Neşeli Çocuk Oyun ve Satranç Merkezi

Neşeli Çocuk Oyun ve Satranç Merkezi

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Program Tipi

Atölyeler
Oyun Grupları

Program

Günlük
Aylık
Dönemlik
Yıllık
Yaz Okulu

Branşlar

Resim Atölyesi
Ritim – Müzik Atölyeleri
Spor- Gelişimsel Hareket Atölyeleri
Yaratıcılık Atölyesi
Yabancı Dil Atölyesi
Drama Atölyesi
Mutfak Atölyesi
Maket – Uçurtma – Oyuncak Yapımı Atölyeleri
Hikaye – Masal Atölyeleri
Bilim – Fen – Doğa Atölyeleri
Ebru – Seramik Atölyeleri
Zeka Oyunları – Kavram Çalışmaları Atölyeleri

Özellik

Beslenme saati
Anne bebekli grup

Hangi yaş grupları için atölyeleriniz mevcut?

0-1 yaş
1-3 yaş
3-6 yaş
6-9 yaş
9+ yaş

Hangi yaş grupları için oyun gruplarınız mevcut?

0-1 yaş
1-2 yaş
2-3 yaş

Doğum günü kutlanabiliyor mu?

Evet
Hayır

Ücretsiz deneme dersiniz var mı?

Evet
Hayır

Hakkında

Neşeli Çocuk Oyun ve Satranç Merkezi, çocukları satrançla tanıştırıyor; onların gelişimlerini satranç sporunun zihinsel ve sosyal avantajlarıyla destekliyor.

Satranç sporu beş ve on iki yaş arası çocukların zihinsel gelişimlerini destekleyen bir spor dalı. Aynı zamanda nitelikli bir eğitim aracı. Satranç sporunun eğitimdeki etkisi tüm dünyada kabul görüyor. Satranç sporuyla ilgilenen çocuk olaylara objektif yaklaşabilmeyi öğreniyor. Satranç oynarken çocuk sadece bir sonraki adımını değil daha ileriyi tahmin etme ve tasarlama imkânı buluyor. Bu da çocuğa planlı hareket etmeyi öğretiyor. Sistem ve spor disiplini kazanmak, bir çocuğun her alandaki başarısını arttırmaya yardım eden unsurlardan. Bireysel yeteneklerini keşfederek geliştiren çocuklar kendine daha güvenli ve başarılı olmaya daha hazır oluyorlar. Neşeli Çocuk Oyun ve Satranç Merkezi’nde, satranç aktivitelerinin yanı sıra oyun aktivitelerine de yer veriliyor. Burada yaş gruplarına göre çocuklara akıl oyunları, puzzle ve lego gibi eğlenerek öğrenebilecekleri ve yeteneklerini geliştirebilecekleri aktiviteler yaptırılıyor. Çocuklara burada kaliteli zaman geçirmenin yolları öğretiliyor. Kitap okuma, akıl oyunları ve deneyimli eğitmenlerin önderliğinde yürütülen aktivitelerle çocukların zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimleri destekleniyor.

Neşeli Çocuk Oyun ve Satranç Merkezi, çocuklara hayatın mecbur kıldığı konularda sorumluluk alma ve sorunlarla baş etme yollarını dolaylı olarak öğretiyor. Yaratıcı olmalarını destekliyor. Planlı ve programlı olmalarını destekliyor. Çevreye karşı duyarlılık geliştirmelerine yardımcı olacak aktiviteler düzenliyor. Manevi değerleri, paylaşmayı ve takım çalışmasını ön plana çıkartıyor. Çocuklarınıza çok yönlü katkı sağlayan bu merkezle tanışmak ve programlar hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Osmanağa Mahallesi Serasker Caddesi Pavlonya Sokak No: 21/2 Kadıköy İstanbul