Bebek Seyahat Çantası Nasıl Hazırlanır?

Bebeğinle uçak yolculuğuna çıkacaksın ve yanına ne alman gerektiğini bilmiyor musun? Sunucumuz Nejla, bebek seyahat çantasında neler olması gerektiğini anlatıyor.

Bir bebek seyahat çantasında olması gereken ürünleri 5 ana başlıkta inceleyeceğiz. Ama önce havalimanında kolaylık olması açısından çantanın ön gözüne pasaport, cüzdan, kimlik gibi ilk etapta kullanılacak ürünleri koyman faydalı olur.

Bebek bakım ürünleri

1.Çantada bir ıslak mendil olması iyi olur, çünkü uçakta bebeğine verdiğin mama vs. dökülürse hemen temizleyebilirsin. 1.Bebeğine mama hazırlaman gerekiyorsa yanına bir termos alabilirsin. Sıcak su koyabilirsin. 1.Emziriyorsan yanına muhakkak emzirme örtüsü almalısın. Bu sayede hem bebeğin hem de sen rahat edersin.

  1. Bunlar dışında bebek bezi, tek kullanımlık alt değiştirme bezi, önlük, müslin örtü, bebek bezi, selpak gibi ürünler de muhakkak yanında olmalı.

Oyuncaklar

Bebeğin uçakta huzursuzlanabilir, bu yüzden yanında oyuncaklar bulundurman faydalı olur. Çıngırak, ayıcık ve bebeğin neyden hoşlanıyorsa onu yanına alabilirsin.

Eğer çok uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız bebeğinin anonslardan uyanmaması için hafif bir müziğin çaldığı kulaklığı takabilirsin.

Beslenme

Bebeğin ek gıdaya geçtiyse bir kutu içerisine meyve, parmak gıdalar gibi atıştırmalıklar alabilirsin.

Bebeğin küçükse bir biberon muhakkak bulundur. Su ya da sağdığın sütünü biberonlara koyarak bebeğine verebilirsin.

Medikal ürünler

1.Doktorunun reçete ettiği ağrı kesici-ateş düşürücü bir şurubu yanında bulundurabilirsin. 1.Burun yıkama solüsyonları ve temizleme aletini muhakkak yanına almalısın çünkü havada burnu tıkanabilir ve inişte-kalkışta sorun yaşayabilirsin. 1.Ateş yükselmesi ihtimaline karşı küçük bir ateş ölçer bulundurabilirsin. 1.Küçük kazalara karşı yara bandı da alabilirsin.

Giysiler

Yedek kıyafet olarak yanına bebeğinin kafası üşümesin diye şapka, zıbın, eşofman gibi ürünleri alabilirsin. Çünkü bebeğin üstünü çok çabuk kirletebilir ve sık sık değiştirmen gerekebilir.

Yanında bir battaniye taşımak yerine bir polar bulundurursan daha iyi olur, çünkü uçaklar bazen çok soğuk olabiliyor.

Yedek çorap almak da önemli.

Uçak yolculuğunu gözünde büyütme, çocuğun huzursuzlanırsa da sen panik olma. Çünkü senin yaşadığın panik bebeğini de etkiler. Sen çantanı hazırlayıp her şeye hazırlıklı olduktan sonra gerisini akışına bırakmalısın. İyi yolculuklar!

[Bebeğinle Uçak Yolculuğuna Çıkmadan Önce Oku, Pişman Olma!](Bebeğinle Uçak Yolculuğuna Çıkmadan Önce Oku, Pişman Olma!)


  • İlişkili etiketler:
  • uçak yolculuğu