1 Yaş Doğum Günü Masası Fikri Arayanlar için 13 Öneri!

1 Yaş Doğum Günü Masası Fikri Arayanlar için 13 Öneri!

Harika bir 1 yaş doğum günü dekoru hazırlamanın sırrı, doğum günü masasından geçiyor. 1 yaş doğum günü masasını bir nevi, seçtiğin parti konseptinin vitrini olarak düşünebilirsin.

Doğum günü afişi, doğum günü panosu, doğum günü pastası, ikramlar, her şey bu masada sergileniyor olacak. O yüzden masa dekorun eksiksiz olursa, kusursuz bir partiyi garantilemiş olursun. İlham alman için, en güzel 1 yaş doğum günü masası temalarını derledik.

1. Prenses ve prens temalı 1 yaş doğum günü masası

Lila Mimoza Özel Tasarım Süsler Atölyesi ve Organizasyon ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Prens ve prenses teması özellikle 1 yaş doğum günlerinin en sevilen temalarından. Minik bebeğin büyüyüp de kendi beğenileri olduktan sonra, doğum günleri onun en sevdiği çizgi film kahramanlarıyla dolmaya başlayacak. Ama şimdilik seçimini, sakin ve kibar bir konseptten yana kullanabilirsin. Ayrıca yumuşak pembe ve maviler, bebeğinin de daha huzurlu ve rahat hissetmesini sağlayacak.

Yukarıda gördüğün prenses temalı masa süslemesi Lila Mimoza Özel Tasarım Süsler Atölyesi ve Organizasyon firmasına ait. Biz gerçekten bayıldık. Bunun gibi dilediğin tüm 1 yaş doğum günü masası konseptlerinde çok iyi iş çıkaracaklarına emin olabilirsin.

Miniğin için daha çok öneri ister misin: Kız Bebekler için 1 Yaş Doğum Günü Konsepti Fikirleri!

2. Minnie ve Mickey temalı 1 yaş doğum günü masası

Prens ve prensesten sonra en çok tercih edilen 2. tema Mickey ve Minnie Mouse teması. Eğer doğum gününe gelecek çocuk sayısı fazlaysa, onların da eğlenmesi açısından böyle bir temayı tercih edebilirsin. Bu tema için 1 yaş doğum günü süsleri bulman da çok kolay olacak.

3. Denizci temalı 1 yaş doğum günü masası

Denizci konsepti; erkek çocuk için doğum günü teması arayan annelerin ilk tercihlerinden. Özellikle Ege ve Akdeniz’de, deniz kenarı bir şehirde yaşıyorsan bu tema çok hoş olabilir. Yelkenliden balıkçı ağlarına, çapadan deniz yıldızlarına, sana denizi anımsatan her şeyi masa dekorunda kullanabilirsin.

Daha fazla konsept için: Erkek Bebekler İçin 1 Yaş Doğum Günü Konsepti Fikirleri!

4. Flamingo ve ananas temalı 1 yaş doğum günü masası

Günlük hayatında da rengârenk giyinen, enerjisi ve neşesi hep çok yüksek bir anneysen flamingo ve ananas temasına bayılacaksın. Sarı-turuncu-yeşil-pembe tüm renkleri bir arada kullanabilir, pembe flamingoya sadık kalıp yumuşak pembelerin ağırlıkta olduğu bir konsept de yaratabilirsin.

Bu bilgiler sana yardımcı olacak: 10 Adımda 1 Yaş Doğum Günü Partisi Hazırlama Rehberi!

5. Siyah-beyaz-altın renklerinde 1 yaş doğum günü masası

Bebeğin büyüyene kadar, kendi zevklerine uygun bir doğum günü organizasyonu düzenlemekte son derece haklısın. Biraz daha elegant zevklere sahipsen; siyah-beyaz-altın renklerinin kullanıldığı doğum günü konseptlerine bakabilirsin. Zebralı, papyonlu ve bıyıklı temalarla harika uyum sağlayan bu renklerle, tamamen kendi zevklerine uygun bir başka bir konsept de yaratabilirsin.

Bunlar sana ilham olacak: Adeta Birer Sanat Eseri Olan Erkek Çocuğu Doğum Günü Pastaları

6. Dondurma ve şeker temalı 1 yaş doğum günü masası

Masa süslemesinde coşmaya müsait bir tema olduğundan, dondurmalı ve şekerli 1 yaş doğum günü konsepti çok seviliyor. Hem büyük misafirlerin hem küçük misafirlerinin ağzının suyunu akıtacak bir şeker büfesi, bu temanın olmazsa olmazı. Ters dönmüş dondurmalı 1 yaş pastası da bu tema için biçilmiş kaftan.

7. Nostaljik 1 yaş doğum günü masası

Romantik bir anneysen, nostaljik doğum günü konseptinden şaşma deriz. Eski porselen çaydanlıklar, büyük pembe güller, eski sandık ve kitaplar, masa dekorunda kullanabileceğin objeler. Bu temayı seçeceksen, 1 Yaş Doğum Günü Kıyafetleri için 22 Tavsiye yazısındaki örgülü ve tüllü 1 yaş kıyafetini mutlaka görmelisin.

8. Uğur böceği temalı 1 yaş doğum günü masası

Şans getirdiğine inandığımız sevimli uğur böcekleri, bebeğine bir ömür boyu şans dileyeceğin bu ilk doğum günü teması için çok uygun. Doğum günü masanın arkasına yerleştireceğin panoya, keçeden kocaman bir uğur böceği asabilirsin. Uğur böcekli 1 yaş pastası seçmeyi de unutma. İstanbul veya Ankara’da doğum günü pastası yaptıracak yerleri arıyorsan şunlara bir bak:

1 Yaş Doğum Günü Pastası Siparişi Verebileceğiniz İstanbul'da 10 Butik Pastacı Önerisi

1 Yaş Pastası ve Kurabiyesi Yaptırmak için Kapısını Çalabileceğin 10 Ankara Butik Pasta Firması

9. Denizkızı temalı 1 yaş doğum günü masası

Denizkızı ve deniz altının büyülü dünyası, hiç vazgeçemediğimiz bir konsept. Hem yumuşak renklerde hem de büyülü bir 1 yaş konsepti hayal ediyorsan, deniz kızı konseptini deneyebilirsin. Pudra renklerde tüllerle giydirdiğin doğum günü masana, inciler ve deniz kabukları serpiştirebilirsin.

Bunlarla bebişin daha sevimli olacak: 1 Yaş Doğum Günü Kıyafetleri için 22 Tavsiye!

10. Hayvanlar temalı 1 yaş doğum günü masası

Doğum gününe davetli çocuk sayısı fazlaysa, eğlenceli bir tema olan hayvanlı 1 yaş doğum günü konseptini seçebilirsin. Masa dekorunda brokoliden ağaçlar ve peluş sevimli hayvanlar kullanabileceğin gibi; biraz el becerisiyle renkli balonları şirin hayvanlara da dönüştürebilirsin.

Bakalım onlar neler yapmış: Ünlü Annelerin Çocukları İçin Düzenledikleri Doğum Günü Partileri

11. Benim küçük gün ışığım temalı 1 yaş doğum günü masası

Anlamlı bir mesajı olan bir doğum günü konsepti seçmek istersen, benim küçük gün ışığım konseptini deneyebilirsin. Bebeğin büyüdüğünde ona, bu ilk yaş partisinin fotoğraflarından oluşan bir albüm hediye etsen süper olur. Tabii böyle bir niyetin varsa, doğum günü partin için profesyonel bir fotoğrafçıyla anlaşmayı unutma.

12. Meyve temalı 1 yaş doğum günü masası

Şeker teması kadar renkli ama daha sağlıklı bir tema seçmek istersen meyva konsepti tam sana göre. Doğum günü ikramları olarak rengârenk meyveleri kullanabileceğin bu temada, meyve sunumlarındaki yaratıcılığın masa dekorunun imzası olacak.

13. Kış temalı 1 yaş doğum günü masası

Bebeğinin doğum günü kış aylarına denk geliyorsa kış temalı 1 yaş doğum günü konsepti çok şık bir seçim olabilir. Masa süslemen için pamuktan kar dekoru ve beyaz spreyle boyanmış kuru dallardan ağaç dekoru yapabilirsin. Beyaz, pudra pembe ve gri bu konsepte en çok yakışan renkler.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: