Dalin Şampuan’ın Yıllardır Bu Kadar Çok Sevilmesinin 9 Nedeni

Bebek şampuanı denince akla hemen onun adı gelir: Dalin, Dalin, Dalin! Peki Dalin’i neden bu kadar çok seviyoruz? Bebeğinden yetişkinine, hepimizin banyolarına mutlaka uğrayan Dalin’i bu kadar özel kılan ne? Sapsarı Dalin dünyasına doğru ufak bir tura çıkıyoruz!

1. Güven duygusu veriyor

  • Dalin bebek şampuanı, dermatolojik olarak test edilmiş bir ürün ve bebeğinin cildini kurutmadan saçını ve derisini temizliyor.
  • Hipoalerjenik özelliği sayesinde de bebeğinde alerjik bir reaksiyona sebep olmuyor.
  • Alkol, paraben, SLS ve sabun içermeyen yapısıyla bebeğinin sağlığını tehlikeye atacak kimyasalları barındırmıyor.
  • Bunca özelliği ve o müthiş reklamları sayesinde, her anne bebeğine banyo yaptırırken Dalin’i gönül rahatlığıyla severek kullanıyor.

İlk banyolar çok heyecanlıymış öyle duyduk: Yenidoğan Banyosu: Bebeğinin Yıkanma Zamanı Geldi!

2. Göz yakmıyor

Tabii ki Dalin’in en büyük özelliği göz yakmaması. E şimdi Dalin’i sevmeyelim de ne yapalım? Bebeğinin gözlerini banyo sırasında sürekli kontrol edemeyeceğin için Dalin adeta bu konuda hayat kurtarıyor ve miniğin gözleri yanmadan rahatça banyo yapabiliyor. O zaman duşlarda açılsın boncuk gözler!

Gelsin bebek banyosundaki püf noktalar!

3. Kokusuyla mest ediyor

Ne diyor bebişler? "Bıcı bıcı yaparım Dalin’le mis gibi kokarım!" Banyoları en çok duştan sonra bıraktığı mis kokular için sevmiyor muyuz? Dalin kendine has ve hafızalarımıza kazınmış o kokusuyla banyodan sonra adeta mest ediyor. Bu kokunun saçlardan uzun süre gitmeyen öyle bir etkisi var ki anneler bebeklerini öpmeye doyamıyor.

4. Saçlara ipeksi bir görüntü kazandırıyor

Nasıl unuturuz o sözleri? Saçlarım ipek gibi, kokum bebek gibi cik cik cik… Dilimize pelesenk olan şarkısıyla kolayca taranan ipeksi saçlar için akla gelen ilk bebek şampuanı ister istemez Dalin oluyor. Nitekim yumuşacık yaptığı saçlarla sonuç da harika!

Banyolar daha da keyiflensin mi: En Karlı ve Kullanışlı 8 Bebek Banyo Seti

5. Dalin reklamlarındaki bebekleriyle cezbediyor

Dalin reklamları yıllarca dünyadaki en tatlı sarışın bebeklerin toplanıp bir araya geldiği sahneleriyle bizi ekranlara kilitledi. O bebeklerin güzelliklerinden yıllarca kendimizi alamadık. Öyle ki saçları Dalin’le yıkanan her bebeğin tıpkı o minikler gibi sararacağına inandık. Sunduğu bunca güzellikle şimdi Dalin’i sevmeyelim de ne yapalım? Her anne için en güzel bebek, kuşkusuz kendi yavrusu. Bu nedenle Dalin demek güzel bebekler demek, güzel bebekler hangi şampuanla yıkanır? Tabii ki Dalin’le!

Ve bebek banyosunda hayat kurtaran ürünler: Banyo Zamanı: Annelerin En Çok İşine Yarayacak 10 Bebek Banyo ve Tuvalet Ürünü!

6. Nostaljisini seviyoruz

Dalin bizim için bir nevi nostalji. Geçmişten gelen ve ezbere bildiğimiz reklam şarkılarıyla, mis gibi kokusuyla, bebeğine banyo yaptırırken sen de çocukluk günlerine gidiyorsun, hadi itiraf et. Dalin şampuan, adeta dededen toruna kalan bir miras gibi. Her annesinin kuzusu bir gün Dalin’le yıkanacak.

7. Civcivlerin hatrını ihmal edemiyoruz

Şimdi bunca şeyden bahsedip de o minicik pıtırcık civcivleri anmadan Dalin konusunu kapatamayız. O sarı minnoş civcivler, tatlılık konusunda reklamdaki bebeklerle kapışır. Çünkü bebeklere sempati duyan kadar civcivlere gönlünü kaptırarak Dalin aşığı olan da çok. Ayrıca unutmayalım ki civciv anne için yavruyu temsil eder. Bu yüzden civcivler hassas noktamız!

Hadi tüm detayları öğrenelim: 13 Soruda Bebek Banyosu Hakkında Merak Ettiğin Her Şey

8. Göz problemlerinde etkili sonuçlar veriyor

Dalin, doktorların göz problemlerinde önerdiği ürünlerden olması özelliğiyle de ön planda. Gözde çapaklanma, kaşınma ve hassasiyet gibi sorunlara karşı oldukça etkili.

9. Cilt temizliği ve bakımında maharetli

Dalin bir kere kullananı bir daha bırakmıyor. Bu kadar da vefalı. Şaka bir yana Dalin’in yüz temizliğinde kullanılması yetişkinler tarafından sevilmesine büyük bir etken. Hatta Dalin’i makyaj temizleyici olarak kullanan büyük bir fan kitlesi bile var. İşte o böyle bir şampuan.

Marka Fiyat
Dalin şampuan 750 ml 13,99 TL

Evet, Dalin seviliyor ama piyasadaki diğer bebek şampuanlarına da bak bakalım. Belki senin ufaklık diğerlerini daha çok sever: İyisiyle Kötüsüyle Piyasadaki 10 Bebek Şampuanını Senin İçin İnceledik