Baby Shower Partisine Giderken Alabileceğin 9 Hediye Önerisi!

İlk kez baby shower partisine mi davet edildin? Yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu partiye giderken anne adayına ya da bebeğine ne alacağından emin olamıyor musun? O zaman, senin için derlediğimiz baby shower hediyeleri önerilerimize göz at!

1. Bebek Bezi Pastası

Bu parti için alınabilecek hediyeler arasında aklımıza gelen ilk şey, bebek bezi pastası! Bebek bezlerinden, havulardan, şampuanlardan, kremlerden oluşan ve pasta şeklinde tasarlanarak hazırlanan bu pasta, baby shower organizasyonunun vazgeçilmez hediyesi oldu, bizden söylemesi. Bu pastayı kat kat yaptırabileceğin gibi parçalara bölerek yaptırmayı da düşünebilirsin.

2. Bebek Albümü

Bebeği göz açıp kapayana kadar büyüyecek olan arkadaşına, bu büyümeyi ay ay takip edebileceği bir albüm hediye etmeye ne dersin? Baby shower için hediyelerden olan bebek albümlerini inceleyerek kararını verebilir ve arkadaşının zevkine en uygun olan albümü seçebilirsin.

3. Bez Bebekler

Ve oyuncaklar! Yeni doğacak bir bebeğe alınması en uygun baby shower hediye fikirlerinden biri, bez bebekler! Yastık gibi yumuşak olan, herhangi bir parçası, sert bir tarafı olmayan bu bez bebekler, doğacak olan bebeğin ileride ki uyku arkadaşı olabilir!

4. Şık Önlükler

Bebeğin ilk doğduğu andan itibaren uzunca bir süre önlüğe ihtiyacı olacağını söyleyebiliriz. Süt emecek, ağzı akacak derken, anne adayı bebek partisi hediyeleri arasında bebeği için hediye edilecek şık önlüklere bayılacaktır.

5. Baby Wearing

Annelerin bebekleri giyerek taşıması gittikçe yaygınlaştı.Bebek ile ebeveynin güvenli bağlar kurmasını kolaylaştıran babywearing taşıyıcısını baby shower anne hediyeleri arasına eklemelisin.

6. Kapı Süsleri

Bebeklerin doğum odasında ya da eve çıktıktan sonra odanın kapısında bebeklerin isimlerinin yazılı olduğu süsler görmeye alıştık. Bu yüzden baby shower kapı süsü hediye etmen için uygun bir parti!

Kapı süsleri için bebeğin isminin ya da baş harfinin olduğu çiçeklerle bezenmiş süsleri tercih edebilirsin. Alternetif olarak ise, çiçeklerin yanı sıra herhangi bir hayvanın çiçeklerin içine yerleştirildiği süslemeleri seçebilirsin. İçine bebeğin ismini iliştirmeyi de unutma!

7. Bebek Battaniyesi

Gelişini beklediğiniz bebek, doğduktan sonra neredeyse günün tamamını uyuyarak geçirecek. Bu durumda baby shower ihtiyaç listesinde olabilecek bebek battaniyesini seçip, hediye edebilirsin. Battaniye seçenekleri arasından, tulum gibi olan ve bebeğin içine yerleştirildiği seçenekleri de gözden geçirmelisin, çünkü bu seçenekle bebeğin üzerinin açılma ihtimalinin kalmayacağını söyleyebiliriz.

8. Bebeğin El ve Ayak İzi için Kalıp

Bebek doğacak ve doğduğu gibi hızla büyümeye başlayacak. Küçücük el ve ayakları da bu büyüme sırasında çabucacık değişecek. Bu sebeple, bebeğin cildine zarar vermeyecek bir maddeyle bebeğin elinin ve ayağının izinin çıkartıldığı baby shower hediyeliklerinden el ve ayak izi kalıbını almayı düşünebilirsin. Bu hediyeyle, aileye çok güzel bir hatıra kalmasına vesile olmuş olursun.

9. Bebek Kıyafetleri

Bebeklerin ilk zamanlarında görmeye alışık olduğumuz tulumlar, şapkalar, patikler, çoraplar seçebileceğin hediyeler arasında! Hem çok fazla seçeneğin olması hem de bebeğin her dair bu kıyafetlere ihtiyacı olması sebebiyle hediye tercihini bebek kıyafetlerinden yana kullanabilirsin. Ayrıca, bebek kıyafetlerinin çok şık olduğu bu dönemde bebek mağazalarını dolaşmaya çıkmak keyifli olabilir.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: