Hamile Kalma Pozisyonları Arayanlara 7 Öneri!

Hamile Kalma Pozisyonları Arayanlara 7 Öneri!

"Hamile kalmak için hangi pozisyon denenmeli?" diye merak edenlerdensen bu yazı tam sana göre. Önerilerimize geçmeden önce yazdığımız pozisyon çeşitlerinin herhangi bir kesinlik belirtmediğini de söyleyelim. İşte, hayatını minik bir bebekle taçlandırmak isteyen anne adayları için önerdiğimiz 7 hamile kalma pozisyonu! Bol şans.

1. Kolay hamile kalma pozisyonları arayanlara: Misyoner pozisyonu

Misyoner pozisyonu

Bazıları misyoner pozisyonunun hamile kalmak için en iyi pozisyon olduğunu düşünür. Kadının sırtüstü yattığı, erkeğin ise kadının üzerinde olduğu bu pozisyonda, boşalma sırasında kadın sırtüstü yattığı için pelvise daha yakın bir penetrasyon oluşur. Böylece spermlerin yumurtaya ulaşması için daha fazla zamanı olur.

Ayrıca erkek ve kadının yüz yüze bakması sebebiyle romantik bir sevişme pozisyonu olduğunu söyleyebiliriz.

Hadi itiraf et, sen de inandın: Hamile Kalmakla İlgili 10 Şaşırtıcı Mit

2. Doggy pozisyonu

doggy-pozisyonu

Hamile kalma pozisyonu resimli anlatımlarında sırada doggy var. Köpek pozisyonu olarak da bilinen doggy, derin bir penetrasyon sağlaması sebebiyle hamile kalmak için pozisyonlar arayanların tercihleri arasında. Doggy pozisyonunda sen dizlerinin ve ellerinin üzerinde dururken, partnerin arkanda olur. Sperm pelvise yakın bir yerde toplanır.

"Hamile kalmak istiyorum." diyen her anne adayının denemesi gereken doggy, erkeklerin sevdiği pozisyon çeşitlerinden biri aynı zamanda. Partnerinin orgazm yoğunluğunu artırır. Cinsel ilişki bittikten sonra ise spermin yumurtalığa yerleşmesi için sırtüstü uzanman iyi olabilir.

Bunu da oku: 7 Öneri ile Hamile Kalmanın Yolları!

3. Hamile kalmak için yatış pozisyonlarından diğeri: Bacak omuza pozisyonu

Bacak omuza pozisyonu

Eğer doggy pozisyonunu seviyor ama partnerinin yüzünü görebilmeyi istiyorsan, bu pozisyon tam senlik! Bacak omuza pozisyonunda sırtüstü yatıp, bacaklarını partnerinin omuzlarına koymalısın. Bu stili yatağın kenarında yatıp, partnerinin ayağa kalkmasını sağlayarak da uygulayabilirsin.

Bacaklarının yukarıda olması sebebiyle hamile kalma ihtimalini arttıran en güzel pozisyonlardan biri olduğu düşünülüyor.

4. Yan yatış pozisyonu

Yan yatış pozisyonu

Yan yatış pozisyonu, çiftler için konforlu alternatiflerden biridir. Eğer stresli hissediyorsan, bu pozisyonu denemelisin. Partnerinin spermlerinin pelvisine 90 derecelik bir açıyla yan yatmış bir şekilde girmesini sağladığı için en etkili gebe kalma pozisyonları arasında yer alır.

Ayrıca bunu sadece çocuk yapma pozisyonu olarak değerlendirme, cinsel birleşme ve sonrası için de romantik bir seçenek kendisi.

Beyler size sesleniyoruz: Sperm Kalitesi Nasıl Arttırılır?

5. Basket pozisyonu

Basket pozisyonu

Basket stili, çiftler tarafından en çok tercih edilen hamilelik pozisyonları arasındadır. Bu pozisyonda dik bir şekilde partnerinin kucağında oturman ve bacaklarınla belini sararak ilişkiyi devam ettirmen gerekir.

Hamile kalmak için uygun pozisyonlar arasında olmasının yanı sıra, yumurtlama döneminde olduğunu fark ettiğin ve yatağının olmadığı herhangi bir zamanda partnerinle seks yapabilmeni de sağlar. Bedeninin hamile kalmak için elverişli zamanını kaçırmamana yardımcı olur.

6. Makas pozisyonu

Makas pozisyonu

Makas pozisyonu için partnerinle yüz yüze dönüp, bir bacağını onun kalçası üzerinden geçirmen gerekir. Diğer bacağını ise onun bacağıyla makas olacak şekilde bırakabilirsin.

Yüz yüze bakıyor olmanız sebebiyle romantik bir bebek yapma pozisyonu olduğunu söyleyebiliriz. Ancak pozisyonlar arasında yorucu olanlardandır, ona göre.

Hamile Kalmanın Kolay Yolları (İyi Yolculuklar)

7. Ters kovboy pozisyonu

Ters kovboy pozisyonu

Hangi pozisyonlarda hamile kalınır, anlatmaya devam ediyoruz. Bu stil, kontrolü eline almak isteyen kadınlar için en iyi çocuk yapma pozisyonu seçeneklerinden. Uygulama esnasında partnerin sırtüstü yatarken senin, yüzün onun ayaklarına dönük olacak şekilde oturman gerek.

Ters kovboyun hamile kalma yöntemleri içerisinde yer almasının sebebi, diğer alternatiflerden tamamen farklı bir giriş şeklinin olmasıdır. Bu nedenle denemen faydalı olabilir.

Ancak partnerinin boşalmasından önce yer değiştirmeni öneririz. Çünkü sırtüstü yatıyor olmadığından spermin yumurtaya ulaşması zorlaşır, uyaralım.

Hamile Kalmak İsteyenler İçin Uzak Durulması Gereken 10 Şey!

8. Bonus:Hamile kalma pozisyonu önerileri videomuzu da izle!

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş:

Bu içerikte yer alan bilgiler hiçbir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez.