Yenidoğan Bebekler İçin Hediye Alternatifi: Bez Pasta!

Baby Muu'nun kurucusu Yasemin Alkaya, son dönemlerin en revaçta hediyelerinden olan bez pastalar hakkında merak edilenleri anlattı!

Bez pasta nedir? Nasıl bu kadar popüler oldu?

Ben araştırdım, aslında tarihi bayağı eski. Amerika’da başlamış ve oradan dünyaya yayılmış. Bez pasta; içi bebek bezleriyle dolu, çevresinde ise bebek ürünlerinin yer aldığı, dış görünümü itibarıyla pastaya benzeyen bir hediye çeşidi. Aslında bir hediye sunum şekli.

Biz bunu 2012 yılından beri yapıyoruz, 2015’ten beri de Kadıköy’de atölyemizdeyiz. Annelere olabildiğince işlerine yarayacak ürünler sunmaya çalışıyoruz. Zevkli, sevimli ve canlı ürünler tasarlamaya çalışıyoruz. Beğenildiği için de devam ediyoruz.

Bir bebek, doğduğu andan itibaren 2 ay boyunca ortalama 8 ila 9 tane bebek bezi tüketiyormuş. Bunu da bir aya vurduğunuzda bebek bezi, bir ailenin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri haline geliyor.

Bebek bezi, bez pastanın içerisine nasıl yerleştiriliyor?

Bizim ürünlerimizde bebek bezleri pastaya iki şekilde dahil ediliyor. Bezleri rulo halinde ya da düz bir şekilde katlayarak yerleştiriyoruz.

İhtiyaca hitap eden bir hediye seçeneği olması sebebiyle bez pastalar, baby shower partilerini süsleyen bir hediye oluyor. Bu konuda daha fazla fikir edinmek istersen yazımızı oku: Baby Shower Partisine Giderken Alabileceğin 9 Hediye Önerisi!