Op. Dr. Nur Beştay Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. Nur Beştay Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Op. Dr. Nur Beştay, birincilikle bitirdiği lise eğitiminin ardından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinden başarıyla mezun oldu. Uzmanlığını Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesinden aldıktan sonra İngiltere’de eğitimine devam etti. Galler Başkent Üniversitesinde, ürojinekoloji, endoskopik cerrahi ve yüksek riskli gebelikler üzerine alanında uzman hocalardan birebir eğitim aldı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Nur Beştay, Cardiff University Hospital of Wales’de HPV aşısı çalışmalarının öncülüğünü yapan Prof. Dr. Allison Fiander’in eğitim danışmanlığında onkolojik cerrahi ekibinde görev aldı. Genel onkoloji operasyonları, üriner sistoskopi ve stent yerleştirilmesi gibi işlemleri rutin halde gerçekleştirerek; eğitim danışmanının isteği ile üniversitenin tıp fakültesi bünyesindeki kadın hastalıkları ve doğum branş derslerinde okutmanlık görevini üstlendi. Yüksek riskli gebelikler konusunda eğitim alan hekim, üniversite hastanesinin Yüksek Riskli Gebelikler Doğum ve Takip Ünitesinde uzman seviyesinde görev yaptı. Bu ünitede yılda beş binden fazla doğum yaptırılıyor. Sadece yüksek riskli gebelerin kabul edildiği on yataklı doğumhanenin ve erken gebelik acilleri ünitelerinin yataklı jinekoloji ve obstetri servislerinden sorumlu olan hekim bu kurumda, kendi branşında fazlasıyla tecrübe kazanmıştır. Op. Dr. Nur Beştay özellikle, vajinal doğumda kullanılan keilland, çıkım forsepsi ve ventouse müdahalelerinde, sezaryanlı olguların normal yoldan doğurtulmasında ve fetal kan örnekleme konularında ileri düzeyde eğitim alarak uzman oldu ve ünitede edindiği vaka deneyimleri ile tecrübelerini zenginleştirdi. Aynı zamanda NST, CST ve Uluslararası Fetal Monitorizasyon eğitimini tamamladıktan sonra endoskopik cerrahi eğitimini, The Royal College of Obtetricians and Gynaecologists yasal eğitmeni ve endoskopik cerrahinin önde gelen ismi Richard Penketh’den aldı. Bu eğitimde her türlü endoskopik cerrahi operasyonuna katılarak deneyim kazandı. Kendisinin laparoskopik histerektomi, pelvik taban cerrahisi, tape yerleştirilmesi, jinekolojik ve obstetrik aciller konusunda deneyimi bulunuyor.

Op. Dr. Nur Beştay’ın İngiltere’de aldığı diğer eğitimler arasında, gebelikte ileri düzey canlandırma desteği eğitimi, 3. Ve 4. Derece perineal yırtık onarımı ileri düzey sertifikasyonu, ileri düzey laparoskopi ve histeroskopi, mikrodalga endometrial ablasyon, obstetri ve jinekoloji temel cerrahi becerileri bulunuyor. Kendisine özellikle riskli gebeliklerin takibi konusundaki tecrübesinden yararlanmak için danışabilirsiniz.

İletişim

Anadolu Yakası İstanbul