Yenidoğan Bebek Deterjanı Seçimi Nasıl Olmalı?

Yenidoğan bebeğinin sağlığını ve narin cildini korumak için ilk günden itibaren neler yapabileceğini düşünüyorsun, değil mi? İşe miniğinin kıyafetlerini yıkamak için yenidoğan bebek deterjanı kullanarak başlayabilirsin. “Bebeğimin sağlığı ile deterjanın ne alakası var?” deme, tüm gün bebeğinin cildi ile temas halinde olan kıyafetlerinin doğru bir ürünle yıkanması büyük önem taşıyor.

Bu fikre ısındıysan şimdi “Yenidoğan bebek kıyafetleri hangi deterjanla yıkanmalı?” diye düşünmeye başlamış olabilirsin. Merak etme, bu yazıda yenidoğan çamaşır deterjanı nasıl olmalı anlattık.

1. Onun narin cildine uygun hassas içeriğe sahip olmalı!

Tahmin ediyoruz ki sen bebeğine dokunmaya bile kıyamıyorken, onunla sürekli temas eden çamaşırlarını ağır kimyasallarla dolu bir deterjanla yıkamak içine sinmez. Bu yüzden seçeceğin bebek deterjanının özellikle etil alkol, paraben, ağartıcı, boya, SLS, SLES gibi maddeler içermemesi gerekir. Merak etme, bir deterjanın bu maddeleri içermemesi derin temizlik özelliği göstermediği anlamına gelmiyor.

2. Doğal kaynaklı ve hipoalerjenik formüle sahip olmalı!

Eğer ekstra özenli ve her zaman doğallıktan yana bir anneysen, seçeceğin yenidoğan bebek çamaşır deterjanının sadece hassas içerikli olması sana yetmeyebilir. Seçeceğin deterjanın doğal kaynaklı ve hipoalerjenik içeriğe sahip olması cildinde oluşabilecek olası alerjik bir reaksiyonu önlemek adına çok çok önemli.

3. Kalıntı bırakmayacak sıvı formülasyona sahip olmalı

Bir deterjanın yıkanan kıyafetler üzerinde kalıntı bırakmaması, seçim kriterlerinin başında olmalı. Katı sabunlarla yıkanan kıyafetlerde kalabilen sabun kalıntıları, bebeğinin cildine tüm gün temas eder ve bu durum özellikle alerjik, hassas cildi olan bebekler için sorun oluşturabilir. Bu yüzden çamaşırlardan kolayca temizlenen sıvı bebek deterjanlarını denemeni öneririz.

4. Uzmanlar tarafından test edilmiş olmalı!

Bebeğin için alacağın bir ürünün uzmanlar tarafından dermatolojik olarak test edilmesi içini rahatlatır öyle değil mi? Nasıl olmasın; kullanacağın deterjanın uzmanlarca incelenmesi, içeriğinin uygunluğunun ve cilt üzerinde olumsuz etkisinin olup olmadığının test edilmesi, o ürünün gerçekten bebeğine uygun ve sağlıklı bir ürün olduğunu ortaya koyar. Dolayısıyla deterjan seçiminde dermatolojik olarak test edilen ürünler bir adım önde olmalı.

Bu kadar konuştuk, bir tavsiye verme ve işini kolaylaştırma vakti de geldi! Hadi biraz da tüm yazdığımız özellikleri ve daha fazlasını bulabileceğin bir ürün olan Uni Baby Yenidoğan Sıvı Çamaşır Sabunu’ndan bahsedelim.

• Tamamıyla sıvı sabun, yani bildiğiniz sabunun sıvı hali. Sıvı formu sayesinde bebeğinin çamaşırları üzerinde sabun kalıntısı bırakmıyor, kolayca temizlenip gidiyor.

• Doğal kaynaklı. Etil alkol, paraben, parfüm, ağartıcı, aktif, klor, SLS, SLES, boya gibi kimyasal maddelerin hiçbirini içermiyor.

• Doğal kaynaklı sabun içeriği ile çamaşırları tertemiz yapıyor.

• Mama, meyve suyu, süt gibi lekeleri derinlemesine temizliyor.

• Renkli ya da beyaz ayrımı yapmana gerek yok. Her çamaşır tipi için uygun bir deterjan.

• Hipoalerjenik ve dermatolojik olarak test edilmiş bir ürün.

Uni Baby Yenidoğan Sıvı Çamaşır Sabunu’nun iç rahatlatan özelliklerini gördün. Bu bebek deterjanını hem bebeğin doğmadan önce kıyafetlerini yıkayıp hazırlık yaparken hem de doğduktan sonra güvenle kullanabilirsin.