Tüm Dünyada Ortalığı Duygu Seline Çevirecek 12 Doğum Fotoğrafı

Doğum kuşkusuz bu hayattaki en özel ve kutsal anlardan biri. Her annenin kendi hayatında en özel olarak nitelendirdiği bu mucizevi anın kayda geçmesi, sence de çok mühim değil mi? Zaman çabucak akıp giderken geriye geçmişten yalnızca hatıralar ve fotoğraflar kalıyor.

Şimdi seni bambaşka hayatların bu özel anlarının kaydedildiği duygu yüklü doğum fotoğraflarına bakmaya davet ediyoruz.

1. İlk kucaklaşma

Bakışlar ve eller çok şey anlatır. Bu fotoğrafta ikisini de görmek mümkün. Annesinin kucağında ve güvenli kolları arasında tattığı huzur, bu minik yavrunun yüzüne öyle yansımış ki insanın saatlerce onu izleyesi geliyor.

2. Tutunacak bir omuz

Hamilelik sürecinde olduğu kadar, doğum esnasında da eşi için desteğini esirgemeyen erkekler iyi ki varlar. Bazen o tutunacak omzu suda doğumda bile arayabiliyor insan. Doğum öncesi fotoğraflarında böyle güzel destekleri gördükçe mutlu oluyoruz.

Senin için hayatının en özel dakikalarından biri olan bu kutsal anı ölümsüzleştirecek profesyonel bir doğum fotoğrafçısı bulmak istersin diye Doğum Fotoğrafçıları sayfamızı da buraya bırakalım.

3. Çocuk bir ekip işi

Hayat müşterek. Bakışların birbirine sevgiyle kenetlendiği bu fotoğraf, mutlu bir aile tablosunun ilk karesi. Sevgi ve yorgunlukla bakan gözler sonunda minik bebeklerine kavuşmuş.

4. Bebeğine kavuşan annenin mutluluğu

Mutluluğu anlatan tek şey, gülümse değil elbette. Kimi zaman bir damla gözyaşı, bir gülümsemeden çok daha iyi anlatabilir mutluluğu. Bir annenin yavrusuna kavuştuğu o kutsal anı da çok az şey tarif edebilir. Tüm bunları bir arada toplayan bu duygu yüklü kare, doğum fotoğrafları albümüne kapak olacak nitelikte.

Böyle etkileyici doğum anı fotolarının devamı için şu yazımıza da bakabilirsin: Doğum Anını Tüm Çarpıcılığı ile Gösteren 12 Doğum Fotoğrafı

5. Anneyle bebeğin duygu yüklü buluşması

Normal doğum fotoğraflarından böyle duygusal bir kareyle gözlerini doldurmak istemezdik ama bunlar da hayatın gerçekleri, ne yapalım? Birbirine kavuşma anını böyle güzel yakaladığı için bu sahnenin mimarı doğum fotoğrafçısını ayrıca tebrik etmek gerek.

Sen de doğumundan geriye böyle muhteşem kareler kalsın istiyorsan, fotoğrafçını seçmeden önce bunları dikkate al: Doğum Fotoğrafçısı Seçmende Sana Yardımcı Olacak 7 Tüyo

6. Doğum sancılarıyla gelen acının annenin yüzüne yansıdığı o an

Doğum anı fotoğraflarından bir başka çarpıcı örnek. Çekilen doğum sancılarının neden olduğu acı, annenin yüzüne nasıl da yansımış değil mi? Doğum öncesi fotoğraf çekiminde böyle sahneleri bolca görüyoruz.

7. Öpücükle gelen teşekkür

İşte bebek doğumuyla gelen gerçek bir aile saadeti. Eşlerin dudakları birbirine kavuşurken, minik bebeğin dudakları da annesinin memesiyle bütünleşmiş. Öyle ki bu fotoğrafta huzurlu olmayan kimse yok.

8. Doğum sonrası fotoğraflarında suda doğum anı

Suda doğum anının en başarılı bebek fotoğraflarından biri. İlk nefesin ardından gelecek gözyaşlarıyla fotoğraf birazdan canlanacak gibi.

Bunlar da alanında ün yapmış ellerden çıkanlar: Dünyaca Ünlü Doğum Fotoğrafçılarından 10 Doğum Fotoğrafı Örneği

9. Yapabilirsin, biliyorum!

Bu doğum anı fotoğrafı tam anlamıyla, “Yapabilirsin biliyorum.” demiyor mu? Eşinin boynunu elleri arasına alarak gözlerine odaklanan bu baba adayının gerçek bir baba olmasına sadece dakikalar kalmış ve kesinlikle işi biliyor.

10. Bebeğin doğum anından sonra gelen gözyaşları

Bebek doğum anının böyle göz yaşartıcı sahneleri de var. Birbirine sevgiyle kenetlenen bu kollar arasında sevgi dolu bir çocuk büyümesin de ne olsun?

11. Mutluluktan gözlerinin içi parlayan anne

Tabii ki babaların emeklerini ve yardımlarını görmezden gelmiyoruz; fakat hamilelik sürecinin annelere yaşattığı zorlu tecrübe hiçbiriyle kıyaslanamaz. Bu fotoğraf tam da bu zorlu maratondan sonra minik bebeğine kavuşan annenin nasıl bir mutluluğa büründüğünün kanıtı. Annenin mutluluktan resmen gözlerinin içi parlıyor değil mi?

12. Sezaryen doğum fotoğraflarından çarpıcı bir kare

Sezaryen doğum anını tüm çarpıcılığıyla gözler önüne seren bu fotoğraf, doğum fotoğrafı nasıl çekilirin dersini vermiş adeta.

Geçtiğimiz yılın ödüllü doğum fotoğraflarını görebileceğin 2017’nin Ödül Alan Doğum Fotoğrafları yazımızı da böyle bırakalım.