1 Yaş Pastası Seçimi İçin İlham Olacak 20 Öneri!

Bebeğinin doğumu daha dün gibiyken zaman ne kadar da hızlı aktı değil mi? Hayatını kökten değiştirip anne olmaya alışmak kolay değil. Bizim de amacımız, yaşadığın bu temposu yoğun dönemde, senin için işleri birazcık daha kolaylaştırabilmek. İnternette saatlerini harcama diye, en güzel 1 yaş pastalarını senin için derledik.

Öncelikle 1 yaş pastalarının sevimlilik seviyesine hazır ol. Çünkü biz bu galeriyi oluştururken eridik!

1. Balina 1 yaş pastası

Tepesinden su fışkırtan bu tombik mavi balinayı yiyebilecek olanınız var mı bilemiyoruz. Biz kıyamazdık. Erkek bebek için 1 yaş pastası bakıyorsan, deniz temalı bir doğum günü partisiyle bu balinalı 1 yaş pastası harika bir seçim olabilir.

İşini kolaylaştıralım: 1 Yaş Doğum Günü Pastası Siparişi Verebileceğiniz İstanbul'da 10 Butik Pastacı Önerisi!

2. Filli 1 yaş pastası

Sevimli fillerin çekimine karşı koyamayanlar için mavi-gri renklerdeki bu filli pastayı seçtik. Pastanın üstündeki 1 rakamı şekerden olabileceği gibi 1 şeklinde pasta mumu da kullanılabilir.

3. Denizkızı 1 yaş pastası

Mavi, pembe, mor... 1 yaş doğum günü partinin teması için rengârenk bir deniz altı dünyası ve denizkızı çağrışımı düşlüyorsan bu pastaya bayılacaksın!

Bunlara bayılacaksın: 1 Yaş Doğum Günü Masası Fikri Arayanlar için 13 Öneri!

4. 1 rakamı şeklinde 1 yaş pastası

Bu sade pasta tasarımıyla süslemeden çok damak zevkini ön plana çıkarabileceksin. Ayrıca seçeceğin her türlü doğumgünü temasıyla uyum sağlayabilecek bir pasta olduğunu da söyleyelim.

5. Prenses 1 yaş pastası

Tabii ki kız bebek için 1 yaş kutlaması yapan annelerin vazgeçilmezi prenses temalı 1 yaş pastası! Şimdiden topuklu ayakkabıları dişlemeye başlayan bir kızın varsa bu pasta tam ona göre.

Sevimli mi sevimli: Kız Bebekler için 1 Yaş Doğum Günü Konsepti Fikirleri!

6. Sevimli hayvanlar temalı 1 yaş pastası

Dedik ya, 1 yaş pastalarında ne tema seçersen seç çok sevimli olacağı garanti. Kuzu, inek ve domuzcuklu bu 1 yaş pasta modeli de yemeye kıyılamayacaklardan.

7. Mavi puantiyeli 1 yaş pastası

Hayalinde sade bir doğum günü dekoru varsa ve erkek çocuğun için 1 yaş doğum günü kutlaması yapıyorsan, mavi puantiyeli bu pastayı düşünebilirsin.

8. Bıyık ve papyonlu 1 yaş pastası

Küçük beyfendiye sunulacak en güzel ve en eğlenceli 1 yaş pastası, bıyıklı ve papyonlu pastalar. Bu pastayı seçeceksen bıyıklı ve papyonlu bebek kıyafetlerini de görmen gerek! 1 Yaş Doğum Günü Kıyafetleri için 22 Tavsiye yazımıza buradan bakabilirsin.

Bu pastanın uyacağı konseptler var: Erkek Bebekler İçin 1 Yaş Doğum Günü Konsepti Fikirleri!

9. Kuşlu 1 yaş pastası

Bahçeli evinde 1 yaş doğum günü kutlaması planlıyorsan bahar ve kuş temalı pastaları tercih edebilirsin. Kuş konseptinde doğum günü süslemeleri için de çok para harcamana gerek yok. Evde kolayca yapabileceğin karton kuş silüetleriyle her tarafı süsleyebilirsin.

10. Fırfırlı gökkuşağı 1 yaş pastası

Toz pembe tonlarda büyülü bir parti konsepti hayal ediyorsan bu pastayı görmelisin. Hem çok sade hem de çok renkli olabilmeyi başarmış bu pasta bir alkışı hak ediyor.

11. Cupcake 1 yaş pastası

Bütün pasta yerine pek çok farklı tadı sipariş edebileceğin cupcake’leri tercih ediyorsan bu altın tozlu pembe cupcake’den ilham alabilirsin. Ayrıca glutensiz 1 yaş pastası gibi özel tercihlerin varsa, sade bir pasta modeli seçip süslemeden çok sağlığı ön plana alabilirsin.

12. Minnie Mouse 1 yaş pastası

"Hem Minnie Mouse teması hem de pastada kocaman Minnie kafası değil de daha elit bir şeyler olsun." dersen bu pastaya bayılacaksın.

Sana ilham olsun: Ünlü Annelerin Çocukları İçin Düzenledikleri Doğum Günü Partileri

13. Deniz altı temalı 1 yaş pastası

Sen de bir deniz tutkunuysan ve deniz altı temasını bebeğinin doğum gününe taşımak istiyorsan aradığın pastayı bulduk!

14. Sade 1 yaş pastası

Birkaç sene sonraki doğum günü hazırlıklarında, hiç bilmediğin çizgi film kahramanlarının pastalarını yaptırırken bulacaksın kendini. O yüzden bebeğinin hiçbir şey hatırlamayacağı ilk doğum gününün tamamen senin isteklerine göre hazırlanmasının keyfini çıkar. Henüz sevimli hayvancıklarla veya rengârenk şekerlemelerle dolu bir curcunaya hazır değilsen, çok sade ama bir o kadar şık 1 yaş pastası seçebilirsin.

15. Tavşanlı 1 yaş pastası

Masal diyarlarında dolaşmayı sevenlerdensen, büyülü deliklerin yol göstericisi tavşan temalı 1 yaş pastası hoşuna gidecektir. Yalnız uygun fiyatlı doğum günü pastalarının peşindeysen işçiliği çok olan modeller seçmekten kaçınmalısın.

16. Canavar 1 yaş pastası

Senin de en sevdiğin çizgi film Sevimli Canavarlarsa, canavar konseptli 1 yaş doğum günü teması tam senlik. Bebeğinin o tombalak elleriyle mıncıklayacağı bu sevimli canavar cupcake'le, ortaya harika fotoğraflar çıkacak.

Hepsi birbirinden güzel: Adeta Birer Sanat Eseri Olan Erkek Çocuğu Doğum Günü Pastaları

17. Dondurmalı 1 yaş pastası

Şeker temalı 1 yaş doğum günü teması seçeceksen, bu dondurmalı pasta çok hoşuna gidebilir.

18. Naked cake 1 yaş pastası

"Aşırı sevimliliğe gerek yok, başım döndü sevimlilikten." diyorsan çok şık bir naked cake yaptırabilirsin. Üstüne konduracağın 1 yaş mumuyla zarif bir doğumgünü pastası elde edebilirsin.

19. Bal kabağı 1 yaş pastası

Turuncunun neşesinden faydalanmak istersen bal kabağı temalı 1 yaş partisi düzenleyebilirsin. Boyadığın veya oyduğun bal kabaklarıyla doğum günü dekoru hazırlamayı düşünüyorsan, bal kabaklı bu pastaya bayılabilirsin.

20. Resimli 1 yaş pastası

Artık çok fazla tercih edilmese de bebeğinin fotoğraflarını pastaya bastırabileceğin resimli pastalar da yaptırabilirsin. Bunca öneriden sonra, bir an önce hayalindeki pastayı yaptıracak pastacıyı bulmak için sabırsızlanıyorsan butik pastacılara bakmaya başlayabilirsin.