Üf Demeden Dolaşmak İçin Bilmen Gereken 10 Hamile Giyim Püf Noktası

Artık vücudunu bir kişi ile daha paylaştığına göre, eski kıyafetlerin ikinizi sarıp sarmalamak için yeterli olmayabilir. Ayrıca hormonlarının saldırısına uğrayan ve gün geçtikçe değişim gösteren vücudun için onu daha iyi hissettirecek kıyafetler tercih etmen gerekir.

Bu zorlu ve göbekli yolda üf demeden dolaşmak için bilmen gereken 10 hamile giyimi püf noktasını seninle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Başlarken bu yazıya da göz at:Anne Adaylarının Hamile Giyimine Dair Merak Ettiği 9 Soru

1- Hamile olduğunu duyar duymaz alışverişe çıkma!

Hamileliğinde vücudun sürekli değişecek, dününle bugünün birbirinden farklı olacak. Bu nedenle ilk alışverişinde dolabını doldurmak yerine, her değişim döneminde bir kaç parça kıyafet almayı dene. Zaten artık bazı hamile giyim markaları tüm hamileliğin boyunca giyebileceğin kıyafetler üretiyor.

2- Kumaş seçimine dikkat et!

Hamileliğinle birlikte vücut ısın normale göre yaklaşık 1 derece daha sıcak olacak. Bu yüzden çabucak daralabilir, sık sık terleyebilirsin. Bu sorunlardan azami oranda uzak kalabilmen için hamile kıyafetleri seçerken kumaşlarına dikkat etmen önemli. Pamuk, yün ve keten gibi doğal malzemelerden üretilmiş kıyafetleri seç, sentetik kıyafetlerden ise koşarak uzaklaş!

3- Hamile taytı hayatını kurtaracak!

Hamile taytı, her hamilenin dolabında olması gereken, hayat kurtarıcı kıyafetlerden birisi. Tunikle, tişörtle, gömlekle, kazakla, aklına gelebilecek her türlü üst giyimle bir araya gelir gelmez mükemmel bir ikiliye dönüştüren hamile taytlarını gebeliğinin her döneminde giyip, rahat rahat gezebilirsin.

Kombin önerileri ve çeşitleri burada: 9 Ay Boyunca Kimse Onun Kadar Sana Yakın Olmayacak: Hamile Taytı

4- Hamileler de pantolon giyer!

Hamileliğinde pantolon giymenin zor olabileceğini düşünebilirsin. Ama tamamen rahatlığını amaçlamak için özel olarak üretilen hamile pantolonu ürünleri var. Bel kısmında lastikli ve esneyen bir kumaş ile göbeğini sıkmadan pantolon giyme keyfini yaşatan hamile pantolonlarını rahatlıkla tercih edebilirsin.

Pantolonları hakkında her şeyi İster Bol Paça İster Skinny Görünümlü: Her Stile Uygun Hamile Pantolon Modelleri yazımızda bulabilirsin.

5- Likralı kıyafetleri tercih et

Likra, genişleyip açılabilen özellikte bir kumaştır. Göbeğini üst üste bol kıyafetlerle gizlemek yerine, likralı kumaşlardan yapılmış hamile elbiseleri ve hamile tuniklerini tercih edebilirsin. Likra vücudunu saracak bir kumaş türü olsa da, genişleyebildiği için sana rahatsızlık vermez. Ayrıca çoğu hamile abiye kıyafetleri, özel günlerde hem şık hem de rahat olman için likralı kumaşlardan üretiliyor.

Abiye demişken, bakmadan geçme: Düğün Davet Zamanı: Hamile Abiye Giyiminin Püf Noktaları

6- Kış aylarında kat kat giyinme

Dediğimiz gibi vücut sıcaklığın normalin üzerinde olacağı için, üşümek korkusu ile üst üste giyeceğin kıyafetler soğuk havada seni terletebilir ve ardından daha şiddetli üşümene ve dolayısıyla üşütmene neden olabilir. Bu yüzden kış aylarında tercihini yün kazak gibi tek parça ile sıcak tutacak kışlık hamile kıyafetlerinden seçmelisin.

Bu yazıya da bakmalısın: Kış Soğuklarından Seni Koruyacak 5 Hamile Kıyafeti

7- Tek parça kıyafetlere bir şans tanı

Özellikle yaz aylarında tek parça, efil efil kıyafetleri seçmek seni oldukça rahatlatacak. Kısa veya uzun hamile elbiseleri, yaz aylarında terlemeden, rahat rahat yürüyüşler yapmanda sana yardımcı olacak. Ayrıca hamile salopetleri de en kullanışlı tek parça kıyafetlerden biri. Hamileler kullanım kolaylığı ve rahatlığı nedeniyle salopetleri severek giyiyor!

Bu yazıdaki modellere bayılacaksın: Her Duruma ve Tarza Uygun Hamile Elbiseleri

8- Ayakkabı seçimine dikkat!

İşte geldik hamilelerin göbekten sonraki kanayan yarasına! Neredeyse göbeğin ile doğru orantılı şişen ayaklarının sana nasıl sıkıntı verdiğini tahmin ediyoruz. Bu nedenle hamile ayakkabısı seçiminde mevcut numarandan 1 numara büyük bir ayakkabı tercih edebilirsin. Eğer yaz ayında isen muhakkak hava alacak bir ayakkabı tercih et ve tabanının hafif kalın ama düz olmasına dikkat et. Topuklu ayakkabılardan ise mümkün olduğunca uzak dur!

9- Hamile iç giyimi de özen ister!

Hamilelik sürecinde, süt üretimi için kendini hazırlayan göğüslerin gitgide şişip büyüyecek, bu büyüme beraberinde hassasiyeti de getirecek. Bunun için telleri olmayan ve az destekli sütyenleri tercih etmeni tavsiye ederiz. Seçimini kolaylaştırmak için buraya bakabilirsin: Senin İçini Biliyoruz: Hamile Sütyeni Nasıl Seçilir?

Ayrıca tüm hamile iç giyim ürünleri seçiminde pamuklu ve hava alacak materyallerden üretilmiş olanları tercih etmen, enfeksiyon gibi olumsuzlukların önüne geçer.

Külotla ilgili bilgi vermeden olmaz: Ona Teşekkür Borçlusun: Hamile Külodu

10- Kıyafetlerini sakla!

Doğumun hemen ardından eski vücuduna dönmen söz konusu olmayabilir. Özellikle sezaryen doğum yaptıysan, doğumun ardından kilo vermen daha zor olacaktır. Bu nedenle bu kıyafetleri bir süre daha giymen söz konusu olabilir. Bu durumda bu kıfayetleri kısacık bir süre daha saklaman senin yararına!

Hamileliğin boyunca sana çok yardımcı olacak "Hamilelikte Mutlaka Sahip Olman Gereken 12 Kıyafet ve Eşya Önerisi!" yazımıza uğramadan buradan ayrılma!