Bebek Deterjanı Kullanman İçin 4 Temel Geçerli Sebep!

Söz konusu bebeğin olduğunda akan sular duruyor, değil mi? Ona özel ürünler alıyorsun, aldığın ürünlerin içeriklerini kontrol ediyorsun, dokunmaya bile kıyamadığın bebeğin için aldığın ürünlerin özenle geliştirilmiş olmalarına dikkat ediyorsun.

Peki aynı özeni kıyafetlerinin temizliğinde kullandığın ürünler için gösteriyor musun? Yoksa bir bebek deterjanı kullanmıyor musun? Bebeğinin şampuanı ayrı, bakım ürünleri ayrı peki deterjanı niçin ona özel olmasın?

Bu yazımızda sana bebek deterjanı kullanman için ikna edici 4 temel sebebi sunacağız.

1- Bebeğinin hassas cildine uygundur!

Neredeyse tüm çamaşır deterjanları kimyasal maddeler içeriyor ve bebeğinin kıyafetleri tüm gün, yani günde yaklaşık 1440 dakika bebeğinin cildiyle temas ediyor. Dolayısıyla eğer bebeğinin kıyafetlerini klasik deterjanlarla yıkıyorsan egzama ve benzeri alerjik reaksiyonlarla karşılaşma ihtimalin mevcut. Bu yüzden bebeğinin kıyafetlerini hassas ciltlere uygun, hipoalerjenik formüle sahip bir bebek deterjanı ile yıkaman gerekir.

2- Sıvı bebek deterjanları çamaşırlar üzerinde kalıntı bırakmaz!

Sıvı bebek deterjanları yıkama esnasında kolayca durulanıyor ve çamaşır üzerinde bebeğinin cildinde tahrişe yol açabilecek kalıntı bırakmıyor.

3- Alerjik bebeklere zarar vermez!

Yukarıda da dediğimiz gibi bebekler için özenle geliştirilmiş bebek deterjanları, hassas bebek cildiyle uyumlu hipoalerjenik içeriğe sahip oldukları ve kalıntı bırakmadıkları için hali hazırda alerjik cilde sahip bebeklerin şikâyetlerini arttırmazlar. Eğer bebeğinin cildi ekstra hassas ve alerjiye meyilliyse zaten mutlaka bir bebek deterjanı kullanmalısın.

4- Lekeler üzerine etkilidir!

Bebeğin ek gıdaya geçtikten sonra kıyafetlerinde pek çok leke göreceksin. Yemeğe başladığı meyve-sebze püreleri, çorba ve diğer tüm mama lekeleri bebeğinin kıyafetlerini süsleyecek, bunların birçoğu da inatçı birer lekeye dönüşecek. Bu yüzden kullanacağın deterjanın lekelerle nazikçe savaşması gerekiyor.

Bebek deterjanları tam bu görevi görüyor. Özellikle mama ve süt lekelerine karşı oldukça etkili olan bu deterjanların bebek cildine uygun nazik şekilde bu işi başarması da takdire şayan!

Eğer bu sebepler seni bir bebek deterjanı kullanmaya ikna ettiyse bir önerimiz var. Türkiye’nin lider bebek deterjanı markası Uni Baby, bir bebek deterjanında olması gereken tüm özellikleri bir arada bulunduruyor.

Uni Baby Bebek Deterjanı, bebeğinin hassas cildine temas eden çamaşırlarının temizliği için özenle geliştirilmiştir. Hipoalerjeniktir ve dermotolojik olarak test edilmiştir. Etil Alkol, Paraben, Ağartıcı, Boya, Aktif Klor, SLS ve SLES içermez. Kolayca durulanır ve çamaşır üzerinde bebeğinizin cildinde tahrişe sebep olacak kalıntı bırakmaz. Mis kokulu Classic ve parfümsüz Sensitive ürünleri ile annelerin güvenilir yardımcısıdır.

Bebeğinin hassas cildine gereken özeni gösterecek, gönül rahatlığıyla kullanabileceğin bu deterjanların özelliklerine birlikte bakalım.

  • Etil alkol, Paraben, Ağartıcı, Boya, Aktif Klor, SLS ve SLES içermez.
  • Kolayca durulanır ve çamaşır üzerinde bebeğinizin cildinde tahrişe sebep olacak kalıntı bırakmaz.
  • Hipoalerjeniktir. Alerjik bebekler için gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
  • Bebek maması, süt, çikolata ve çeşitli meyve lekeleri üzerinde etkili.
  • Beyaz ya da renkli, her türlü çamaşır tipine uygun.
  • Elde yıkamaya uygun.
  • Yenidoğan bebekler için uygun. Yani bebeğinin giyeceği ilk kıyafetleri Uni Baby ile yıkayabilirsin.
  • Dermatolojik testlerden geçmiş ve onay almış bir ürün.

Uni Baby Bebek Deterjanı, tüm bu özellikleriyle için rahat ederek kullanabileceğin bir ürün. Minik yavrunun hassas cildinin sağlığı senin için önemliyse en iyi bebek deterjanları arasında sayılan bu deterjanı kullanmanı öneririz.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: