Doğumdan Sonra Ziyaretine Gelenlere Verebileceğin Bebek Hediyeleri

9 aylık sabırsız bekleyişin sonlandı ve bebeğini mutlulukla kucağına aldın. Bebeğinle birlikte evine geçtiğinde, bu mutluluğunu paylaşmak için seni ve bebeğini ziyarete gelenler olacak. Bu ziyaret esnasında yakınlarına şirin, lezzetli ve anısı olan bazı hediyeler vermek ister misin?

İşte son yılların en popüler bebek hediyeleri:

1- Bebek kurabiyesi

Bebek kurabiyeleri son yıllarda hem yenidoğan bebek hediyesi hem de doğum günü ikramlığı olarak sık sık tercih edilen bir hediye.

Emzik, ayak izi, bebek önlüğü ya da bebeğinin isminin baş harfi gibi şekillerde, şeker hamuru veya diğer süsleme malzemeleri ile süslenmiş bebek kurabiyelerini şeffaf paketlere koyarak ve kurdelelerle bağlayarak süsleyebilirsin. Bebek kurabiyelerini aynı zamanda bebek ikramlıkları olarak da kullanabilirsin.

Pastacılarımız kurabiye de yapıyor. Birbirinden güzel hediyelik kurabiyeler için Butik Pastaneler ile iletişime geçebilirsin.

2- Bebek şekeri

Bebek şekerleri çeşitlerini gördüğünde, hepsine ayrı ayrı bayılacaksın! Yine bebek hediyelerinin popülerleşmesi ile bebek şekerleri de bu hediyelikler arasına girdi ve ağızları tatlandıracak yenidoğan bebek hediyeleri ortaya çıkmış oldu. Bu şeker modellerinden en çok tercih edilenler, kavanoz veya şirin kutucuklar içerisine koyulan badem şekerleri ve küçük halka şekerler.

3- Bebek çikolatası

İşte tatlı bir öneri daha! Güzel bebeğinin gelişini kutlamak üzere yanına gelen ziyaretçilerinin ağzını tatlandıracak bebek çikolatası modelleri de hatrı sayılır oranda çeşitli! Bu çikolataları istersen, bebeğinin adı ve doğum tarihinin yazılı olduğu ambalajlarla kaplatabilirsin. Bu çikolatalar içerisinde en çok tercih edilenler madlen olarak bilinen çikolatalar.

Bu yeni akıma göz atmalısın: Bebek Ziyaretlerini Aradan Çıkar: Sip and See Partisi

4- Hediyelik kolonya

Ziyaretine gelen yakınların mis gibi kokacak! Küçük, renkli ve neşeli şişeler içerisinde hediye edebileceğin kolonyalar farklı ve kullanılabilecek bir bebek doğum hediyesi. Kolonyayı koyabileceğin şişe modelleri de çok çeşitli.

5- Bebek sabunları

Bu bebek hediyeleri çok hoşuna gidecek! Bebek doğumunda verilen hediyeler genelde yenilebilen, tatlı şeyler oluyor. Ancak böyle uzun süre saklanabilen ve misler gibi kokan bir hediyeliğe ne dersin? Dilediğin şekillerde yaptırabileceğin bebek sabunları içinde en tercih edilen modeller melek görünümlü bebek şekilleri ve ayak izi.

6- Kokulu taş

Kokulu taşlar da aynı sabunlar gibi dilediğin şekillerde üretilebilen, güzel kokuları ve dayanıklılığı ile çok sevilen hediyeliklerden birisi! Nikah hediyesi olarak bile zevkle kullanılan kokulu taşları da renk renk ve çeşit çeşit bulabilirsin.

İlerleyen günlerde buna da ihtiyacın olacak: Diş Buğdayı Hediyeleri için 10 Öneri!

7- Magnetler

En kalıcı bebek hediyelerinden birisi de bu magnetler. Bebeğinin adı ve doğum tarihinin yazıldığı ve çeşitli şekillerde üretilebilen magnetler, konuklarının buzdolaplarını ve metal eşyalarını süsleyecek! Sana bu magnet hediyeliklerden birkaç örnek sunduk.

8- Anahtarlık

Küçük ayıcıklar ve bunun gibi diğer sevimli figürlerin süslediği anahtarlıklardan bir bebek hediyesi yaratmak ister misin? Peluş figürlerin de kullanılabileceği bu hediyelikler, konuklarının çok hoşuna gidecek. Ancak bu hediyeliğin maliyeti, diğerlerine göre biraz daha fazla olabilir, belirtmekte fayda var!

9- Keçe bebek hediyeleri

Keçe ile yapılan hediyelikler son dönemde çok popüler oldu. Keçeyi istediğin şekillerde kestirip arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak magnet olarak, istersen bir kese halinde diktirip içerisine lavanta ve şeker gibi malzemeler koyarak da hediyelik yapabilirsin. Keçe hem renkli kumaşları ile hem de kolay kesimi ve farklı görüntüsü ile yeni nesil hediyeliklerden birisi!

10- Lavanta keseleri

Mis kokulu hediyelerden biri de bu lavanta keseleri! Lavanta keseleri uzun zamanlardan beri özellikle nikah hediyesi olarak tercih ediliyordu ancak bir süredir bebek hediyesi olarak da tercih ediliyor. Lavantaları hasır keselerde kullanabileceğin gibi küçük şişelere koyarak da sunabilirsin.