Tarz Sahibi Akıllı Anneler Buraya: Bebek Odası Alışverişini Dekopasaj’dan Yapman İçin 5 Neden

Bebek odası hazırlamak, keyifli olduğu kadar zor bir süreç. Ailene yeni biri katılacak, peki onun eşyalarını koymak için evinde yeterince yer var mı? Bütçen ne alemde? Beşikten bebek dolabına, mama sandalyesinden emzirme koltuğuna, özellikle bebek mobilyaları hiç de ucuz değil.

İşte bu süreci senin için hem keyifli hem de karlı hale getirecek bir platform var: Dekopasaj. İkinci el mobilya alım satımına tarz kazandıran Dekopasaj, bebek odası alışverişinde sana nasıl yardımcı olabilir, bakalım:

1- Eski eşyalarını sat, yenilerine yer aç

Belki ilk kez anne olacaksın, belki de doğacak bebeğin evine bir kardeş olarak gelecek, fark etmez. Eşyalarını koyman için bir alana ihtiyacın olacak. Sadece bu da değil, bebeğin biraz büyüdüğünde evdeki diğer alanlarda da dolaşacak. Yani bir tek odasını değil; evi de bebeğe uygun hale getirmelisin.

Dekopasaj’da kullanmadığın eşyalarını satabilir, çocuğun için gerekli mobilyaları alabilirsin. Mesela bebeğinin güvenliği için sivri kenarlı sehpalarını yuvarlak formlu olanlarla değiştirmeye ne dersin?

Ya da Dekopasaj’da konsolunu satıp, o parayla tekli bir koltuk alsan? Bebeğin doğduğunda emzirme koltuğu olarak kullanır, büyüdüğünde de salonuna koyarsın?

2- İkinci el alışverişin en cazip kısmı: Uygun fiyat

İkinci el eşya almak, elbette sıfır ürün almaya kıyasla daha ekonomik. Fakat iş bu kadarla sınırlı değil. Dekopasaj’da kullanmadığın ya da yenilemeyi düşündüğün eşyalarını satıp yerine yenilerini alarak, bütçeni hiç zorlamadan bebeğin odasını döşemen mümkün.

Şöyle bir bilgi paylaşalım: Dekopasaj’da aileler orijinal fiyatların %40-%60 altında kaliteli ve farklı ürün bulabiliyorlar.

3- Vintage ve retro dekorasyon için biçilmiş kaftan

Dekopasaj’da koltuktan masaya, dolaptan sandalyeye birçok retro ve vintage mobilya satışa sunuluyor. Hem evini hem de bebeğinin odasında vintage rüzgarları estirmek istiyorsan, Dekopasaj seni kesinlikle tatmin edecek.

Vintage eşyalarını Dekopasaj’da satarken alıcı bulma ihtimalin de bir hayli yüksek. Çünkü söz konusu vintage ev dekorasyonuysa, Dekopasaj’ın bu tarza gönül veren ciddi anlamda özel bir kitlesi olduğuna emin olabilirsin.

4- Nakliyeyle, kurulumla kim uğraşacak?

Nakliyeyi ve kurulumu Dekopasaj hallediyor. Özellikle büyük ve fazla sayıda eşya aldığında büyük kolaylık sağlıyor. Diğer platformlardan ayrılan en önemli özelliklerinden biri bu, alkışlar.

5- Anneler arasında en popüler ürünler: Bebek ve çocuk karyolaları

Bebekler çok hızlı bir şekilde büyüdüklerinden alınan beşiklerin kullanım ömrü kısa oluyor, çocuk karyolası arayışı hemen başlıyor.

Bu durum, hem alıcı hem de satıcı olduğun durumda senin için gayet avantajlı. Bebeğinin beşiğini satmak istiyorsan Dekopasaj’da ikinci el beşik arayanların sayısı bir hayli fazla. Diğer yandan bebek karyolası almak istersen de farklı tarzlarda birçok ürün seni bekliyor olacak.

Bu arada, 2. el mobilya alışverişine kalite getiren Dekopasaj'ın dekorasyon önerilerine de göz at, ufkun genişlesin.


YAZAR

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği'nden mezun oldu. Uzun yıllar çokuluslu firmalarla "sahada pazarlama" projeleri yürüttü. Hamileliği sırasında anne ve bebek sektörü ile tanıştı. 2012'de sevgili oğlunun doğumu sonrasında; öğrendiklerini ve tecrübe ettiklerini diğer annelerle paylaşmak üzere Anneysen.com'da dijital içerik üretmeye başladı. En çok bebek alışverişi ve yenilikçi bebek ürünleri konusunda yazmayı seviyor. Yazarımızın güvenilir kaynaklara başvurarak hazırladığı bu yazının ve Anneysen.com'da yer alan diğer içeriklerin yayına çıkmasında katkıda bulunan uzmanlara teşekkür ederiz.