece o çok beğendiğin parti süsünün tanesine 10 TL vermeye çalışmak yerine, evde kendin yapabileceğin parti süslerini araştırabilirsin. Doğum günü dekoru için pratik öneriler arıyorsan Bebeğinin 1 Yaş Doğum Gününde Fark Yaratmak İsteyen Annelere İlham Olacak Öneriler! yazımıza göz atabilirsin.

1 yaş pastasını seç!

Sıra artık doğum günü hazırlıklarının keyifli aşamalarına geldi. Pasta seçimi her zaman çok zevkli olur. Doğum günü temasıyla yaratıcılığını birleştirerek harika bir pasta fikri düşünebilirsin. Ya da ‘’Farklı olmak için abartmaya gerek yok, hazır pasta tasarımlarından birini seçeyim.’’ diye düşünebilirsin. Her iki koşulda da aklındakileri hayata geçirecek butik bir pastacıya ihtiyacın olacak. 1 yaş pasta seçimi için esin perileri etrafında uçsun istersen 1 Yaş Pastası Seçimi için İlham Olacak 20 Öneri yazımıza bakabilirsin.

1 yaş doğum günü masasını belirle!

Doğum günü masası partinin en dikkat çekici bölümü. O nedenle masa dekoru için hangi malzemeleri kullanacağına, ihtiyacın olan parti süslemelerine, masada sunacağın doğum günü ikramları ve doğum günü tatlılarına önceden karar vermelisin. Masa dekorunda neler yapabileceğine dair biraz fikir almak istersen 1 Yaş Doğum Günü Masası Fikri Arayanlar için 13 Öneri yazımız tam sana göre!

1 yaş doğum günü fotoğrafçısı bul!

Bebeğinin ilk doğum günü yıllar sonra bile hatırlamak isteyeceği bir anıdır. Onun hayatına girmesinin senin için nasıl bir mutluluk olduğunu ileride ona anlatmak istersen bu ilk yaş günündeki fotoğraflarınızı kullanabilirsin. Bu yüzden bu çok özel günden geriye çok özel fotoğraflar kalsın diye, profesyonel bir fotoğrafçıyla anlaşmayı unutma. Eğer İstanbul’da oturuyorsan senin için işleri birazcık daha kolaylaştırdık. İşte, Bebeğinin 1 Yaş Doğum günü için İstanbul'da 10 Doğum Günü Fotoğrafçısı!

1 yaş doğum günü kıyafetlerini belirle!

Sıra geldi doğum günü hazırlıklarının en keyiflisine: Birbirinden güzel doğum günü kıyafetlerinden birine karar verme zamanı! O minicik 1 yaş kıyafetleri o kadar şeker ki insanın hepsini alıp sırayla giydiresi geliyor! Kendini bizim gibi kaptırmamak için doğum günü temana bağlı kalmaya çalış. Doğum günü kıyafetleriyle ilgili öneriye ihtiyacın olursa 1 Yaş Doğum Günü Kıyafetleri için 22 Tavsiye yazımız hazır.

1 yaş doğum günü hediyesine karar ver!

Son olarak doğum günü partine geleceklere vereceğin hediyeleri seçmelisin. Bu hediyeyi küçük bir teşekkür olarak düşünebilirsin. Çok fazla hediye var hangisini seçeceğim diye hayıflanmak yerine, ‘’Doğum günü temamla bütünleşip akılda kalıcak ne verebilirim?’’ diye düşünürsen daha rahat edersin. Hediye önerileri hakkında fikre ihtiyacın olursa 1 Yaş Doğum Günü Hediyesi Seçimi için 11 Öneri yazımızı okuyabilirsin.

İşte bu kadar! Bu 10 adımı zamanında uygularak eksiksiz bir 1 yaş kutlaması düzenleyebilirsin. Şimdiden kolay gelsin.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: