Baby Shower Partisi İçin İlham Verecek 7 Tema Önerisi!

Yeni trend: Doğum öncesinde ihtiyacın olan malzemelerin listesini hazırladığın ve sevdiklerinin listedeki ihtiyaçlarından birini alarak geldiği baby shower partisi! Bu keyifli gününde seni yalnız bırakmayan konukların için yapabileceğin, partini güzelleştirecek şeyler olmalı dedik ve baby shower hazırlıkları için 7 öneri sıraladık. Hadi, hemen oku!

1. Alice Harikalar Diyarında Konsepti

Küçük bir kız çocuğunun hayal dünyasını ve yaşadığı maceraları anlatan bu güzel kitabın konusunu partine taşımaya ne dersin? Alice'in yürüdüğü yolları anımsatan runnerlar, çiçek işlemeli kapların içine yerleştirilen rengarenk çiçekler, puantiyeli tabaklar, masal içinde karşılaşılan karakterlerin oyuncak hallerinin kullanıldığı baby shower süslemelerine yer vermelisin.

2. Deniz Altı Teması

Baby shower partin için deniz altından esinlendiğin bir konsept oluşturabilirsin. Bunun için mavi ve beyaz renklerine ağırlık verebilir, aralara bu renklerle uyumlu geçiş tonları ekleyebilirsin. Örneğin, beyaz bir masa örtüsü üzerine genelde mavi tonlarında süslemeler tercihi baby shower masasına bu havayı katabilir.

Ayrıca, konukların için hazırladığın atıştırmaları deniz altı dünyasının canlılarının görünümlerine göre şekillendirebilir; baby shower cupcakeslerin üzerine deniz yıldızı ve kaplumbağasını kondurabilirsin.

Baby shower partisi için profesyonel bir ekipten yardım almayı düşünüyorsan, Organizasyon ve Süsleme sayfamıza bakmanı öneririz.

3. Sonbahar Teması

Sonbaharın dinginliğini partine taşımaya ne dersin? Sonbaharın renkleri olan sarı, turuncu ve kahverenginin çeşitli tonlarını baby shower süslemelerinde tercih edebilirsin. Sararan yapraklardan sarkıtlar, çam kozalaklarından aksesuarlarla etrafı güzelleştirebilirsin.

Peki ya yiyecekler! Hali hazırda sonbaharın renkleriyle uyumlu baby shower çikolata ve bisküvi ikramlarını ahşap tasarımlar üzerinde sunmayı denemelisin.

Ünlü annelerin baby shower partisinde tercih ettiği tema ve süslemelere bakmak için, Ünlülerin Baby Shower Partileri: Ünlü Anneler Bebeklerinin Gelişini Nasıl Kutladı? adlı yazımıza bakabilirsin.

4. Yaz Teması

Mevsimlerden esinlenen başka bir baby shower konsepti:Yaz! Bu dönemin canlılığını, sıcaklığını partine katabilir ve yazın bütün avantajlarını kullanabilirsin. Özellikle baby shower yiyecekleri için çeşit çeşit yaz meyvelerini şirin küçük kaplarla sunabilir, kolayca sağlıklı ve lezzetli atıştırmalar hazırlayabilirsin.

Yaz ayları için baby shower süsleri nasıl yapılır? diyorsan, birbiriyle uyumlu bir kaç renk tonundan seçilmiş kurdeleleri ya da ipleri hatta belki her ikisini karıştırarak etrafı renklendirmeni, çiçekleri saydam iplere yerleştirerek yukardan aşağıya doğru sarkıtmanı öneririz.

Baby shower partilerine dair daha fazla öneri için, Baby Shower Partisi Yapacak Anne Adaylarına Esin Kaynağı Olacak 8 Dekorasyon ve Süsleme Önerisi! adlı yazımıza bakabilirsin.

5. Gezgin Konsepti

Bebeğinin dünyada gezip görebileceği her yere gittiği, gördüğü keyifli bir hayat sürmesine dair dileklerini bu konseptle birlikte ortaya dökebilirsin. Dünya küreleri ve baby shower uçan balonları, haritalar bu konsepti tamamlayacağın süslemelerden olabilir. Küçük ışıklar ise, son dokunuş için iyi bir tercih olacaktır.

İkramların için tavsiyemiz ise, baby shower pastasının üzerine konduracağın küçük bir uçak! Konuklarının böyle küçük detaylara bayılacağından emin olabilirsin.

Partin için pasta yaptırmayı düşünüyorsan, aklında tasarladığın görüntü ve tada sahip tatlı yapımı için Butik Pasta sayfamızı incelemeni öneririz.

6. Çay Vakti Konsepti

Baby shower hazırlıkları için, fazla zamanın yoksa ya da daha sade tercihlerden oluşturulmuş bir konsept hazırlamayı düşünüyorsan, çay vakti konseptini seçebilirsin. Soft renklerden oluşmuş detaylar, çayın öncesi ya da sonrasında ikram edilecek soğuk içecekler, demlik gibi bu konsepte uygun şekiller verilecek baby shower kurabiyeleri basit ama sade şıklığını ortaya çıkartan detaylardan olabilir.

7. Sarı Konsepti

Yazımızı bitirirken, sade parti konseptlerine bir yenisini ekliyoruz: Sarı ağırlıklı renk tercihleri! Aklımıza gelen ilk baby shower süslerinden biri, ayçekirdeği! Bu bitkiden sarkıtlar hazırlayabilir, hasır kumaşları bu çiçeklerle bağlayarak sandalyeleri güzelleştirebilirsin.

Sunumlar için ise, alman gereken ufak tefek eksiklerinin renklerini sarı seçmen yeterli olacaktır. Örneğin limon kabuğuyla süslediğin içecek kapların için sarı kamışlar seçebilirsin.

Basit uygulanabilen ve düşük bütçeli tercihlerle kolayca uyumu yakalabileceğini hatırlatarak yazımızı bitirelim. Kolay gelsin!