Yazın Bebeğinle Tatile Çıkarken Alman Gereken 12 Eşya!

Bebeğinle tatile çıkarken düşünmek zorunda kalacağın çok sayıda detay olduğunu söyleyelim. Bu detaylardan bazıları tatildeyken aklına gelmesin, "Keşke daha önceden düşünseydim!" deme diye hepsini listeledik.

Nerede tatil yapacağınıza karar vermediysen mutlaka oku: Minik Kuzunla Mükemmel Bir Tatil İçin En Popüler 10 Bebek Dostu Otel Önerisi

Şimdi, bebekle tatile çıkarken neler alınmalı, başlayalım:

1. Bebek güneş kremi

bebek güneş kremi

Bebekle tatile çıkmak, her şeyden önce güvenlik ister. Elbette güneş kremi alman gerektiğinin farkındasın ama özellikleri nasıl olmalı, hangi güneş kremi daha iyi, bunları bilmen lazım. Bebeğin için alacağın güneş kreminde dikkat etmen gerekenler şunlar:

  • Kimyasal madde içermemesi,
  • Su veya mineral bazlı olması,
  • Korumasının yüksek olması.

Kurtarıcın olsun diye sana 2 güneş kremi önerelim.

Güneş kremi konusu çok önemli. Bu nedenle piyasadaki ürünleri tek tek inceledik. Daha çok alternatif istersen buradalar: Piyasadaki En İyi 11 Bebek Güneş Kremi

2. Bebek güneş gözlüğü

Bebek güneş gözlüğü

Yapılan araştırmalarda ebeveynlerin çocukları için güneş gözlüğü kullanma alışkanlığının çok düşük olduğu tespit edilmiş. Çocukları için güneş gözlüğü satın alan annelerin %90'lık bir kısmının yalnızca gözlüğün görünümüne göre seçim yaptığı ortaya çıkmış. Halbuki bebeğin 6 aylık olduğunda artık onun için bir güneş gözlüğü satın almalısın.

Bebeğine güneş gözlüğü satın alırken dikkat etmen gerekenler:

  • Camın kalitesi,
  • UV koruyucu özellik taşıması,
  • Kırılmaz malzemeden üretilmesi,
  • Sertifikalı olması.

Almadan önce mutlaka oku, kafandaki tüm soruları cevapladık: 5 Maddede Bebek ve Çocuklarda Güneş Gözlüğü Kullanım

3. UV korumalı elbise mayo

UV korumalı elbise mayo

Mayolar iyi güzel ama bebeğinin yüzerken veya sahildeyken, güneşten minimum oranda etkilenmesini UV korumalı mayolarla sağlayabilirsin.

Bu ürünler çabuk kuruyor, ekstra güneş koruması sağlıyor ve çocuğunun yüzme eğitiminde de kolaylık sağlıyor. Örnek olsun diye sana 2 ürün sunuyoruz.

Yeni sezon takibimizde: Kız ve Erkek Bebekler İçin Seçtiğimiz 17 Kullanışlı Bebek Mayosu Modeli

4. Slipstop (Kaydırmaz terlik)

Slipstop

Slipstop'lar yazın en çok işine yarayacak ürünlerden biri. "Havuzda kaymaya, kumda yanmaya stop!" sloganıyla ortaya çıkan bu ürün, zemini kavrayarak bebeğinin ıslak ya da kaygan ortamlarda düşüp yaralanmasını ve plaj gibi sıcak alanlarda ayağının yanmasını engelliyor.

Tatilde, parkta, bahçede, spor salonlarında ve aktivite alanlarında kullanabilirsin.

Minik ayaklar hava alsın: Birbirinden Rahat ve Şirin 20 Bebek Sandaleti

5. Sinek kovucu sprey

Sinek kovucu sprey

Dünyalar tatlısı bebeğini sivrisineklere yem etmemek için bebekle tatil ihtiyaç listesinin olmazsa olmazılarından bu spreyler. Sprey seçiminde hassas olman önemli. Kimyasal içermeyen, cildi kurutmayan, zarar vermeyen sinek kovucu spreylerinden tercih etmelisin.

Önerilerimize bak: Bebekler İçin Sinek Kovucu: Organik ve Bitkisel Seçeneklerle!

6. Cibinlik

cibinlik

Kelebeğini sineklerden korumanın başka yolu da cibinlik. "Bebekle tatile çıkarken ellerim kollarım dolu olacak, cibinlikle uğraşamam!" deme. Bu cibinliklerin hem çadır şeklinde yatağa monte edilebilen hem ince bir tül şeklinde tavandan yatağa doğru sarkıtılabilen hem de 2 yaşa kadar çocukların sığabileceği portatif cibinlik-yatak modelleri var.

Özellikle tatil mekanlarında portatif cibinlikli yataklar çok işe yarayan ürünlerden.

Yüzme Eğitmeni Yasemin Çulha, bebeğine nasıl yüzme öğretebileceğini anlatıyor:

7. Ek gıdalar

ek gıdalar

Acil durumlar için kullandığın markaların çeşitli mamalarını yanına alarak kendini büyük bir dertten kurtarabilirsin. Ek gıda tercihini değiştirmemek ve tatilde bebek beslenmesi ile ilgili sorun yaşamamak için önlem alman iyi olabilir.

Hazırlık sürecinde garip gelse de tatil yerlerinde bulamadığın ek gıdalar yüzünden stresli dakikalar yaşamamak için bebekle tatil ihtiyaç listende ek gıdalara mutlaka yer ayırmalısın.

Bebek Maması Markalarından Hangisi Senin Ufaklığa Göre?

8. Yüzme yardımcıları

yüzme yardımcıları

Bebek kollukları, boyun simidi, şişme yelek gibi ürünleri gittiğin yerde bulabilirsin. Fakat bebeğinin yaşına, kilosuna, hareketliliğine göre istediğin ürünü bulman zor olabilir. Hem malzemenin kalitesi hem de kullanışlılığından emin olacağın bir tanesini önceden al, valizine koy deriz. Gölgelikli bebek simidi, minikler için en ideal seçeneklerden.

9. Yaz oyuncakları

yaz oyuncakları

Çocuğunun kumda ve havuz kenarında oynayacağı oyuncakları da listene eklemeyi unutma. Bunlarla birlikte bebeğinin en sevdiği oyuncağı ve varsa uyku arkadaşını da yanına alman, onun yabancı bir yerde huzursuz olmasını engeller.

Neyle gideceksiniz? Bebeğinle Uçak Yolculuğuna Çıkmadan Önce Oku, Pişman Olma!

10. Rutin sağlık malzemeleri

sağlık malzemeleri

Termometre, pişik kremi, ateş düşürücü şurup ya da nemlendirici krem gibi doktor önerisi ile rahatlıkla kullanılan sağlık ürünlerini mutlaka yanına almalısın. Gecenin bir saatinde rahatsızlanan bebeğin için panik olmak yerine, ilk önlemleri almanı sağlayacak eşyalara sahip olman işini kolaylaştırabilir.

Bu nedenle sağlıkla ilgili ayrı bir bebekle tatil için ihtiyaç listesi oluşturabilir ve tatilde herhangi bir sorun yaşama riskini en aza indirebilirsin.

Hepsini tek tek İnceledik: Bebekler İçin En İyi 13 Ateş Ölçer

11. Soğutucu çanta

soğutucu çanta

Plaja giderken ya da araba yolculuğuna çıkarken çocuğuna hazırladığın yemekler, yanına alacağın içecekler bozulmasın diye soğutucu çanta alman faydalı olacak.

12. Mayo bebek bezi

mayo bebek bezi

Tatilde yaşanan en büyük sorunlardan birisi de şüphesiz ki tuvalet eğitimi olmayan bebeklerin yaşadıkları oluyor. Bu sorunları ortadan kaldırmak için özel üretilen, birlikte tatil yaptığınız ya da aynı havuzu kullandığınız insanları da rahat hissettiren özel bezler, bebekle tatile çıkarken alınacaklar arasında önemli yerde.

Bu bezler hem hijyen hem de konfor sağlarken bebeğinin rahatça hareket etmesine de imkan tanıyor.

Gittiğin yerde bulamayabilirsin. Bu yüzden bebekle tatile çıkarken alınacaklar listene ekle.

Bonus: Bebeğini güneşin zararlı etkilerinden korumanın 6 yolu!

Hassas ciltli bebeğini güneşe çıkarmadan önce, dikkat edebileceğin bazı noktalara değindiğimiz videomuzu inceleyebilir ve güneşin zararlı etkilerine karşı gerekli önlemleri alabilirsin.