Bez Pastayı Ne Amaçla Kullanabilirim?

Bez pasta nedir? Hangi bebek ürünlerinden oluşur? Bez pasta nasıl bu kadar popülerleşti? Baby Muu'nun kurucusu Yasemin Alkaya anlattı!

Bez pasta nedir? Nasıl bu kadar popüler oldu?

Bez pasta içi bebek bezi ile dolu, dışıysa tamamen bebek ürünleriyle süslenmiş bir hediye sunum şekli. Çok kullanışlı ve miniklerin ihtiyaçlarına yönelik bir ürün.

Bebeğin doğduğu ilk günden itibaren en çok ihtiyaç duyduğu şeyin bebek bezi olduğunu da düşünürsek bu hediyenin neden bu kadar popülerleştiğini anlayabiliriz. Çiçekler hastane odasına alınmıyor, bez pastanın böyle bir durumu da yok. Bez pastayı tamamen bebeğin kullanabileceği ürünlerle tasarlıyoruz.

Bez pasta yapımında hangi malzemeler kullanılıyor?

  • Battaniye,
  • Kurulama örtüsü,
  • Mendil,
  • Önlük,
  • Bebek bezi gibi çeşitli ürünler, bu pastayı meydana getiren malzemeler arasında.

Bebek mendillerini lolipop ya da çiçek şekline getirerek pastaya dahil edebiliyoruz. Önlükleri katlayarak gül şeklinde kullanabiliyoruz. Çeşitli bebek tekstil ürünlerini dekoratif bir hale getirip pastaya dahil edebiliyoruz.

İçerisinde çatal, kaşık ve bebek battaniyesi bulunan pastalar da var. Bunlar daha çok bebeğin beslenmesine yönelik ürünlerle konseptleniyor. Ayrıca, mama önlüğü ve takımı da koyuluyor.

Bebek bezi pastasına biberon ve emzik de koyuluyor mu?

Genelde tercih etmiyoruz. Çünkü bunlar annenin kendi tercih etmesi gereken ürünler diye düşünüyoruz. Annenin hangi emziği tercih edeceğini bilmediğim için pastanın içerisinde gereksiz bir ürün kullanmak istemiyorum.

Çin malı hiçbir ürünü pastaya dahil etmiyoruz. Ürünleri kendimiz tasarlıyor ve dikiyoruz. Dışarıdan bir ürün kullanacaksak da lisanslı olmasına dikkat ediyoruz. Kullandığımız her şey lisanslı.

Bunca avantajından ötürü bebek bezi pastaları baby shower partileri için bir numaralı hediye seçeneği oluyor haliyle. Daha fazla fikir edinmek istersen yazımızı oku: Baby Shower Partisine Giderken Alabileceğin 9 Hediye Önerisi!