Diş Buğdayı Konsepti Yaratmak için 7 Öneri

Tebrikler! Demek minik canavar artık ısırabilmeye başladı. Bu tatlı haberi dostlarınla kutlamak için diş buğdayı partisi düzenlemek istiyorsan doğru yerdesin. Bu yazımızda, evde düzenleyeceğin diş buğdayı partisini 7 adımda nasıl hazırlayabileceğini anlatıyoruz.

Bu yazımız da sana yardımcı olabilir: 5 Adımda Diş Buğdayı Partisi Nasıl Yapılır?

1. Diş buğdayı tarifine kendinden bir şey kat

Elbette bir diş buğdayı partisinin olmazsa olmazı diş buğdayı tatlısı. İnternette bir sürü diş buğdayı tarifi bulabilirsin ama bizim önerimiz içine sinen bir tarifi seçtikten sonra üst süslemesi için tamamen kendi zevkine göre değişiklikler yapman. Böylece misafirlerin ‘’Çok diş buğdayı tatlısı yedim ama böylesini yemedim.’’ demelerini sağlayabilirsin.

Diş buğdayı âdetlerinden birini gerçekleştirmek istersen; hazırladığın diş buğdayını kaselere boşaltmadan önce bir kasenin dibine boncuk, bozuk para gibi sert bir cisim koyup, bu cismin olduğu tatlıyı yiyen kişinin bebeğine hediyeler almasını sağlayabilirsin.

2. Diş buğdayı süslemeleri al

Eğer diş buğdayı organizasyonu için profesyonel bir organizasyon firmasıyla çalışmıyorsan, parti süsleme işlerini kendin yapman gerekecek. Ama bu öyle seni çok uğraştıracak bir iş de değil. Parti malzemeleri ve parti süslemeleri satan dükkânlarda diş buğdayı süslemelerini rahatlıkla bulabilirsin.

Üzerinde diş resmi olan plastik tabak çatal setleri, "Dişim çıktı!" yazan balonlar, duvar ve kürdan süsleri bulabileceğin parti süsleri arasında. Ya da internetten bulabileceğin diş buğdayı süsleme setlerinden çıktı alıp, evde kendi parti süslerini de yaratabilirsin.

Ayrıca bulut şeklinde kestiğin kartonlara "Şimdi ısırma sırası bende!’’ gibi espirili cümleler yazıp duvarlara asarak da çok tatlı bir parti dekoru elde edebilirsin.

3. Diş buğdayı pastasına karar ver

Sıra, diş buğdayı masasının assolisti olan diş buğdayı pastası seçimine geldi. Bu pasta seçiminde çok zorlanmayacaksın; çünkü diş buğdayı pastası konsepti, aşağı yukarı her butik pastacıda aynı. Yani ya diş şeklinde bir pasta ya da katlı pastanın üzerine oturtulmuş sevimli diş figürlü pasta seçeneklerin var.

O nedenle diş buğdayı pastasını yaptıracağın butik pastacıya karar verirken, pasta yapımında kullanılan malzemelerin kalitesini ön planda tutmanı tavsiye ediyoruz.

Henüz daha çok küçük olan bebeğinin de güvenle mıncıklayabileceği bir pasta için pasta yapımında en kaliteli ve sağlıklı ürünlerin kullanıldığına emin olmalısın. Bunun için butik pastacılarla iletişime geçebilirsin.

4. Diş buğdayı kurabiyelerin hazır mı?

Birbirinden güzel diş buğdayı kurabiyelerine baktıkça hangisini yaptıracağını seçmekte zorlanabilirsin. Yemeye bile kıyamayacağın güzelim kurabiyeler, diş buğdayı masanın en güzel süslemeleri olacak. Hem misafir hediyesi hem diş buğdayı ikramlığı olarak kullanabileceğin kurabiyeleri sipariş edebileceğin İstanbul'daki 10 butik pastacıya bakmaya ne dersin?

Bu tarifleri de deneyebilirsin: Diş Buğdayı İkramlıkları için Lezzetli 7 Tavsiye!

5. Diş buğdayı hediyeliklerini seç

Hem seni hiç yalnız bırakmayan hem de bebeğine birbirinden güzel hediyeler alan misafirlerine teşekkür etmek için diş buğdayı misafir hediyelerini kullanabilirsin. Lavanta keselerinden metal kutulara, diş kurabiyelerinden diş şeklinde kokulu sabunlara kadar pek çok seçeneğin var. Diş buğdayı hediye seçenekleri hakkında daha çok bilgi almak istersen Diş Buğdayı Hediyeleri için 10 Öneri yazımıza bakabilirsin.

6. Diş buğdayı âdetlerini öğren

Diş buğdayı aslında eski bir Anadolu geleneği olduğu için bir dizi âdeti var. Bebeğin başından hedik dökmek, buğday kolyesi dizmek, meslek oyunu oynamak gibi bazı âdetler hakkında daha detaylı bilgi almak istersen Diş Buğdayı Nedir ve Nasıl Yapılır yazımıza bakabilirsin.

7. Diş buğdayı masanı süsle

Tüm diş buğdayı hazırlıkları bittikten sonra son iş olarak, diş buğdayı masasını süslemek var. Diş buğdayı tatlından diş buğdayı pastana, ikramlıklardan diş buğdayı hediyelerine kadar her şeyi dizeceğin bu masanın süsleme işine biraz özen göstermek isteyebilirsin.

Hazırladığın ikramlıkların üzerine diş buğdayı kürdanlarından koymak, yemeklerin isimlerini yazmak için diş buğdayı kartlıklarından kullanmak, içecekleri sunacağın bardaklara diş buğdaylı pipetlerden koymak yapabileceğin bazı süslemeler.

Henüz malzemelerini seçmediysen parti organizasyonu ve süslemesi hizmeti veren firmalara göz atabilirsin.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: