icmeyi yemege tercih eden cocuklara

 Ispanakli ve Armutlu SmoothieSmoothie yapımında yeşil sebze olarak ıspanağı tercih ediyoruz. Nötr bir tadı var ve içtiğimizde ıspanak tadı gelmiyor. ...

Hazırlanma Süresi: 15 dk
Malzemeler:
1/2 adet muz veya 1 adet kucuk muz
1 orta boy olgun armut
2 su bardagi olcusuyle ispanak
1 su bardagi su, biraz limon suyu
Buz
<!-- --#-- -->

 

Ispanakli ve Armutlu Smoothie

Smoothie yapımında yeşil sebze olarak ıspanağı tercih ediyoruz. Nötr bir tadı var ve içtiğimizde ıspanak tadı gelmiyor. Aynı zamanda farketmeden besleyici değeri yüksek bir sebze tüketmiş oluyoruz. Hemde cig.

Muz ise içeceğimizin kıvamını belirliyor. Muzları ince ince dilimleyip buzlukta beklettikten sonra kullandığımızda kıvamı oldukça yoğun, kremalı bir smoothie elde ediyoruz. Dondurmadan, oda sıcaklığında kullandığımızda ise daha sıvı bir smoothie oluyor. Tercihinize bağlı. Vaktiniz var ise dondurulmuş muz ile yapılan smoothieler sıcak yaz günlerinde çok ferahlatıcı oluyor. 

Yapılışı:

Güçlü bir blendırınız var ise fotoğrafta olduğu gibi tüm malzemeleri blendır kabınıza aktarıp çalıştırabilirsiniz. İlk defa smoothie yapıyor ve makinanızın ne kadar güçlü olduğundan emin değilseniz öncelikle suyu ve ıspanakları blendır kabınıza aktarın ve çalıştırın. Sonrasında kalan malzemeleri ilave edebilirsiniz.

Blendırınızın buz kırıcı özelliği yok ise buz kullanmayın ya da parçalamadan bardağa ilave edebilirsiniz.

Çok yeşil ama içerisinde ıspanağı farketmeyeceğiniz, besleyici, lezzetli bir smoothie.