Bebek Spor Ayakkabısı Alma Rehberi

“Miniğin hayata sağlam adımlar atsın.” dedik ve bebek spor ayakkabılarını incelemeye aldık. Küçüğünün ayak sağlığına zarar vermeyecek konforlu ve şık bir bebek spor ayakkabısı seçimi yapabilmek için bizi takip et, markalardan örnek modellerle sana her şeyi anlattık.

1. İlk adım ayakkabısı

Bebeğinin hayata dair atacağı ilk adımların sağlam olması önemli. Bu nedenle minik kuşunun ayak sağlığı ve gelişimi açısından ilk adım ayakkabısını doğru seçmen gerek. Parmakların kavrama yeteneklerinin gelişmesi ve sağlıklı bir kas gelişimi için rahat ve yumuşak tabanlı ayakkabılar seçmeni öneriyoruz. Sert tabanlı ayakkabılar düztabanlık oluşmasına neden olabilir.

Marka Fiyat
Adidas Superstar bebek ilk adım ayakkabısı 68,00 TL
Nike ilk adım bebek ayakkabısı 99,90 TL

Sağlam adımlar ve sağlıklı ayaklar için bunu da buraya bıraktık: Anneysen Seçti: 10 Markanın En Uygun 20 İlk Adım Ayakkabısı

2. Nike bebek spor ayakkabısı

Erkek ve kız bebek spor ayakkabısı seçiminde dikkat etmen gereken şeylerden biri, ayakkabının yarı yumuşak ve yeterince esnek tabanlı olması. Esnek köpük tabanları sayesinde Nike bebek spor ayakkabılarını çocuğuna kolayca giydirebilir ve ona doğal bir rahatlık sağlayabilirsin.

Marka Fiyat
Nike Air Max Tavas bebek spor ayakkabısı 189,90 TL
Nike Dynamo Free Print bebek spor ayakkabısı 129,90 TL

Tam yaz sıcaklarına göre: Anneysen Seçti: 2018 Sezonunun En Kullanışlı ve Tatlış Çocuk Sandaletleri

3. Adidas bebek spor ayakkabısı

Bebeğine ayakkabı alırken dikkat etmen gereken bir diğer şey, ayakkabıyı denetmeden almamak. Ayakkabının ayakları sıkmaması ve önünde 1 cm kadar boşluk kalması önemli. Ayrıca bileğe kadar uzanan tipte olmasına dikkat etmelisin. Adidas bebek spor ayakkabıları da tam olarak böyle. Fakat fiyat olarak diğer markalardan biraz daha yüksek.

Marka Fiyat
Adidas Minnie Fortarun bebek spor ayakkabısı 239,00 TL
Adidas Superstar beyaz bebek spor ayakkabısı 199,00 TL

Akıllı bir alışveriş için: Bebek Alışverişine Çıkmadan Önce Atman Gereken 10 Tik

4. New Balance bebek spor ayakkabısı

Giyim kolaylığı sağlaması açısında cırt cırtlı modelleri tercih etmeni tavsiye ediyoruz. Ayrıca seçimini ortopedik bebek ayakkabısından yana yapman, bebeğinin ayak sağlığı açısından da önemli.

Bu doğrultuda, New Balance bebek spor ayakkabılarında kalitesinden ödün vermeyerek şık ve konforlu tasarımlara yer veren markalardan biri.

Marka Fiyat
New Balance bebek spor ayakkabısı 176,00 TL
New Balance bebek spor ayakkabısı 149,00 TL

5. Puma bebek spor ayakkabısı

Cırt cırtlı ayakkabıların yanı sıra, kısa bağcıklı modelleri tercih edebilirsin. Tabii ki uzun ipli ayakkabılardan uzak duruyoruz. Puma, bebek spor ayakkabılarında bu ilkeye sadık kalmış.

Marka Fiyat
Puma siyah bebek spor ayakkabısı 199,90 TL
Puma pembe bebek spor ayakkabısı 189,90 TL

Bu ayakkabılara bir de mont lazım değil mi: Pofuduktan Kürklüsüne Anneysen’den 20 Bebek Montu Önerisi

6. Vicco bebek spor ayakkabısı

Ayak bileklerini kavrayan tasarımlarıyla Vicco bebek spor ayakkabısı modelleri de minikler için en ideal seçimlerden. Fiyatları da spor mağazalarındaki bebek ayakkabılarına göre oldukça makul.

Marka Fiyat
Vicco erkek bebek spor ayakkabısı 59,90 TL
Vicco kız bebek spor ayakkabısı 69,90 TL

7. Hummel bebek spor ayakkabısı

Bebek ayakkabısı seçimindeki bir diğer kritik nokta, ayakkabıların kaymaz tabanlı olması. Hummel bebek spor ayakkabıları gördüğün gibi tabanlarıyla bu fikri destekliyor.

Marka Fiyat
Hummel bebek spor ayakkabısı 90,95 TL
Hummel bebek spor ayakkabısı 89,95 TL

Kombin için harika şeyler var: Minik Beyefendiler İçin Seçtik: Bu Sezonun En Beğendiğimiz Erkek Bebek Kıyafetleri

8. Reebok bebek spor ayakkabısı

Minik ayakların ayakkabı içinde hava alması çok önemli. Bu nedenle nefes alan ayakkabılardan yana seçim yapmak, bir diğer kriterin olsun. Bebişin ayakları terlemesin değil mi?

Marka Fiyat
Reebok mavi bebek spor ayakkabısı 112,00 TL
Reebok Royal bebek spor ayakkabısı 107,00 TL

Bu elbiselere ne de yakışır: Ünlü Mağazalardan En Beğendiğimiz Bebek Elbiseleri

9. Jump bebek spor ayakkabısı

Antibakteriyel malzemeden yapılan ayakkabılar tabii ki sağlık açısından avantaj sunuyor. Ergonomik kalıbı ve termo tabanlı tasarımıyla Jump bebek spor ayakkabıları, gönül rahatlığıyla alabileceğin ürünlerden. Fiyatları da oldukça ekonomik.

Marka Fiyat
Jump kız bebek spor ayakkabısı 48,90 TL
Jump erkek bebek spor ayakkabısı 62,50 TL

10. Skechers bebek spor ayakkabısı

Ve son olarak ayakkabının içinde hava akımı sağlanabilmesi için ayakkabının bez, deri ya da kanvas malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat et. Plastik veya sentetik malzemeli ayakkabılar hava akımını engelliyor. Ayrıca malzemesi sert olan ürünler, bebeğinin ayağında yara veya tahrişlere sebep olabilir.
Seni Skechers ayakkabılarıyla baş başa bırakıyor ve bebeğine kaya gibi sağlam adımlar diliyoruz.

Marka Fiyat
Skechers pembe kız bebek spor ayakkabısı 249,00 TL
Skechers erkek bebek spor ayakkabısı 64,99 TL

Bebek ayakkabısı seçiminde dikkat etmen gerekenler de detaylıca burada: Hangisini Almalısın: Bebek Ayakkabısı Seçim Rehberi