Baby Shower Hediyeleri için 9 Öneri!

Bebeğinin dünyaya gelişini senin kadar merak ve neşeyle kutlayan arkadaşlarına, akrabalarına en güzel şekilde teşekkür etmek istediğini biliyoruz. İşte, baby shower hediyelikleri tam da bunun için varlar. Seni bu süreçte hiç yalnız bırakmayan, maddi manevi desteklerini esirgemeyen dostlarına minik ama içten bir teşekkürü sembolize etmek için.

Çok fazla hediyelik var, ne seçeceğim?

Misafirlerime ne hediyelik verebilirim diye biraz araştırma yaptıysan muhtemelen kafan iyice karışmıştır. Sadece Pinterest’te bile yüzlerce harika bebek partisi hediyeliği varken kafandaki çıtayı iyice yükseltmiş olabilirsin. Amacın sadece samimi ve sana uygun bir hediye bulmakken, gittikçe pahalılaşan ürünlerin etkisinde kalarak daha azını beğenmez de olmuş olabilirsin. Öncelikle sakin ol, sana yardım için buradayız.

Peki, doğru hediyeyi nasıl anlayacağım?

Doğru hediyeyi bulmak demek; en pahalı, en şık ya da en sıra dışı hediyeyi bulmak demek değildir. Doğru hediyeyi bulmak için düşünmen gereken soru; "Ben dostlarıma nasıl bir şey armağan etmek istiyorum?’’ olmalıdır. Ne seçeceğim diye değil de, ne vermek istiyorum diye düşünmeye başlayınca cevap da belirgenleşmeye başlayacaktır.

Arkadaşlarını sürekli güldüren eğlenceli biri misin, onların her ihtiyacını bilen evcimen tipli biri misin, aşçılık yetenekleri dillere destan hamarat biri misin? Kendin olduğunda ve seni yansıtan bir hediye seçtiğinde, en uygun bebek partisi hediyeliğini bulmuş olacaksın. İşte sana birkaç öneri:

Baby shower temanı kullan

1. Gemici temalı baby shower hediyeleri

Diyelim ki erkek bebek için baby shower düzenliyorsun ve mavi beyaz renklerle gemici temalı bir dekor seçtin, o zaman gemici temalı bir hediyelik işini görecektir. Gemici bebek bibloları veya gemici düğümüyle bağlanmış lacivert lavanta keseleri alabilirsin.

2. Prenses temalı baby shower hediyeleri

Ya da kız bebek yolda ve pembelerle dolu prenses temalı bir bebek partisi dekoru seçtin, o zaman da seçtiğin herhangi bir hediyeyi pembe tüller ve kurdelelerle süsleyip prenses havası vermen yeterli. Bir de baby shower oyunlarının kazananlarına hediye etmek için pembe tüllü taçlardan alırsan hediye işini kusursuzca halletmiş olursun.

3. Arılı baby shower hediyeleri

Eğer bebeğinin cinsiyetini doğuma kadar sürpriz olarak saklamak niyetindeysen, cinsiyet belli etmeyen bir bebek partisi teması ve yine cinsiyet belli etmeyen bir hediyelik seçmek isteyeceksin. Cinsiyetsiz bebek partisi temalarının en çok sevileni kuşkusuz arı teması. Sarı ve turuncular partine neşe katarken, uçuşan arılar sırrını kimseyle paylaşmayacak! Organik bal dolu küçük kavanozlar veya bal peteği şeklindeki sabunlar, harika hediyelikler arasında.

Yalnız eğer bebeğinin kız ya da oğlan olduğunu partinde belli edeceksen bunu baby shower davetiyende belirtmeyi unutma. Böylece partine gelecek arkadaşların da hediyelerini daha rahat seçebilirler.

Her zaman kullanışlı hediyelikler

İyi günde, kötü günde her daim yanında olan dostlarının senin de her zaman onların yanında olduğunu bilmelerini istersen, çantalarından hiç ayırmayacakları ve kullandıkça seni hatırlayacakları hediyelikler seçebilirsin.

4. Metal kutu baby shower hediyeleri

Küçük metal kutular bu hediye grubuna en güzel örnek. Çantalarımızdaki dağınıklığı biraz olsun düzenleyecek tatlı bir çözümü kim sevmez?

5. Cep aynası baby shower hediyeleri

Hayat kurtaran minik cep aynalarını kim sevmez? Üstüne istediğin bir dizaynı bastırabileceğin aynaları baby shower hediyeleri satan yerlerde bulabilirsin.

6. Mutfak eşyası şeklinde baby shower hediyeleri

Bu grup en kullanışlı baby shower hediyelikleri arasında sayılabilir. Bebek ayağı şeklindeki hamur kesme kalıpları, mutfakta hayat kurtaran ölçü kaşıkları, minik rendeler veya minik el çırpıcıları bulabileceğin hediyelikler arasında.

Bütçesi kısıtlı olanlar ve son dakikacılar için öneriler

Eğer sen de kendini baby shower organizasyonu detaylarına kaptırıp bütçeyi iyice aşanlardansan, bir yerlerden tasarruf yapmak için uğraşıyor olabilirsin. O zaman baby shower partisinde misafirlerine vereceğin hediyeleri basit malzemelerle evde yapmayı deneyebilirsin.

7. Cam kavanoz veya cam şişe baby shower hediyeleri

Pazardan alacağın minik cam kavanozların kapakları için internetten etiket bastırıp (internette senin istediğin tasarımı çok uygun fiyata hazırlayıp basıma hazır etiket yollayan firmalar bulabilirsin) içine istediğin herhangi bir şey koyarak misafirlerine dağıtabilirsin.

8. Sabun baby shower hediyeleri

Baby shower hediyeleri satan mağazalarda çok uygun fiyata çeşit çeşit sabun hediyelik bulabilirsin. Emzik, bebek elbisesi ve bebek ayak izi şeklindeki sabunlar en çok tercih edilen modeller.

9. Mum baby shower hediyeleri

Yine baby shower hediyeleri satan dükkanlarda çeşit çeşit mum hediyelik bulabilirsin. Biberondan bebek elbisesine, minik baykuştan uyuyan meleğe ürün yelpazesi çok geniş.

Gördüğün gibi panik yapıp kafa karıştırmaya gerek yok. Misafirlere verilecek baby shower hediyelerine karar vermek aslında bu kadar kolay.

Hala aklına takılan sorular veya herkese ilham verebilecek bir bebek partisi hediyesi fikrin varsa, lütfen yorumlarda düşüncelerini bizimle paylaş. Böylece senin gibi araştırma yapmakta olan anne adaylarına bir katkın olsun.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: