Doğum Anını Açıkça Gösteren 12 Doğum Fotoğrafı

Doğum; bir kadın için acı, heyecan, sevinç ve daha birçok duyguyu bir arada yaşatan, sancılı ama sonu mutlu biten ve hayatları tümüyle değiştiren bir an! Bu unutulmaz anlar, profesyonel doğum fotoğrafçıları sayesinde artık ölümsüz hale geliyor ve ileride türlü duyguyu bir arada hissederek bakılacak fotoğraflar haline geliyor. Biz de sana bu duyguları yaşatacak bazı doğum fotoğraflarını bir araya getirdik. İşte doğum anını tüm çarpıcılığı ile gösteren 12 doğum fotoğrafı!

Ayrıca, 2017 yılının ödüllü doğum fotoğrafları da burada: 2017’nin Ödül Alan Doğum Fotoğrafları

1- Bir annenin bebeğini kucakladığı andaki mutluluğu!

Kim bilir ne acı çekti, ne zorlandı, doğum sırasında kafasından ne düşünceler geçti... Ama bir annenin bebeğini kucağına aldığı anda yaşadığı tüm acıları bir çırpıda sildiğinin kanıtı işte bu doğum fotoğrafı!

2- Sen benim annem misin?

Bu fotoğrafta suda doğum ile dünyaya gelen bir bebeğin, annesine şaşkın bakışları yakalanmış. Bebeğin bakışları adeta "Sen benim annem misin?" diye soruyor gibi!

3- Sen bizim bebeğimiz misin?

Bu fotoğrafta ise yine suda doğumla dünyaya gelen bebeklerine heyecan ve mutlulukla bakan anne-babanın coşkusu bize bile geçmiyor mu?

4- Doğumun en zor anları

Doğumun en zor ve saatler süren anlarından biri, herhalde sancılar içinde rahim açılmasının gerçekleşmesinin beklediği o an. Bir doğum fotoğrafçısı da çekimini yaptığı annenin ve hatta yakınları ile sağlık görevlilerinin bu zor anlarını fotoğraflamış.

Bu anları sen de istiyorsan, doğru kişiyi seçmen için bu yazıyı okumalısın: Doğum Fotoğrafçısı Seçmende Sana Yardımcı Olacak 7 Tüyo

5- Sevinç gözyaşları

Bu fotoğrafta, bir annenin bebeğini kucakladığı andaki sevinç ile karışmış gözyaşlarını görüyoruz.

6- En zor bekleyiş

Normal doğum ile bebeğini dünyaya getirecek anneler, rahmin açılması için uzun süre beklemek ve sancı çekmek zorunda. Bir fotoğrafçı doğuma az bir vakit kala, bir annenin bu sancılı sürecini çekmiş.

7- Abi kardeşin ilk karşılaşması

Kim bilir ne kavgalar edecekler, ne güzel anılar paylaşacaklar, nasıl birlikte gözyaşı döküp, birlikte kahkahalar atacaklar! Ancak bu fotoğraf, kardeşin doğumunun hemen ardından, abi ile kardeşin ilk buluşması!

8- Doğumun iki yüzü

Lokal anestezi ile sezaryen doğum yapan annenin, bebeğini kucaklarken bir yandan da ameliyatına devam edildiği bu doğum fotoğrafı, sezaryen doğumun iki yüzünü ortaya koyuyor.

9- Bebeğine kavuşan annenin rahatlığı

Saatler süren sancılardan sonra, bebeğini sağlıkla kucağına alan bu annenin acılarının sona ermesi ve bebeğine kavuşması ile bütün bedenine yayılmış rahatlamasını görüyoruz.

10- Suni sancı ile bebeğini bekleyen anne

Bu annenin sancıları yeterli şiddette olmadığı için suni sancı verilerek hastanede bekletilmiş. Doğum fotoğrafçısı da annenin bu zor anlarını fotoğraflamış.

Alanının en iyilerinin eserleri burada: Dünyaca Ünlü Doğum Fotoğrafçılarından 10 Doğum Fotoğrafı Örneği

11- Bebeğin annenin bedeninden ayrıldığı "o an"

Normal doğumla dünyaya gelen bebeğin kordon bağının kesilme anının fotoğraflandığı "o an."

12- İlk haykırış

Bu bebeğin dünyaya gelip, akciğerlerine oksijeni çekip acıyı hissettiği ilk an, bir doğum fotoğrafçısı tarafından yakalanmış. Bu ilk ağlayış, kim bilir daha sonra nelere böyle haykıracak!

Sen de bu anılarını ölümsüzleştirmek istersen, Doğum fotoğrafçıları ile şimdiden tanış, onlarla iletişime geç, fiyat ve konsept öğren.