Ekranlarda Boy Gösteren Hamile Ünlüler

Ünlüler hamilelikte kaç kilo aldılar, nasıl besleniyorlar, hamilelikte aldıkları kiloları nasıl veriyorlar hepsi merak konusu. Kimisi hamileliğinin son zamanlarına kadar çalışmaya devam ediyor, kimisi doğumdan sonra direkt işine dönüyor, kimisiyse bir daha ekranlarda görünmüyor. Mankeninden sunucusuna, oyuncusundan şarkıcısına ünlülerin hamilelik hallerini görmeye ve sırlarını öğrenmeye hazır mısın?

1. Kanatsız melek: Adriana Lima

adriana lima hamile

Victoria’s Secret’ın kanatlı, bizlerinse kanatsız meleği. Bu da ilk ve son hamileliğinden fotoğrafı. Hamileyken kaç kilo aldığı çok merak edildi. Bizden öğrenmiş olma da 11 kilo almış. Adriana artık Türk gelini sayılırsın, herkes bebek bekliyor ona göre.

2. Ne olacak bu zayıflığın: Angelina Jolie

angelina jolie hamile

Aşırı zayıflık haberleriyle sürekli gündemde olan Angelina Jolie’nin üçü evlatlık üçü biyolojik olmak üzere 6 çocuğu var. Kızı Shiloh’u doğurduktan sonra yogayla kilo vermiş. Hollywood’da dolaşan dedikodulara göre sarımsak kökü ve zencefille hazırlanan özel karışım çay kilo vermesine yardımcı olmuş.

Bu arada sende gebelikte yoga yapmak istersen hamile yogası hakkında merak ettiğin her şey bu videoda:

3. Melez güzeli: Jessica Alba

jessica alba hamile

Ünlüler doğumlarından hemen sonra eski hallerine nasıl geri dönüyolar, hep merak konusu. Şimdi size onlardan birinin sırrını açıklıyoruz. Jessica Alba üç çocuk annesi ve doğumdan sonra eski haline geri dönebilmek için 3 ay boyunca gece ve gündüz korseyle dolaşmış. İşte zayıflamak için bazen böyle şeylere katlanıyorlar.

4. Her şey diyet değil: Alessandra Ambrosio

Alessandra Ambrosio hamile

Victoria’s Secret’ın bir diğer meleği Alessandra, doğumdan sonra 2 ayda eski formuna dönmüş. Bu süreç boyunca her gün kardiyo ve egzersiz yapmış. Diyet yapmadan kilo vermeyi başaran ünlü model, emzirmenin de kilo vermesine çok etkisi olduğunu söylemiş.

Yalnızca nasıl kilo verdiklerini değil; hangi doğum şeklini tercih ettiklerini de yazdık: 17 Ünlü Anne Hangi Doğum Şeklini Tercih Etti?

5. Kendi fotoğraflarınla motive ol: Heidi Klum

heidi klum hamile

Heidi Klum, doğum sonrasında 6 ayda verdiği 14 kilonun sırrının motivasyon olduğunu söylemiş. Egzersiz yaparken, fit halinin fotoğraflarına bakarak motive oluyormuş. Ayrıca hedeflediği kiloya inene kadar her ay çıplak fotoğrafını çekerek kendi takibini yapmış. Emzirmenin de kilo vermesine katkısı olduğunu düşündüğünü, meyve, sebze, tavuk, balık ve yumurta gibi besinlerin tokluk sağladığını söylemiş.

6. Her şeyiyle olay: Kim Kardashian

kim kardashian hamile

Üç çocuk annesi olan Kim Kardashian, üçüncü çocuğuna genç bir taşıyıcı anneyle sahip olmuş. Kendi hamileliği sırasında 87 kiloya ulaşmış ve doğumdan sonra çok sıkı bir diyet uygulayarak 22 kilo vermiş.

Parti süslemeleri ve konseptiyle en çok dikkat çeken kutlamaları yazdık: Ünlülerin Baby Shower Partileri: Ünlü Anneler Bebeklerinin Gelişini Nasıl Kutladı?

7. Kalori hesabı diyet: Jennifer Lopez

jennifer lopez

Lopez de ikiz bebek annesi. Hamileliği sırasında 20 kilo almış ve günlük 1400 kalori alacağı sıkı bir diyetle fazla kilolarından kurtulmuş. 4 öğün yiyerek ve diyet sebze-meyvelerden oluşan beslenme programında her öğün protein almaya özen göstererek beslenmiş.

8. O basenler kolay erimedi: Beyonce

beyonce

Hamileliğinde 26 kilo alan Beyonce, aldığı kiloları sıkı bir diyet ve spor programıyla vermiş. Koşu bandından inmediğini ve sürekli marul yediğini söylemiş, ne kadar sağlıklı bir yöntem olduğu tartışılır. Bizim amacımız sadece merak gidermek.

9. Son pişmanlık neye yarar: Demet Akalın

demet akalın hamile

Demet Akalın ileri yaşta hamile kalan ünlülerden. İki yıl tüp bebek tedavisi görmüş fakat sonuç alamamış. Daha sonra bir gün hamile olduğunu öğrenmiş. Meşhur Hira Bebek’i bilmeyen yok.

Hamileliği sırasında duyduğu şeylerden korktuğu için sezaryen doğum yapmış fakat normal doğum yapmadığı için pişman olanlardan. Aynı pişmanlığı sen de yaşama, ne nasılmış öğren diye Nedir, Ne Zaman Yapılır, Riskleri Neler: Her Yönüyle Sezaryen Doğum yazımızı buraya bırakıyoruz.

10. Nereden nereye: Işın Karaca

ışın karaca hamile

Verdiği inanılmaz kilolarla herkesi şok ederken, Işın Karaca’nın hamileliğini bir hatırlayalım isedik. İki çocuk annesi ve 19 yıl önceki hamileliğinde normal kilosunun 35-40 kilo üzerine çıkmış. Bu azim herkese örnek olsun.

11. Sesine kulak ver: Yeşim Salkım

yeşim salkım hamile

Yeşim Salkım’ın hamilelikte kaç kilo aldığı çok merak ediliyor. İki doğum yapmış, ilk hamile kaldığında 48 kiloymuş ve toplamda 9 kiloyla hamileliğini bitirmiş. İkinci hamileliğine ise 68 kiloyla başlamış ve 5 ay içinde 75 kiloya ulaşmış. “Bu hızla gidersem sonum kötü olacak.” dediği kayıtlara geçmiş. Yeşim Salkım’ın ikinci hamileliği kulağına küpe olsun. Özellikle ilk aylarda kilona dikkat et, demedi deme.

12. Hep mi güzel: Tuba Büyüküstün

tuba büyüküstün hamile

O bir ikiz çocuk annesi. Tuba Büyüküstün’ün hamilelik sürecinde, bebeklerinin zeka gelişimi için özellikle omega 3 ağırlıklı beslendiğini biliyoruz. Her zaman olduğu gibi hamileyken de güzelliğiyle hatırlanacak.

Sen de hamileliğinde güzelliğinle hatırlanmak istiyorsan, Görür Görmez "Ben de İsterim" Diyeceğin Hamilelik Fotoğraflarından ilham alabilirsin.

13. Pilates denince akla o gelir: Ebru Şallı

ebru şallı hamile

Ebru Şallı iki çocuk annesi bir anne. Pilates videolarıyla hayatımıza girdi ve yıllarca hep o fit haliyle kaldı. Bu durum belki hamileliğinde değişir dedik yine olmadı. Hamile pilatesi ve protein ağırlıklı bir beslenmeyle ilk hamileliğinde 7, ikinci hamileliğinde ise 9 kilo alarak unutulmayacak hamileler arasına girmeyi başardı.

"Ben de gebelikte pilates yapmak istiyorum ama nereye gitsem bilemiyorum." diyorsan hamile pilatesi merkezlerine göz at!

14. Evlendirir de doğurur da: Esra Erol

esra erol hamile

Esra Erol da hamileliğinde çalışmaya devam eden ünlülerden ve iki erkek çocuk annesi. Esra Erol, 23 kilo almış olmasına rağmen yoğun çalışma temposu ve hamile pilatesiyle bu süreçte pek bir zorluk yaşamamış. Doğum sonrasında günde yarım saat ip atlayarak ve sağlıklı beslenerek kısa sürede 19 kilo vermiş.

15. Rekor onda: Çağla Şikel

çağla şikel hamile

İlk hamileliğinde çocuğunu düşüren ünlü manken Çağla Şikel, ikinci hamileliğinde normal doğum yapmış ve hamileliğinde sadece 6,5 kilo alarak Ebru Şallı’nın rekorunu geçmiş. Ama uzmanlar hamilelikte ideal kilonun 12-15 kilo arası olması gerektiğini söylüyor, sen böyle şeylere özenme.

16. Başında kavak yelleri: Pelin Karahan

pelin karahan hamile

Onu Kavak Yelleri’yle tanıdığımızda bir genç kızdı. Zaman ne çabuk geçiyor değil mi? Şimdi iki çocuk annesi ve doğumdan sonra 30 kilo vermiş.

17. Moda blogger’lığından hamileliğe: Buse Terim

buse terim hamile

Bir kız çocuğu annesi olan Buse Terim, ikinci çocuğuna hamile. Onun da cinsiyeti kızmış. Buse Terim moda bloğuyla hayatımıza girdi. Şimdilerde bloğunda hamileliğe dair tecrübelerini, nasıl beslendiğini ve aldığı kiloları da paylaşıyor.

İşin en kararsızlık dolu kısmı burası. Bebeğinin ismi ne olacak? Ünlüler dünyasında bebekler için neler seçilmiş bakalım: Ünlülerden İlham Aldık: Hangi Ünlü Anne Olunca Hangi Bebek İsimlerini Tercih Etti?