6 Maddede Bebek Bakım Rutini Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Bebeğinle bakım rutinleri aracılığıyla sağlam bir bağ kurmaya ne dersin? Onun pamuk cildini korurken huzurlu olmasını sağlamak, uykuya dalmasını kolaylaştırırken yanında olduğunu hissettirmek için bakım rutini oluşturmak iyi bir fikir.

Bu rutini nasıl yapacağını adım adım anlattık!

1. Ilık bir banyo ile bebeğinin tazelenmesine yardımcı ol!

Suyun rahatlatmayacağı insan yok! Bu durum bebeğin için de geçerli. Bebeğinin hem temizliği hem de saç bakımı için ılık bir banyo harika olacak!

Banyo zamanı geldiğinde kullanman gereken ürünlere değinelim.

 • Filesi olan bir bebek küveti, işini kolaylaştırır ve bebeğinin daha güvende olmasını sağlar.
 • Bebek bakımında bir klasik olan Johnson’s Bebek Şampuanı, güzelce köpürerek miniğinin tertemiz olmasını sağlar, narin saçlarını korur ve en güzeli; gözlerini yakmaz! Bu sayede bebeğinin banyo korkusu olmaz ve sana olan güveni de perçinlenir.
 • Havlu ya da bornoz gibi eşyaların yanında olması bebeğin için faydalı olur. Bebeğini banyo esnasında bu eşyaları almak için bekletip üşümesini istemezsin!

2. Bebek masajı ile rahatlamasını sağla!

Bebeğini rahatlatmanın ve onunla bağ kurmanın en iyi yollarından biri de bebek masajı! Kol, bacak, karın gibi her bölgenin farklı bir masaj tekniği olsa da önemli olan hareketlerin nazikçe yapılmasına dikkat etmek! Ovalamak, parmak ucuyla küçük vuruşlar yapmak, ona olan şefkatini ve sevgini hafif dokunuşlarla göstermek…

Sana bu noktada bir bebek yağı yardımcı olacak! Masaj rutinini, aranızdaki bağı güçlendirecek ve sevgi dolu dokunuşlarının bebeğinin vücudundan nazikçe geçmesini sağlayacak bir ürün olan Johnson’s Bebek Yağı ile gerçekleştirebilirsin. Bebeğinin cildini nemlendirerek her gün yumuşacık kalmasını sağlayan bu bebek yağını bakım rutini ürünleri içine ekleyebilirsin.

Yeri gelmişken bebeğine yapacağın masajın diğer faydalarına da bakalım:

 • Bağırsak hareketlerine bağlı sorunlarla savaşıyor.
 • Huzursuzluk hissini ortadan kaldırıyor.
 • Daha iyi uyumaya yardımcı oluyor.
 • Ağlama krizlerini azaltıyor.
 • Minik dokunuşlarla yaptığın her masaj, onun sana güven duymasını sağlıyor.

3. Temizlerken cildinin kurumamasına dikkat et!

“Bebeğimin cildi zaten pamuk gibi, bakım da nereden çıktı?” deme! Eğer yavrunun cildine gereken özeni göstermezsen kuruma, kızarma, çatlama ve benzeri birçok sorunla karşılaşabilirsin.

Zararlı katkı maddeleri içermeyen, cildi kurutmadan tertemiz yapan ve doğal, anti alerjik içeriği sayesinde cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olan bu ürünü elleri ya da vücudu için kullanabilirsin. Johnson’s Saf Koruma Çocuk Sabunu aradığın tüm bu özellikleri içeriyor. Ayrıca bu sabun içerdiği bal, yeşil çay ve rooibos özü sayesinde mis gibi kokuyor!

