Bebek Bakım Ürünlerinde En Çok İhtiyaç Duyacağın 10 Şey

Minik bebeğinin bakımının üstesinden gelmek elbette kolay değil, ancak seni bu serüveninde yalnız bırakmayacak doğru bebek bakım ürünlerini tercih ederek işleri yoluna koyabilirsin. Biliyorsun ki bebek cildi bir hayli hassas bir yapıya sahip. Bu yazımızda bebeğini büyütürken ihtiyaç duyacağın olmazsa olmaz bebek bakım ürünlerini bir araya topladık, hadi incelemeye başla!

Annelerin önerilerine de bak: Bebek bakım ürünleri tavsiyeleriniz neler?

1. Bebek bakım seti

Minik bebeğinin ihtiyaçları konusunda işe nereden koyulacağını bilmiyorsan doğumdan itibaren vazgeçilmezin olacak olan bir bebek bakım seti alman en iyisi. Tüm ihtiyaçlarını bir arada sunan bebek bakım setinde neler var, birlikte bakalım.

Bir bebek bakım setinin içerisinde; bebek fırçasından tarağa, dijital ateş ölçerden tırnak makasına, aspiratörden diş fırçasına, kolonyadan pişik kremine, envai çeşit ürünü bir arada bulabilirsin. Tek tek ürün almaktansa tüm bakım ürünlerini bir arada bulabileceğin bebek bakım setleri hayatını bir hayli kolaylaştırabilir.

“İyi hoş da en iyi bebek bakım seti hangisi?” diye sorabilirsin. Ekonomik ve doğal içerikleriyle miniğini senin kadar düşünen markalardan seçtiğimiz bebek bakım seti tavsiyelerini aşağıdaki koleksiyona ekledik.

bebek bakım seti banner

2. Bebek şampuanı

Bebeğinin narin saçları ve hassas cildi için bir bebek şampuanı en çok ihtiyaç duyacağın bakım ürünlerinin başında geliyor. Burada dikkat etmen gereken şey, bebeğinin cilt tipine uygun ürünü seçmek. Cilt sorunları ve tiplerine özel üretilen bitkisel içerikli şampuanlara göz atarak bebeğinin cildi için en iyisini seçebilirsin.

Detaylı incelememize göz atabilirsin: En İyi Bebek Şampuanı Tavsiyeleri

bebek şampuanı banner

3. Pişik kremi

Olmazsa olmaz bebek bakım ürünlerinin bir diğeri tabii ki pişik kremleri. Ne kadar havalandırsan da ne kadar özen göstersen de bebeğinin pamuk cildi kızarabilir ve tahriş olabilir. Koruyucu etkisiyle bebeğinin cildine doğal bariyer fonksiyonu sağlayan ve cilde esneklik kazandıran pişik kremleriyle miniğinin cildine ekstra rahatlık sunabilirsin. Parfüm, koruyucu ve renklendirici içermemesine de dikkat etmelisin.

Senin için inceledik: En İyi Pişik Kremi Hangisi?

bebek şampuanı banner

4. Bebek nemlendirici krem

Bebek bakım kremi özellikle banyo saatlerinden sonra en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden. Yüz ve vücut nemlendirici krem ve losyonlarla bebeğinin hassas cildini uzun süre koruyabilir ve nemlendirebilirsin. Bebek nemlendiricileri ciltteki kuruluğu ve kızarıklıkları azaltmakla birlikte cildi besleyip yatıştırıyor da.

nemlendirici krem banner

5. Bebek yağı

Bebek bakım ürünleri listesinin göz bebeği ürünlerinden bir diğeri bebek yağı. Ilık bir banyo sonrasında bebek yağıyla yapacağın masaj minik kuzunu hem rahatlatır hem de böylelikle cildinin nem dengesini korumuş olursun. Aranızdaki bağı güçlendirmesi, bebeğinle aranda güvenli bağlanma sağlaması da işin pozitif psikolojik boyutu.

Bebek yağı cildi nemlendirmesinin yanı sıra, deriyi atık maddelerden de arındırıyor. Bebeğinde oluşan konaklar için de harika bir çözüm sunduğunu söyleyelim.

Araştırdık: En İyi Bebek Yağı Hangisi?

bebek yağı banner

6. Bebek duş jeli

Bebeğinin banyoda geçireceğin saatleri çok daha huzurlu ve keyifli bir hale getirmek için kullanabileceğin bakım ürünleri arasında bebek duş jeli de var. Bebeğinin cildinin hassasiyetini göz önünde bulundurduğunda bir bebek duş jeli alırken; ürünün pH değerine, antialerjik olmasına ve göz yakmaması dikkat etmen gerektiğini söyleyebiliriz.

bebek duş jeli banner

7. Bebek tırnak makası

Cildi kadar tırnakları da nazik! Konu bebeğinin tırnaklarını kesmek olduğunda tırnak bakımı meşşakkatli bir hal alıyor değil mi? Bebeklerin yumuşak ve narin tırnak yapıları ebeveynlerin tırnak makası seçimi konusunda zorlanmasına yol açabiliyor. Tercihini çıtçıtlı ve makas görünüme sahip modeller arasında yapabilirsin. Her iki ürün de hassas ellerine uyumlu olacak şekilde üretiliyor. Eğer ki tırnak kesimi konusunda endişelerin varsa tercihini makaslıdan yana yapman daha iyi olur. Çünkü tırnağın derinden kesilmesine ve bunun yol açabileceği hassasiyeti engellemeye yönelik tasarlanıyorlar.

Bunları biliyor musun: 6 Maddede Bebek Bakım Rutini Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

bebek tırnak makası banner

8. Bebek saç fırçası

Yenidoğan döneminde olmasa da banyo sonrası saçları düzenlemek için ihtiyaç duyacağın bebek bakım ürünlerinden biri de yumuşak tüylü bir saç fırçası. Doğal lifler ve yumuşak tüylerle tasarlanmış saç tarakları bebeğinin hassas saç derisi için uygun bir tercih olacaktır.

Bebek saç fırçası banner

9. Bebek burun aspiratörü

Bebeklik demek maalesef bolca sümük ve burun tıkanıklığı demek. ☹ Bu tıkanıklıklar ve burun temizliği konusunda en çok işine yarayacak ürünler arasında bebek burun aspiratörü var! Yumuşak uçlu ve yüksek çekim güçlü burun aspiratörleri performanslarıyla hem bebeğini hem de seni mutlu edebilirler.

Bunlara bir bak: Derin Nefesler İçin 7 Bebek Burun Aspiratörü!

Bebek burun aspiratörü banner

10. Bonus: Anne bebek bakım çantası

Ve tabii ki annelerimizi de unutmadık! Bebeğinin bakımı bir yana dursun, elbette minik bebeğinin bunca eşyasını koyabileceğin bir çantaya da ihtiyacın olacak. Bolca bölmesi olan, geniş iç hacimli, alt değiştirme minderli (ekstra almana gerek kalmaz), hafif ve ergonomik bir bebek bakım çantası evden dışarı adımını huzurla atmanı sağlayacaktır!

Hadi bilgilerini sınayalım: Bebek Bakımı Hakkında Ne Kadar Bilgilisin?

bebek bakım çantası banner

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: