Nereye Konacak Onca Eşya: En Kullanışlı Bebek Odası Dolabı Örnekleri

Bebek odası dekorasyonunu en güzel şekilde tamamlayacak, minik yavrunun şirin mi şirin kıyafetlerini ve malzemelerini muhafaza edecek birbirinden şık bebek dolaplarını senin için sıraladık.

1. Dar alanlar için kullanışlı: Bebek odası sürgülü dolap

Eğer bebek odanın kullanım alanı çok geniş değilse; sürgülü dolaplar, kapaklı dolap modellerine göre daha az yer kaplıyor. Bu modellerde, dolapların kapakları yana doğru açıldığı için kullanım açısından dar alanlarda oldukça avantaj sağlıyor. Sürgülü bebek dolapları ferah bir oda dekorasyonu için birebir.

Dar alanlar için diğer önerilerimize de göz at: Küçük Bebek Odaları İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler

2. Boş ve kullanılmayan duvarlar değerlensin: Bebek odası gömme dolap

Gömme dolap modelleri, dar ve kullanışsız bebek odaları için akla gelen ilk model. Sen de böyle bir odaya sahipsen veya bebeğin için daha fazla alan yaratmak istersen, duvarların kullanılmayan boşluklarını gömme dolaplarla değerlendirebilirsin. Böylece bebek kıyafetleri ve eşyaları için büyük bir alandan kar etmiş olursun. Odada modern bir hava yakalamak istersen gömmeli modellerde seçimini beyaz bebek dolabından yana yapmanı öneririz.

Renklerin gizli dünyasına açtığı kapılarla 9 Renge Göre Bebek Odası Dekorasyon Fikri yazımız da işine yarayabilir.

3. Geniş askılıklar ve raf bölmeleri için: İki kapılı bebek dolabı

2 kapılı bebek dolabı, geniş odalar için rahat bir kullanıma sahip. İç kısımdaki rafların çokluğu ve askılık bölümünün genişliğiyle bebek eşyalarına ve kıyafetlere fazlaca kullanım alanı sağlıyor. Küçük bebek dolaplarında bu modeller çok elverişli. Country bebek dolabı tercihi için ortadaki ürün şık bir model. Kız ve erkek odası dekorasyonuna mobilya takımı seçiminde sana pek çok alternatif sunacak geniş bir ürün yelpazesi var.

Dolap ve halı uyumuna dikkat: Neşe Yumağı Bir Oda İçin 16 Çocuk Odası Halısı

Çilek bebek odasından iki kapılı bebek dolabı

Çok sayıda rafıyla bebek dolabı düzeninde kolaylık sağlayan Çilek mobilyasını 1.199 TL olan indirimli fiyatla satın alabilirsin. Işıklı askılığıyla ve stoperli kapaklarıyla şık ve kullanışlı bir ürün.

Baybhope 2 kapılı bebek odası gardırop

Çekmeceli ve camlı modeliyle Babyhope'tan iki kapılı bu bebek odası gardırobuna 767 TL'ye sahip olabilirsin. Ürünün yüksekliği 210 cm, genişliği 90 cm, derinliğiyse 57 cm boyutlarında. Dekoratif dolap kulplarında da porselen kullanılmış. Erkek bebek odaları için mavi, kız bebek odaları içinse pembe renk seçenekleri var.

4. Klasik tasarımıyla dikkat çeken: 3 kapılı bebek dolabı

Geniş bir odaya sahipsen; gardırop modellerinde klasik bir tasarıma sahip olan 3 kapaklı bebek dolabı senin için iyi bir seçenek. Camlı, çekmeceli, ceviz ve beyaz gibi pek çok modeli var. Ahşap bebek odası dekorasyonu için ceviz modeli tercih edebilirsin. Daha modern tasarımlarda beyaz renk, ideal bir seçim olacaktır. Seçtiğin dolabın bebek beşiğiyle uyumlu olması gerektiğini unutma.

"O kadar çok beşik var ki nasıl seçeceğim?" derdinden kurtul: Uyuyup da Büyümeden Önce: Beşik Nasıl Seçilir?

Çilek mobilyadan 3 kapılı bebek dolabı

Çekmeceleri ve çok sayıda rafıyla bebek dolabı iç dizaynında annelere rahatlık sunan bu ürüne 1.599 TL'ye sahip olabilirsin. Bebek dolabı askısı da ışıklı bir tasarıma sahip.

Dessenti Miray bebek odasından 3 kapaklı pembe gardırop

Miray bebek odasından 3 kapaklı bu pembe gardıropta; 1 adet askılık bölümü, yüklük ve raf sistemi bulunuyor. Ürünün yüksekliği 194 cm, genişliği 126 cm ve derinliği 50 cm boyutlarında. Mat beyaz ve mat pembe renklerinden oluşuyor. Raflı ve askılıklı sistemiyle bebek dolabı düzeni için kullanışlı bir model. Bir kapağındaki boy ölçme cetveliyle de çocuğunun boy takibini yapabilirsin. Ürünün fiyatı 789 TL.

