Kız Bebek Odasında Prenses Temasından Sıkılanlar İçin 15 Yaratıcı Öneri

İnternetten kız bebek odası dekorasyon fikirlerine baktığında karşına sürekli tüyler, tüller ve pembeler çıkıyor. Bebek beşikleri adeta birer taht, bebek odası küçük bir saray yavrusu kıvamında hazırlanıyor. Durmadan altına yaptığı, kustuğu ve ağladığı halde sırf kız diye bebeğine prenses muamelesi yapılıyor ve doğruya doğru, bu durumdan biraz sıkıldın değil mi?

Seninle aynı fikirdeyiz. Bu yüzden yaratıcı ve değişik kız bebek odası dekorasyon önerilerimizle karşındayız. Şekilse şekil, ilhamsa ilham.

1. Pembe-gri kız bebek odası (Azıcık siyah da var ama azıcık)

Öncelikle şunu söyleyelim: Pembeye karşı değiliz. Fakat bebek kız diye kıyafetinden odasına her şeyini pespembe yapmak, miniğin hayal gücüne ayıp bir kere. Mesela bu sade bebek odası dekorasyonunda az kullanılan pembe daha fazla etki yaratıyor.

Bu arada grinin sarı ve pembe ile kombinlenmesi son birkaç yıldır eskimeyen bebek odası trendleri arasında, aklında olsun.

2. Cesur seçimler, renkli dünyalar: Bebek odasında koyu renk kullanımı

Bebek odası neden illa pastel renklerde olsun ki? Koyu renk bir duvar, rengârenk oyuncakları ön plana çıkarmak için muhteşem bir fikir değil mi? Yalnız odanın sadece bir duvarını koyuya boya ki bebeğinin içi sıkılmasın.

Bak, burada ne var: 9 Renge Göre Bebek Odası Dekorasyon Fikri

3. Birden fazla tarz bir arada (Bebek kesin sanatçı olacak)

Bu bebek odası bırak prenses temasını, gözü pembe bile görmek istemeyen anneler için tasarlanmış adeta. Geometrik desenli duvar kağıdının üzerine asılan canlı renklerdeki çerçeveler ve ahşap mobilyalar eklektik bir tarz yaratmış. Biz en çok seksek çizilmiş bebek odası halısına tav olduk.

Yerlerde yuvarlansın: Bebek Odası Halısını Seçmenin İncelikleri

4. Yavrunun odası yavruağzı olsun mu?

Hem romantik hem de sevimli bir kız bebek odası dekore etmek istersen bu oda sana ilham olsun. Böyle bir oda dekorasyonu için bebek takımlarına bakmak yerine farklı tarzlardaki bebek mobilyalarından seçip muhteşem kombinler yaratabilirsin.

"Yok, ben takımlara da bakacağım." diyorsan: Ünlü Markaların Bebek Odası Takımlarından 19 Seçki

5. Kutlansın: Mavinin ve morun kız bebek odalarını teşrif edişi

Beyazın ve grinin ağırlıklı olduğu bu bebek odasına hareket katan; mavi, mor ve lila renklerdeki detaylar. Duvar kağıdının ve halının farklı desenlerde olması hiç sırıtmamış mesela; çünkü oda çok sade, kullanılan renkler soft.

Bu arada bebek odasına konulan koltuğun karşısına puf yerleştirmek gerçekten iyi fikir; çünkü bebeğini kucağına alıp emzirmen ya da uyutman gerektiğinde ayaklarını uzatır, rahatına bakarsın.

Çok neşeliler: Yüzünü Güldürecek Çocuk Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

6. Hey yavrum annen de tasarımcıydı!

Sanatsal bir bebek odası hazırlamak gördüğün gibi çok basit. Bebek yatağını sade seçip duvarlarda, bebek aksesuarlarında ve tablolarda özgün seçimler yaparak bu işi halledebilirsin.

İşini görür: Son Yılların Trendi: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları

7. Sarı-gri kız bebek odası dekorasyonu (Papatya da var)

Kızının bebek odasının bir konsepti olsun istersen renk ve desen kombinlerini kullanabilirsin. Mesela bu bebek odasında sarı-gri renkleri, çizgili duvar kağıdı ve papatya desenli bebek perdesi ile kombinlenmiş. Papatya detayı, tablolarda ve nevresim takımında da kullanılarak konsept güçlendirilmiş. Asıl papatya odada değil tabii (Masadakinden bahsetmiyoruz ;)).

Bayılacaksın: Doğadan ilham Alınan 10 Bebek Odası Dekorasyon Fikri

8. Ahşap, bebek odasına gelmiş, hoş gelmiş!

Ahşap bebek karyolası ve mobilyalarla uyumlu koyu renk perde, soft renklerdeki diğer detaylarla gayet uyum içinde. Daha romantik ve klasik dekorasyon seven anneler için.

Havası başka: Doğal ve Sağlıklı: Ahşap Beşiklerle Döşenmiş Bebek Odaları

9. Sevimli hayvanlar bebek odasında

Al sana bebek odası gibi bebek odası. Turuncunun enerjisi, sevimli hayvancıklar, çizgi filmi andıran bir atmosfer… Böyle bir oda hazırlaman için tek yapman gereken, bebek odası takımlarını güzelce inceleyip hayalindekine en uyanında karar kılmak. Bebek odasındaki avizeyi, halıyı, tabloları ve oyuncakları da takıma uygun olarak daha sonradan alırsın.

Aydınlatalım: Çocuk Odası Avizeleri İçin 7 Hayvancıklı Fikir

10. Onlar ayrılmaz ikili: Pembe ve mavi, bebek odasında bir arada

Farklı bir prenses teması ile karşındayız. Mavi ve pembe renklerinin geometrik desenlerle gayet şeker bir şekilde kombinlenmesiyle hazırlanmış odadaki her detay, birbiri ile bütünlük içinde. Örneğin yataktaki kumaşlar çizgiliyken bebek halısı puantiyeli. Bebek karyolasının dayandığı duvara asılan çerçeveler ise odaya karakter katan süsler olarak çok şeker.

Daha neler var, neler: İnsanı Büyüdüğüne Pişman Eden Aşırı Tatlı Bebek Odası Süsleri

11. Huzur dolu, çiçekli, rüya gibi bir bebek odası (Daha ne olsun?)

Görür görmez içinin açılacağı bu odadaki beyaz hakimiyetine hareket katan detayların başında duvardaki pembe bordur geliyor. Çiçek desenli perdeler ise odaya vintage bir hava katmış. Bu arada bebek beşiklerine bağlanan renkli fiyonklar da çok moda.

Çok güzeller: Birbirinden Şirin 8 Bebek Odası Perdesi ile Odalara Güneş Doğuyor

12. Ay ve yıldız temalı bebek odası

Bebeğin için sadece bir oda değil; minik bir masal diyarı hazırlamak istiyorsan özel tasarım bebek beşikleri ile işe başlasan iyi olur. Yıldızların oyulduğu bu ahşap bebek beşiği gerçekten farklı. Bu arada son zamanlarda trend olan sallanan sepet beşiklerden de tercih edebilirsin.

Yıldıza uyum sağlayan ay şeklindeki ahşap mobilya da bebeğinin kıyafetlerini ya da diğer eşyalarını koyabileceğin bir güzellik. Bebek yatağının üzerindeki minik ışıklar ise bebek odası aydınlatması için hoş bir alternatif.

Şıkır şıkır: Bebek Odası Aydınlatmasında Fark Yaratacak 6 Işıltılı Fikir

13. Renkli ve neşeli bir bebek odası halısı her şeyi değiştirir!

Az eşya ve efektif renklerle bebeğinin odasında harikalar yaratabilirsin. Birkaç bebek odası süslemesi ve aksesuarı, renkli bir halı, sevimli birkaç oyuncakla kızının odası hazır bile. Bu arada selam zürafa, çok tatlısın.

Bunlar bir harika: Neşe Yumağı Bir Oda İçin 16 Çocuk Odası Halısı

14. Kime benzemiş bu oda: Sade, şirin ve romantik

Başka bir sade kız bebek odası dekorasyonu ile karşındayız. Birkaç örnekte de gördüğün gibi tavandan asılan kağıt ya da tüy topları bebek odalarında sıklıkla kullanılıyor. Fakat bu tür aksesusuarları kullanırken klasik bakış açısından uzaklaş. Süsleri her yere eşit olarak dağıtmaya çalışma mesela. Bu örnekte olduğu gibi tek bir yerde öbek olarak kullanmak daha etkili olabilir.

Bu arada genelde bebek karyolaları beyaz, odanın diğer yerleri renkli olur. Bu örnekte bebek beşiğini renkli kullanıp odanın kalanında sadeliği yakalamalarına alkış tuttuk.

Kullanışlı ve şık bebek karyolası modelleri ile ufkunu açmaya doyamadık.

15. Bazı bebek beşikleri senden benden süslü!

Son olarak bir tane de bebek beşiği süsleme örneği gösterelim istedik. Beşik bu kadar süslü olacaksa mobilyaları ve aksesuarları sade tut ki karmaşa olmasın.

Bombayı sona sakladık: Uyuyup da Büyümeden Önce: Beşik Nasıl Seçilir?