Örnek Modellerle Hamile Mayosu Seçiminde Sana Yardımcı Oluyoruz

Hamilesin diye denize girmeyecek değilsin ya? Üstelik herhangi bir sağlık problem olmadığı takdirde hamilelikte yüzme, senin ve bebeğin için çok faydalı. Hamileyken Denize veya Havuza Girmek yazımızı okuyarak bu konudaki tüm sorularına da cevap bulabilirsin.

Gelelim mayo ve bikini konusuna. Hamile mayosu ve bikinisi alırken nelere dikkat edersen kendini hem güzel hem rahat hissedersin? Hamile mayo ve bikini modelleri ile karşındayız.

1. İki parçalı rahatlığın adı: Hamile tankini

İki parçadan oluşan bir mayo modeli olan tankinilerle plajda hem şık görünebilir hem de rahat edebilirsin. Tankinilerin farklı renk, desen ve modellerde birçok çeşidi var. Üstü atletli ve göğüs kısmı balenli, altı ise şortlu olanlar ekstra rahat etmeni sağlar.

2. Bikini sevmeyenleri buraya alalım: Hamile mayosu

Hamileliğinin ilk süreçlerinde rahatlıkla giyebileceğin mayoları, ilerleyen süreçlerde göbeğini sıkabileceği için giymekte zorlanabilirsin. Bu yüzden önceliği bikiniye vermen daha iyi olur. Ama mayo giymekte ısrarcıysan da göbek kısmı ek parçalı olan modelleri tercih etsen iyi olur.

Bebeğini kucağına almadan son bir tatil: Olur mu Olur: Hamilelikte Yaz Tatili

3. Kim demiş giyilmez diye: Hamile bikinisi

Genellikle hamilelikte bikini giymenin görsel açıdan kötü durduğuna dair bir görüş var. Ancak sağlık açısından tam tersi bir durum söz konusu. Ayrıca hamile bikinilerinin birbirinden şık tasarım ürünleri satılıyor. Yani bikini tercihiyle sanılanın aksine güzel görünebilir, bebeğini ve kendini rahat ettirebilirsin.

Hamileliğinin ilk süreçlerinde kendi bikinilerini giyebilirsin. Fakat karnın büyümeye başladıktan sonra, göğsünü taşıyacak bir bikini modeli tercih etmelisin. Üstü üçgen olan modeller göğüslerini taşıyamayacağından zorlanmana sebep olabilir.

Üst kısmı balenli ve içi destekli, alt kısmı ise etekli veya şortlu bir bikini modeli seçsen rahat edersin.

4. Vücudumu sıkmasın: Etekli hamile mayosu

Plajda seni rahat ettirecek bir diğer model, etekli hamile mayosu. Bunların tek parça olanları gibi etek ve üst kısmı ayrı olanları da var. Tek parça modelleri, elbiseli hamile mayosu olarak da geçiyor. Etekli mayoyla bebeğin karnında keyfine bakarken sen de denizin tadını çıkarabilirsin.

At bunları cebe: Babymoon: Hamilelikte Seyahati Unutulmaz Kılacak 9 Bilgi

5. Hep destek tam destek: Destekli hamile mayosu

Rahatça yüzemedikten sonra plajda güzel görünmenin hiçbir anlamı yok, biliyorsun. Bu yüzden mayo veya bikini seçiminin destekli bir model olması gerek. Büyüyen göğüslerinin ağırlığı açısından oldukça konfor sağlıyorlar.

6. Askıları askıya aldık: Straplez hamile mayosu

Straplez hamile mayoları plajda çok şık görünmeni sağlar ancak yüzme sırasında sunduğu rahatlık açısından aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Ayrıca straplez mayo modeli, karnını tamamen kapattığı için kilo almaya başladıktan sonra göbeğini sıkmaya başlar. Bu modeli, yalnızca hamileliğinin ilk dönemlerinde tercih etmeni öneriyoruz.

Hamileliğin boyunca ideal kilo aralığında kalmak için yazımızı oku. Tatilde de rahat et: Hamilelikte Kilo Alımı Hakkında Merak Ettiğin Her Şey!

7. Ondan rahatı nerede: Şortlu hamile mayosu

Hamileliğin sırasında şortlu mayolarla dilediğin gibi yüzebilirsin. Vücudunu sıkmaz ve rahatsızlık hissi vermez. Hamileliğinin ilerleyen dönemlerinde de rahatlıkla giymen mümkün. Tatile çıkacağın zaman şortlu bir model düşünürsen, tercihini askılı ve balenli bir modelden yana yaparak konforuna konfor katabilirsin.

8. Spor olan her şey rahat: Yüzücü hamile mayosu

Hamilelikte yüzme esnasında en rahat edilen mayo modelleri spor olanlar. Dayanıklılıkları ve esneklikleri daha fazla olduğu için yüzücü mayolarını tercih edebilirsin.

Doğumdan sonraki süreçte de fazla kilolarını verene kadar giymen mümkün. Yanları kuşaklı veya bağlama yeri olan bir model tercih edersen, fazla kiloları verdikten sonra da giymeye devam edebilirsin.

9. Hamile her beden giyer: Büyük beden hamile mayosu

Bulunmakta en çok zorluk çekilen model, büyük beden hamile mayoları. Bu mayoları, tamamen bikini veya mayo üreten firmalarda ve ünlü markaların online sitelerinde bulabilirsin.

Model seçiminde dikkat etmen gereken şey, baştan beri söylediğimiz gibi bebeğinle sağlığınızı riske atmayacak konforlu bir model olması. Son olarak, alacağın tüm bikini veya mayoların antibakteriyel ürünler olmasına dikkat et.

Burada senin için ufak tüyolarımız var: 10 Hamile Giyimi Püf Noktası