Bebek Odası Aydınlatmasında Fark Yaratacak 6 Işıltılı Fikir

Bebeğinin her şeyi tamam ama bir sorun var: “Bebek odası aydınlatması nasıl olmalı?” bir türlü işin içinden çıkamıyorsun. E biz niçin buradayız?

Duvar aydınlatmalarından tavan aydınlatmasına, led aydınlatmalardan avize modellerine, ayaklı aydınlatmalardan yıldızlı aydınlatmalara varana kadar çeşit çeşit birbirinden şık lamba modellerini senin için hazırladık. Bebeğinin dünyasını aydınlatmaya hazırsan başlayalım.

Tabii tüm bunlardan önce 9 adımda bebek odası aydınlatması nasıl olmalı öğren ki bebeğin için en doğru seçimi yap.

1. Işıl ışıl duvarlar: Bebek odası duvar aydınlatmaları

En popüler olan modellerden biriyle başlıyoruz, duvar aydınlatmaları. Bu modelin birçok versiyonu var, önemli olan oda dekorasyonuna uygun olanını seçmen. Kuş yuvası şeklindeki duvar aydınlatmasını biz çok sevdik.

Altında ağaç desenli bir duvar sticker’ıyla sen de böyle bir konsept yaratabilirsin. Son Yılların Trendi: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’larında şahane şeyler var.

Duvar lambaları için led aydınlatmalar da kullanabilirsin. Beşiğin üzerine duvardan sarkıtacağın bir led aydınlatmayla sen de çok güzel bir görüntü yakalayabilirsin. Bebeğin için henüz beşik almadıysan ay şeklinde beşik modeli bu konsept için çok uygun.

Bir diğer örneğimizse beşik üzerinden tülle kombinleyebileceğin duvar aydınlatması. Bebeğinin tüm ilgisini üzerine toplayacak bu modelle beşiğine ayrı bir hava katabilirsin.

2. Gözün yükseklerde olacak: Bebek odasında tavan aydınlatması

Bebek odası için kullanacağın tavan aydınlatmasında ledli bir model tercih edebileceğin gibi avize modeli de tercih edebilirsin. İki model için de örneklerimiz hazır.

Bebek odası ledli tavan lambası

Eğer bebek odanda sarkıt avize kullanmak istemezsen ledli tavan lambalarını tercih edebilirsin. Bu modelin oda dekorasyonunla kombinleyebileceğin pek çok çeşidi var.

Bebek odası avize modelleri

Tavan aydınlatmalarında tercih edebileceğin bir diğer model avizeler. Şıklığıyla göz dolduran bir bebek odası dekorasyonu yapmak istiyorsan, tavan aydınlatman için avize kullanmalısın.

Bu şirinler ilgini çekebilir: Çocuk Odası Avizeleri İçin 7 Hayvancıklı Fikir

3. Çok mu çok moda: Bebek odasında led aydınlatma

Led aydınlatmalar artık evlerimizin vazgeçilmezi haline geldi. Tasarımda sunduğu kolaylık sayesinde led aydınlatmaların birçok modeli var. Özellikle balon şeklindeki led lambalar hem erkek hem de kız bebek odalarında çok tercih ediliyor.

Duvarına renk gelsin: Yüzünü Güldürecek Çocuk Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

4. O tek başına bir star: Bebek odasında yıldızlı aydınlatma

Artık tavana bakarken sıkılmak yok, neden mi? Çünkü yıldızlı aydınlatmalar var. Bu model, bebek odası dekorasyonunun yeni gözdesi.

Daha neler var neler: Doğadan ilham Alınan 10 Bebek Odası Dekorasyon Fikri

5. Portatif bir şeyler arayanlara: Bebek odasında ayaklı aydınlatma

Bebek odasında zaman zaman değişiklik yapmak istersen, taşınabilir bir model olan ayaklı aydınlatma lambalar kullanım açısından çok rahatlar. Ayrıca girdikleri odaya zarafet katıyorlar.

Bebek odasında ayaklı abajurlar

Modern ve zarif bir bebek odası dekorasyonu hayal ediyorsan, bebek odası için abajur modellerine bakmanı öneriyoruz. Abajur modeline uygun bir komodinle birlikte şık bir görüntü yakalaman çok kolay.

Dekoratif bebek odası lambaderleri

Sıradan şeylerden hoşlanmıyorsan, sana ayaklı aydınlatmalar arasından lale lambaderi öneriyoruz. Lambaderini ağaç yapraklarıyla süsleyerek bebek odan için daha dekoratif bir hale getirebilirsin.

Renge göre dekorasyon mu? O da ne: 9 Renge Göre Bebek Odası Dekorasyon Fikri

6. Kendin yap! Bebek odası aydınlatması yapımı

Bebeğinin odası için kendin bir şeyler yapmaya ne dersin? Bebeğin, senin ellerinle aydınlığa kavuşsun istersen tarifi veriyoruz.

Malzemeler:

  • Balon kağıt lamba: Regolit 1 adet,
  • Hasır sepet: Çiçek saksısı 1 adet,
  • Silikon tabancası,
  • İğne, iplik, kurdele, makas, çakmak.

Nasıl yapacağım?

  • Dikey halat parçalar: 8 adet, 89 cm,
  • Enine halat parçalar: 8 adet, 29 cm,
  • Kalan halatı 4 eş parçaya bölüp sepette kullan.
  • 4 adet bohça ve 8 adet fiyonk hazırla.

Aydınlatmada anlaştıysak, gelsin halılar: Bebek Odası Halısını Seçmenin İncelikleri