4. Aranızdaki bağı mis gibi bir kokuyla güçlendir!

johnsons bebek masaj yağı

Hem bebeğinin mis kokusunu 2’ye katlamak hem de aranızdaki bağı güçlendirmek için Johnson’s Bebek Kolonyası’nı kullanabilirsin. Biliyorsun, koku hafızası çok kuvvetlidir ve bazı tanıdık kokular anıları canlandırır, güven duygusunu perçinler. Bebeğin için kullanacağın bu kolonyayı sen de kullanırsan bebeğinin güçlü koku hafızası canlanacak ve onu her kucağına aldığında tanıdık bu kokuyla beraber güvenli ve sevgi dolu bir ortamda olduğunu anlayacak.

Bu arada merak etme, bu kolonya doğal kaynaklı malzemelerle üretilmiş, bebeğinin cildine zarar vermez.

5. Doğru kıyafetler seçmeye özen göster!

Bunun bakımla ne alakası var deme, mevsiminde kıyafet giydirmen bebeğini birçok cilt sorunundan korur. Örneğin sıcak havalarda üşür diye giydirdiğin kalın ve üst üste giysiler bebeğinin fazla terlemesine ardından da isilik yaşamasına neden olur. Ayrıca sentetik, penye gibi ürünler cildinin tahriş olmasına ve yine isilik, egzama gibi cilt sorunları ortaya çıkarabilir.

Sen yaz-kış bebeğine pamuklu, yumuşacık ve hava alan kıyafetler giydirmeye özen göster. Ayrıca yukarıda da dediğimiz gibi mevsimine uygun kıyafetler seçmekten de korkma.

6. Deliksiz bir uyku için uyku rutini oluştur!

johnsons bedtime

Her akşam bazı alışkanlıkları aynı sıra ile tekrarlamak bebeğine uyku vaktinin geldiğine dair sinyalleri verir. Bu nedenle bebeğin için bir uyku rutini oluşturmanda fayda var. Bu rutini;

 • Ilık bir banyo,
 • Nazik bir masaj,
 • Sessiz bir ortamda baş başa vakit geçirmek ve devamında deliksiz bir uyku şeklinde oluşturabilirsin.

Uyku öncesi bu rutin için Johnson’s Bed Time Serisi’ni kullanabilirsin. Rahat bir uyku için ihtiyacın olacak her ürün bu seride mevcut. Ayrıca ürünler kendi patentli formülleri olan ve uyku öncesi bebeklerin sakinleşmesini sağlayan NaturalCalm aromasına sahip. Bu formülün bebek uyku uzmanları tarafından klinik olarak test edildiğini ve gerçekten fayda sağladığının ispatlandığını da belirtelim.

Öncelikle banyo için Johnson’s Bedtime Saç ve Vücut İçin ürününü kullanabilirsin. Ilık suyun ve NaturalCalm özlerinin birleşimi, bebeğinin deliksiz uykusu için ilk adımı oluşturur. Ayrıca nazik bir temizlik de sağlar. Yine aynı özellikleri taşıyan Bedtime Sabun’u da bu aşamada tercih edebilirsin.

İkinci adım olan masaj için Bedtime Yağ ya da Bedtime Losyon’u kullanabilirsin. Bu iki ürünün rahatlatıcı kokular içeren aroması, cilde verdiği yumuşaklık hissi, nemlendirme özelliği ve senin nazik, şefkat dolu masaj hareketlerin birleştiğinde bebeğinin nasıl sakinleştiğini fark edeceksin. Zaten uyku öncesinde yapılan hafif bir masajın bebeklerin uyku miktarını ve kalitesini arttırdığı da araştırmalarla kanıtlanmış.

johnsons uyku öncesi

Geldik son adıma! Bebeğin zaten uykuya geçmeye artık hazır olacak. Onu giydirip, sessiz ve loş bir ortamda birlikte vakit geçirdikten, belki sakin bir ninni söyledikten ve ona sarılarak ten tene temas ettikten sonra bebeğinin gözlerinin yavaş yavaş kapandığını göreceksin.

Tüm bu bahsettiğimiz Johnson's ürünlerine ulaşmak için görsele tıklaman yeterli!

johnsons şampuan satın al