Ucuz Hamile Giyim İçin Bilmen Gerekenler

Hamilelikte giyeceğin kıyafetler aslında hayatının çok küçük bir dönemini kapsayacak ve hamileliğinden sonra dönüp bir kez daha bakmayacaksın. Öyleyse bu kıyafetlere tonlarca para dökmek neden? Bu yazımızda sana ucuz hamile giyim hakkında birbirinden değerli bilgiler veriyoruz. Oku, paran cebinde kalsın!

1- En ucuz hamile giyim markalarının ürünlerine göz at

Bir marka ucuzsa, ürünleri kalitesiz ve zevksiz olacak diye bir şey yok! Hem oldukça popüler hem de ucuz ürünler satan birçok marka var.

ucuz hamile giyim

LCW hamile giyim ürünleri

LCW markası, hamile anne adaylarının en sık alışveriş yaptığı markalardan ve tüm hamile giyim ürünlerinin fiyatları 20 ila 200 TL arasında değişiyor. Sen de bu markanın ürünlerine göz atabilir, hem zevkine hitap eden hem de ucuz hamile kıyafetlerine sahip olabilirsin.

Cevaplarını sen de merak ediyorsundur: Anne Adaylarının Hamile Giyimine Dair Merak Ettiği 9 Soru

LCW hamile giyim ürünleri

Defacto hamile giyim ürünleri

Defacto markası ise, en ucuz hamile giyim markalarından biri ve LCW markası ürünleri ile yarışır seviyeye geldi. Oldukça da geniş bir ürün yelpazesi var, zevkine göre ürünleri kolayca bulabilirsin. Defacto’nun fiyat aralığı ise 10-300 TL arasında.

Defacto hamile giyim ürünleri

H&M hamile giyim ürünleri

H&M, özellikle hamile iç çamaşırı konusunda atağa geçen bir marka. Çok çeşitli ve modern hamile kıyafetlerini bulabileceğin H&M’de fiyat aralığı 30-300 TL şeklinde. Hamileliğinde tarzını konuşturmak istersen H&M hamile kıyafetlerine bir göz at.

hm hamile giyim

Gebe hamile giyim ürünleri

Adı üstünde, gebeler için her türlü imkanı sağlayan Gebe giyimde, iç çamaşırından hamile elbiselerine, montlardan mayoya çeşit çeşit ürün mevcut. Gebe’nin ürün fiyatları ise 10 ila 400 lira arasında.

Bu yazıda bahsettiğimiz markaların ürünleri de var: Hamile Giyim Markalarının Koleksiyonlarından Çarpıcı Modeller

2- İkinci el kıyafet satan sitelere bir şans ver!

İkinci el kıyafet satın almak artık eskisinden daha da popüler! Belki kendine ait elbiselerin olsun istersin ama çok kısa bir süre giyeceğin bu hamile kıyafetleri için çok para harcamaya da gerek yok doğrusu. Hem belki ikinci el kıyafetler arasından zevkine daha çok hitap eden ürünler de bulabilirsin.

ikinci el hamile kıyafeti

3- Yakınlarının hamile kıyafetleri de alternatif olabilir

Çocuğu olan ve hamile kıyafetlerini saklayan yakınlarının giysilerini de değerlendirebilirsin. Böylece hem için rahat olur hem de paran cebinde kalır!

4- Mevcut kıyafetlerinde ufak dokunuşlara ne dersin?

diy hamile kıyafeti

Hamile kıyafetlerini dönüştürmek artık çok kolay! Eski pantolonlarını, eteklerini, çok pratik yöntemlerle hamile kıyafetlerine dönüştürebilirsin. Örneğin, bir hamile pantolonu yapmak için, yalnızca eski bir pantolon ve dar bir atlete ihtiyacın var.

Öncelikle pantolonunun kemer kısmını dilersen fermuarı ile birlikte, ardından seçtiğin atletini askı kısımlarından itibaren kes. Atletini pantolonunun bel kısmına denk getirerek bir dikiş makinesi ile birbirine sabitle. Ve işte! Ev yapımı hamile pantolonu huzurlarında!

Tek bir kıyafetle bak neler oluyor: Bir Hamile Pantolonuyla Yapabileceğin Farklı Kombinler

5- Kıyafetlerini farklı kombinlerle değerlendir.

hamile kombinleri

Hamile olduğunu duyar duymaz çıkıp çılgınca alışveriş yapmak ve paraları saçmak yerine, yalnızca birkaç parça temel hamile kıyafeti alarak bu kıyafetleri farklı şekillerde değerlendirebilirsin. Örneğin bir hamile taytı, birçok kıyafet ile değerlendirilebilir. İster gömlekle, ister tunikle istersen de bir kazakla giyebilirsin.

Daha fazla bilgi burada: Hamile Taytı

hamile salopeti

Hamile salopetleri de şekil şekil kombinler yapmaya müsait bir hamile giyim ürünü. Küçük topuklu, rahat bir ayakkabı ile şık bir kombin yapabileceğin gibi, bir spor ayakkabı ile çok daha günlük bir görünüme sahip olabilirsin.

Salopetlerle yapabileceğin kombinleri daha ayrıntılı bir şekilde incelemek istersen: Anne Adayları için Hamile Salopeti Kombinleri