5 Adımda Diş Buğdayı Partisi Nasıl Yapılır?

Güzel haber! Diş buğdayı hazırlıkları hiç de zor değil. Bir baby shower gibi kapsamlı bir organizasyon yok önünde. Daha samimi, daha aile içi bir organizasyon diş buğdayı partisi. Doğru bir planlamayla diş buğdayı hazırlıklarının altından kolayca kalkabilirsin. Hazırsan 5 adımda diş buğdayı hazırlama rehberi ile karşındayız.

1. Davetiye listesini hazırla!

İlk iş, diş buğdayı partine çağıracağın kişilere karar vermek. Her ne kadar daha çok aile içi kutlanan, küçük bir organizasyon olsa da davet etmek istediğin kişilerin bir listesini yap. Kalabalık bir aile ve dost grubu sahibiysen, davetli sayın çok olabilir. Kimseyi de kırmak istemiyorsan davetli sayısını ikiye bölüp sabahtan akrabaların, akşamüzeri de arkadaşların geleceği bir organizasyon düzenleyebilirsin.

Diş buğdayı partisi düzenlediğini bir davetiyeyle bildirmek istersen, parti malzemeleri satan yerlerde hazır davetiyelerden bulabilirsin.

2. Organizasyon firması ile görüş!

Diş buğdayı küçük çaplı bir organizasyon olduğu için parti detaylarıyla kendin ilgilenmeyi seçebilirsin. Ama bebeğinin huzursuzluğunun arttığı diş çıkarma döneminde her türlü yardım işine yarayacaktır. Tüm zamanını ve enerjini bebeğine ve kendine ayırmak istersen diş buğdayı partisi düzenleyen organizasyon firmaları olduğunu bilmeni isteriz.

"Yok ben kendi diş buğdayı organizasyonumu kendim yapacağım." dersen sana birbirinden yaratıcı diş buğdayı partisi konseptleri için birkaç önerimiz var: Diş Buğdayı Konsepti Yaratmak için 7 Öneri

3. Diş buğdayı pastasını seç!

Eğer bir organizasyon firmasıyla çalışacaksan, pasta seçimi konusunda onlar yardımcı olacaktır. Ama eğer partini kendin düzenliyorsan diş buğdayı pastası için butik pastacılarla çalışman gerekecek. Onlarla iletişime geçip istediğin diş buğdayı pastasını yaptırabilirsin, üstelik pastada kullanılacak malzemelere bile birlikte karar verebilirsiniz.

4. Diş buğdayı menüsünü belirle!

Sırada diş buğdayı menüsüne karar vermek var. Tabii ilk iş, diş buğdayını hazırlamak. Sonra diğer ikramlıklara karar verebilirsin. Diş buğdayı nasıl hazırlanır hiçbir fikrin yoksa Diş Buğdayı Nedir ve Nasıl Yapılır? yazımıza bakabilirsin.

Diş buğdayı menüsü doğum günü menüleri kadar çok tatlı içermiyor aslında. Diş partilerinde daha çok günlerde olan yemek tarzını görüyoruz. Kurabiyeler, börekler, mezeler, yöresel yemekler, salatalar... Örnek bir diş buğdayı menüsü görmek istersen Diş Buğdayı İkramlıkları için Lezzetli 7 Tavsiye yazımıza göz atabilirsin.

5. Diş buğdayı hediyelerine karar ver!

Son adım, partine katılacak misafirlere vereceğin hediyelere karar vermek. Desteklerini senden hiç esirgemeyen ailene ve dostlarına teşekkür etmenin en zevkli yolu! Tabii piyasada pek çok farklı hediyelik var. Karar vermek için fikir almak istersen Diş Buğdayı Hediyeleri için 10 Öneri yazımızdan senin için seçtiğimiz diş buğdayı hediyeliklerine bakabilirsin.