Baby Shower Partisi İçin 8 Dekor ve Süsleme Önerisi!

Sevdiklerinle buluşup keyifli vakit geçirdiğin, partine katılanların senin ve bebeğinin ihtiyaçlarını tamamlandığı bir **baby shower partisi** düzenlemeye ne dersin? Cevabın evet ise, işte bu eğlenceli gün için uygulaması kolay, bütçeye uygun ve partini güzelleştirecek 8 öneri!

1. Sade renkleri bir araya getir!

Bugün için masanı ve etrafı kırmızı, yeşil, mor gibi çarpıcı renklerle süslemeyi düşünüyor olabilirsin. Biz ise sana başka bir alternatif öneriyoruz: Sade renklerin gücü! Baby shower parti malzemelerini bir araya getirirken yararlanabileceğin açık renkler çok güzel bir uyuma dönüşebilir. Öncelikle, soft renklerin partiyi düzenleyeceğin mekanı olduğundan daha büyük ve ferah gösterdiğini belirtelim. Ancak bir de uyarımız var: Birbirine yakın tonların kullanılmasının partini monoton gösterme ihtimali! Bu ihtimali ortadan kaldırmak için, renklerin bazılarında pastel tonları seçmeni öneririz. Böylece göz yormayan, sade bir güzelliği partine taşıyabilirsin.

Ayrıca bebeğinin baby shower partisi için, çeşitli fikirlerin var ama ne yapacağın konusunda kararsızsan, Organizasyon ve Süsleme sayfamıza bakmanı öneririz.

2. Doğanın güzelliklerini evine taşı!

Bebeğinin partisi için hazırladığın masanın arkasını şenlendirmeye ne dersin? Bunun için dalları kullanabilirsin. Masanın uzunluğuna uygun olacak şekilde duvara yerleştirdiğin dalları topladığın çiçeklerle ya da içini açan başka herhangi bir şeyle tamamlayabilirsin. Duvarları delmekten çekinmemen lazım tabi! Hatta bunu sadece baby shower süslemeleri için bir örnek olarak değil, her zaman evinde kullanabileceğin bir dekorasyon fikri olarak düşün!

Eğer ev yerine bir parti mekanında bu partiyi vermeyi düşünüyorsan, Çocuk Parti Mekanları sayfamıza bakabilirsin.

3. Sağlıklı atıştırmalar ikram et!

Peki, konuklarına ikramların nasıl olsun? Sağlıklı yaşama dair pek çok yorumla karşılaştığımız bu dönemde biz de misafirlerin için hem sağlıklı hem de lezzetli atıştırmalar hazırlamanı öneriyoruz. Bu anlamda, meyve tercihi baby shower ikramları arasında sağlıklı ve lezzetli atıştırmalar denilince aklımıza ilk gelenlerden biri! Üzerlerine eklenen çikolata ve krema ile hem çok lezzetli tatlılar hazırlayabilir hem de bu lezzeti çok kısa bir sürede tamamlayabilirsin. Daha ne olsun!

4. Atıştırmaları yaratıcı fikirlerle sun!

Yeni dönemde sadece lezzetli yiyecekler hazırlamak yeterli olmuyor, farklı yemek sunumları da önem kazanıyor. Biz de sana çok basit detaylarla sağlıklı baby shower ikramlarını güzel sunumlarla sıradanlıktan kurtarmanı öneriyoruz. Küçük küçük doğradığın meyvelerini külahların içinde ikram etmek ya da sebzeleri küçük bardakların içinde sunmak bu fikirlere örnek olabilir.

Baby shower partilerine dair tema önerileri için, Baby Shower Partisi için Anne Adaylarına İlham Verecek 7 Tema Önerisi! adlı yazımıza bakabilirsin.

5. Küçük detaylarla masayı güzelleştir!

Atıştırmalardan sonra sıra baby shower masasına geldi! Aynı yaratıcılığı masanın hazırlanmasında da göstermeni bekliyoruz. Yine basit ve uygulaması kolay önerilerle güzel bir masa hazırlayabilir ve partini daha da güzelleştirebilirsin. Küçük şişelere küçük çiçekler koyarak minimal dekorasyonun bir örneğini tercih edebilirsin. Kurdelelere, fiyonklara yer vererek partinin bir bebek partisi olduğunu masana da yansıtabilirsin. Hem de çok uygun bir bütçeyle!

Bu arada, ünlülerin baby shower partileri için neler yaptıklarına bakmak istersen, Ünlülerin Baby Shower Partileri: Ünlü Anneler Bebeklerinin Gelişini Nasıl Kutladı? adlı yazımıza bakabilirsin.

6. Cupcake mi, pasta mı? Nefis tatlına karar ver!

Sıra geldi partinin vazgeçilmez ikramı tatlıya! Baby shower partilerinde hem ikramı hem de görüntüsü sebebiyle cupcake tercihinin çok yaygın olduğunu belirtelim. Yine de baby shower pastası yapmayı ya da yaptırmayı düşünebilirsin. Eğer yaptırırım diyorsan, istediğin görüntü ve tada sahip tatlı yapımı için Butik Pasta sayfamızı incelemeni öneririz.

7. Partine en uygun davetiyeyi belirle!

Küçük bir detay gibi gözüken davetiyelerle konuklarına kendilerini daha özel hissettirebilir, bebeğinin baby shower partisinden geriye kalacak güzel bir hatıra bırakabilirsin. Bu arada baby shower davetiyesi seçerken partide hakim olan renkler, mevsim, tatlı gibi partinin temasına dair diğer tercihlerini de göz önünde bulundurmanı ve ona göre davetiyeyi seçmeni öneririz.

Fikir almak için, Parti ve Süsleme Malzemeleri sayfamıza bakabilirsin.

8. Konukların için hediyeler seç!

Düşünmen gereken başka bir detay ise, konukların için baby shower hediyeleri! Bebeğine ve sana hediyeler alarak bu güzel gününde seni yalnız bırakmayan sevdiklerine senin de bir hediye vermen uygun olur diye düşündük. Bunun için farklı ve kalıcı bir hediye olarak sukulent aklımıza gelen ilk fikir! Onun dışında, küçük kavanozların içine yerleştirilen şeker ya da çikolata gibi tatlıları da baby shower hediye fikirleri arasına ekleyebilirsin.