5. Bebek odasına düzen getiren: Çekmeceli bebek dolapları

Bebek dolabında düzeni sağlamak için çok amaçlı çekmeceli dolapları kullanabilirsin. Dağınık duran ve sürekli kullanılan eşyalar için ideal bir seçim olan çekmeceli bebek dolaplarıyla her şey daha derli toplu bir düzene sahip olacak. Bonus olarak Eşyaları Düzenli Tutmaya da Yarayan Bebek Odası Süsleme Fikirleri yazımızdan da fikir alabilirsin.

Bu modellerde çekmece kulplarını kendi zevkine göre dekoratif aksesuarlarla değiştirebilirsin. Bebeğinin çekmeceleri karıştırmasını engellemek için de bebek dolap kilidi kullanabilirsin.

Bebek odası dolap kulplarını kendi zevkine göre seç!

Kulplar, bebek dolap süsleri olarak da kullanılıyor. Bebek odalarında, dolap kulplarını temana uygun dekoratif aksesuarlarla değiştirebilirsin. Örneğin; denizci temalı erkek bebek odası dekorasyonu yaptıysan halihazırdaki dolap kulplarını gemili, dümenli ve çapalı olan modellerle değiştirerek konseptini tamamlayabilirsin.

Süsleme konusunda bunlar da ilgini çekebilir: İnsanı Büyüdüğüne Pişman Eden Aşırı Tatlı Bebek Odası Süsleri

6. Uzun yıllar dayanaklı ve minikler için sağlıklı: Ahşap bebek dolabı

Ahşap beşik modelleriyle ahenkli bir görüntü oluşturan bir model varsa o da ahşap bebek dolabı. Beşik demişken, dekorasyonuna güç katacak Doğal ve Sağlıklı: Ahşap Beşiklerle Döşenmiş Bebek Odaları yazımızı da buraya bırakalım.

Bebek sağlığını koruması ve uzun süre dayanaklı olmaları sebebiyle bebek odası takımlarında ahşap mobilyalar çok tercih ediliyor. Sen de uzun yıllar kullanabileceğin ve bebeğinin sağlığını koruyacak bir seçim yapmak istiyorsan ahşap dolap modellerine bakabilirsin.

7. Klasik modellerden sıkılanlara vintage mobilyalar: Camlı bebek dolabı

Klasik gardırop modellerinden sıkıldıysan uzun zamandır popülaritesini koruyan vintage mobilyalardan faydalanabilirsin. Camlı bebek dolaplarındaki modelleriyle oldukça ilgi topluyorlar. Hem kız hem de erkek bebek odası için ideal bir seçim.

Madem bebek odasında Vintage rüzgarları estiriyoruz o zaman gelsin Vintage Bebek Odalarının Vazgeçilmezi Sepet Beşikler yazımız.

8. Sıradanlığın dışına çık: Perdeli bebek dolabı

Klasik bebek dolabı modellerini çok sıkıcı buluyor olabilirsin. Bu sıradanlığın dışına çıkmanı sağlayacak bir önerimiz var: Perdeli bebek dolabı. Dekorasyonda sunduğu avantajlarla bebek dolabı düzenini tamamen kendi zevkine göre organize edebilirsin.

Raf bölmeleri, renkli kutular ve askılıklar yardımıyla eşyaların ve kıyafetlerin yerleşimini sağladıktan sonra geriye yalnızca perde seçimi kalıyor. Odanın konseptine ve duvar renklerine uygun bir perdeyle kusursuz bir görüntü yakalayabilirsin. Üstelik ucuz bebek odası dolabı arayanlar için ekonomik açıdan da oldukça avantajlı.

Ekonomik diğer tavsiyelerimiz için: Bebek Odası Dekorasyonu İçin Bütçe Dostu Öneriler

9. Bebeğin özgüvenli büyüsün: Montessori dolap

Bebeğinin kendine yetebilme becerisi kazanmasını ve öz güvenle büyümesini istersen kesinlikle Montessori dolap modellerine yönelmelisin. Gardırobu boyuna göre olan ve kıyafetleri konusundaki kararlarını kendileri veren çocuklar, bir birey olduğunu hissederek büyürler. Bu şekilde büyüyen çocuklar da daha mutlu ve başarılı olurlar. Bebeğin için seçtiğin mobilya takımlarıyla onun geleceğine de yön verdiğini unutma. Montessori dolaplar, eğitici olduğu kadar ucuz bebek dolapları arayışında olan ebeveynler için de çok uygun.

Montessori Yöntemine Göre Çocuk Odası Nasıl Düzenlenmeli? yazımızı okuyarak bu konuda daha detaylı fikir sahibi olabilirsin.

10. Annelerin yeni gözdesi: Ev şeklinde bebek dolabı

Farklı tasarımıyla dikkat çeken mobilyalardan biri olan ev şeklinde bebek dolapları, annelerin yeni gözdesi. Kız çocuk odası dekorasyonunda pembe renkli olanları çok seviliyor. Bu dolap modelinin kara tahtalı olan tasarımları da var. Bebeğine şık bir oda hazırlarken, el becerileri de gelişsin istersen seçimini ev şeklinde gardıroplardan yana yapabilirsin.

Kız bebek annelerine özel gelsin: Kız Bebek Odasında Prenses Temasından Sıkılanlar İçin 15 Yaratıcı Öneri