Hamile Abiye Giyiminin Püf Noktaları

Sen hamile olunca düğünler, davetler son bulmuyor, eh haliyle çoğu zaman katılmamazlık da yapamıyorsun. Bu tarz bir organizasyon için şık görünmen ama rahat olman da gerek. Peki, ne yapacaksın? Sorun yok, bizden sana dev bir hizmet geliyor! Hamile abiye giyiminin püf noktaları ve en keyifli modellerini içeren bu yazımızı oku, davetlerin en şık hamilesi sen ol!

hamile abiye banner

Hangi kumaşları tercih etmelisin?

hamile elbise kumaşları

  • Bir kere kumaşı çok önemli! Hamileliğinde vücut ısın zaten 1-2 derece daha yüksek olacak. Eğer uzun süre içerisinde kalacağın bir kıyafet tercih edeceksen muhakkak seni terletmeyecek kumaşlardan tasarlanmış hamile abiye kıyafetleri arasından tercih yap. Saten gibi kumaşlardan koşarak uzaklaş!

Hamile abiye elbiselerinde bel ve göbek rahatlığı önemli!

hamile abiye

  • Belini mümkün olduğunca serbest bırak. Sıkı kemerleri, bel bantları olan abiye elbiseler sana göre değil. Göğüs altından bollaşan veya belini sadece kumaş ile saran hamile abiye modelleri arasından seçim yapabilirsin. Böylece yorulacağın bir gecede, bel ve sırt ağrıları çekmezsin ve hem sen hem de karnının içindeki bebeğin rahat eder.

Tek başına kıyafet yetmez, yapman gerekenler bu yazıda: Hamilelikte Sırt ve Bel Ağrıları ile Başa Çıkma Rehberi

Özel günlerin kurtarıcısı hamile tunikleri

hamileler düğünde ne giyer

  • Hamileler düğünde ne giyer sorusuna cevap vermeye tuniklerle başlayalım. Hamile tunikleri ile de şıklık yakalamak mümkün. Özel günler için tasarlanmış hamile abiye tunik modelleri de var. Şık, dar paça bir pantolon, hafif topuklu ayakkabılar ve abiye bir tunik! İşte karşınızda, şık ve rahat bir hamile düğün kıyafeti!

Diğer hamile tunik modelleri ve kombinlerine göz atmak istersen: Hamile Tunikleri ile Yapabileceğin Göz Alıcı Kombinler

Beyaz hamile elbiselerine şans tanı

beyaz hamile elbisesi

  • Hamile fotoğraf çekimlerinde sık sık kullanılan beyaz hamile elbisesi modelleri, anne adaylarının en sevdiklerinden. Bu beyaz hamile elbiseleri genelde bol, salaş ve şık olması ile tercih ediliyor, bir davette neden giyilmesin? Düğünlerde giymesen de olur, gelinden rol çalmayalım!

Göğüslerinin rahatlığını da ihmal etme!

hamileler için düğün kıyafetleri

  • Seçeceğin abiye hamile elbisesinin göğüs kısmı da önemli. Her ne kadar belini ve göbeğini rahat tut desek de, göğüslerinin de rahatlığı önemli. Hamilelikte şişip hassaslaşan göğüslerini sıkmayan, zorlamayan bir elbise tercih etmen yararına.

Ayrıca, doğru iç çamaşırı seçimi göğüs sağlığın için önemli: Hamile Sütyeni Nasıl Seçilir?

Hamileler için abiye hamile tulumları da var!

abiye hamile tulumları

  • Hamile giyim abiye modelleri arasında tulum elbiseler de var! Pantolonlu bir şıklık yaratmak ve göbeğinin elbise içinde rahat rahat gezmesini sağlamak istersen hamile tulumlarına da bir göz atmalısın.

Tulumlar hamilelerin en sevdiği kıyafetlerden. Öyleyse daha fazla öneriye ne dersin? 10 Hamile Tulumu Önerisi yazımız senin için geliyor!

Pamuklu elbiselerle de şık olunur!

pamuklu hamile elbisesi

  • İlle de dar giyeceğim diyorsan, tercihin pamuklu ve likralı elbiselerden olsun. Bel ve göbek kısmında herhangi zorlayıcı bir faktör bulunmasın. Pamuklu ve likralı elbiselerle şık olamam deme, bal gibi de olursun!

Püf noktalarından bahsettik, seçtiğimiz modellerse burada: Hamile Abiye Elbise Örnekleri